Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz lenne, ha egy...

Szerintetek gáz lenne, ha egy 57 éves nő elkezdene egyetemre járni?

Figyelt kérdés

Anyukám 57 éves, és sokszor mondogatja, hogy megbánta, hogy nem tanult tovább. [főiskolát szeretett volna végezni, de közben férjhezment, és megszülte a bátyámat] Apám 8 éve meghalt. Anyám most gyógypedagógiai asszisztensként dolgozik egy gyermekotthonban, 12.30-tól este 19.30ig. Én örülnék, ha megvalósíthatná az álmát, miszerint diplomát szerezne, és szerintem nem is túlkoros ehhez, hiszen tanulni sosem késő. Szerintetek?


17/L


2010. nov. 22. 22:16
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
52%

Nem gáz, inkább pozitív, hogy 57 évesen is hajlandó még új dolgot tanulni, és van ami egyáltalán érdekli. Az egyetem amúgy is beleszámít a szolgálati időbe.. tehát duplán jól jár.

Logopédusként lesz is esélye munkát találna vele, ha jól tudom, a szakma nem telített, és afféle magántanárként is lehet praktizálni vele, nem kell állásinterjúkon küzdeni a fiatalokkal.

Szerintem mindenképpen támogasd, főleg, ha ez az álma!:)

2010. nov. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
53%
Nekem van kb vele egyidős evfolyamtársnőm, nagyon szeretjük és jól boldogul. Ő nem bánta meg, tudás mellett meg is fiatalodott és új barátokat szerzett
2010. nov. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk az egyetemen velem egy évben végzett egy asszem 73 éves nő is, kiemelték, bemondták a korát a diplomaosztón és hatalmas tapsot kapott :) Nem magyar.
2010. nov. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim válasza:
Csodalatos, nagyszeru otlet. Az orvosi egyetemen van egy "diak" aki elmult 75 eves. Mindenkinek kortol, nemtol, hovatartozastol fuggetlenul joga van barmikor megvalositani az almait. Soha nem keso. lol
2010. nov. 23. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Gratulálok anyukádnak, és sok kitartást, erőt neki a tanuláshoz!
2010. nov. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Én is gratulálok anyukádnak, mert én tuti nem kezdenék egyetemet 57 évesen. Vagyok annyira nemistudommilyen...

Most egyetemista vagyok, és sajnos olyan szakmát tanulok, hogy még legalább 1o év és utána is folytatni kell...:-S

De ha egyszer végzek többet nem megyek az egyetem közelébe...az egyetemeken azt csinálnak a diákkal amit nem szégyellnek, de ez már más kategória. Amúgy azt látom, hogy a korosabbak ez alól mentesülnek, nekik amúgy is inkább kikapcsolódás mint "munka".

Nekem is van egy idősebb évfolyamtársam, mi nem bírjuk őt annyira...de csak mert szerintünk elég "nyalós".

Ha anyukád rendes lesz jól fogja érezni magát...ha valóban úgy érzi neki ez kell, hát hajrá:D

2010. nov. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 diagnostic válasza:

Nyugodtan menjen el,tanuljon amit szeretne.

Nekem pl mindkét szülőm mostanság gondolkozik tanuláson.

Apukám 56 éves,1 diplomával és 2 szakmával,de szeretne elmenni egyetemre. Nem azért mert szüksége van rá,vagy mert valaha is abból fog megélni(hiszen biztos,jó munkahelye van),hanem mert nagyon érdekli a téma,rengeteget foglalkozik vele,és úgy gondolja,egy egyetem tehetné teljessé,legalábbis teljesebbé belőle a tudását.

Gondolkozik egy másik szakon is,az a munkahelyéhez kéne,na nem azért,hogy feljebb kerüljön,hanem hogy új dolgokba is belevághassanak. Lehetne őt is szidni,hogy foglalja a fiatalok helyét,de hát messze még az a nyugdíj neki,és ha valaki helyére,hát az övére nem valami frissdiplomást fognak tenni.

Anyukám 49 éves,neki csak szakmunkása van,de úgy gondolja,itt az ideje,hogy elkezdjen egy egyetemet. Csak sok kitartást tudok kívánni mindenkinek,aki így dönt.

2010. nov. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Dehogyis gáz! Igaza van, vágjon bele bátran a suliba!
2010. nov. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gáz, sőt! Tiszteletre méltó, hogy van kedve és energiája képezni magát. Sok sikert neki :)
2010. nov. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!