Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz lenne, ha egy...

Szerintetek gáz lenne, ha egy 57 éves nő elkezdene egyetemre járni?

Figyelt kérdés

Anyukám 57 éves, és sokszor mondogatja, hogy megbánta, hogy nem tanult tovább. [főiskolát szeretett volna végezni, de közben férjhezment, és megszülte a bátyámat] Apám 8 éve meghalt. Anyám most gyógypedagógiai asszisztensként dolgozik egy gyermekotthonban, 12.30-tól este 19.30ig. Én örülnék, ha megvalósíthatná az álmát, miszerint diplomát szerezne, és szerintem nem is túlkoros ehhez, hiszen tanulni sosem késő. Szerintetek?


17/L


2010. nov. 22. 22:16
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
65%
Egyébként azzal én is egyetértek, hogy ha a nyugdíj elegendő a rendes életkörülmények megteremtésére, akkor engedjék dolgozni a fiatalokat, vagy dolgozzon, de akkor ne vegye fel a nyugdíjat. Viszont azzal nekem semmi gondom, ha tanul, mondom nekem van ilyen korú egyetemista barátom és imádom, fantasztikus ember :)
2010. nov. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
56%

Jah, s nem azért nincsenek állások friss diplomásoknak, mert nyugdíjast vesznek fel helyette, hanem pont azért, mert aki nyugdíjba vonul még évekig ott dolgozhat, ahol dolgozott és az állásra már nem kell új alkalmazott.

Ennyi!

2010. nov. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
56%
A " nyugdíjas alkalmazott" szerinted nem irigység????Nem hiszem,hogy ez rosszindulat volt a részemről.Csinálja azt,amihez kedve van.
2010. nov. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
34%
Az én kolléga nőm is nálunk maradt nyugdíjba vonulása után.Az igazság az,hogy a mai világban ragaszkodnak a munkaadók a megszokotthoz,mert nem szeretnek kísérletezni,meg aztán az új alkalmazottal foglalkozni kell amíg bele nem lendül,és ezt utálják.
2010. nov. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
0%
Tipikus magyar mentalitás.
2010. nov. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
62%
Hát ha azt vesszük, leglaább 60lesz, mire diplomát szerez, bár inkább számolok 61et, mivel csak szeptembertől van a 3év, és mi van ha csúszik is. Tényleg ott áll nyugdíjhatáron lassan. Ha nem zavarja, hogy hasznosítani munkában már nem nagyon fogja a megszerzett tudást, csak hajrá, tanulni valóban soha nem késő. De annak az esélye, hogy előreléptetik, elég kicsi. Max annyiból jobb, hogy megkapja a diplomás bért esetleg.
2010. nov. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
27%
Na ez rosszindulatú volt.
2010. nov. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
27%

nála jóval idősebbek is járnak egyetemre.

meg az ember egész életen át tanul. biztasd, szerintem is.

2010. nov. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
40%
Amúgy senki nem kényszeritett rá hogy két diplomád legyen,lehet fogsalkozást is választani,amivel el is lehet helyezkedni meg dolgozni is...Nem mindenki büfészakon lébecol...Perzse hogy azt nem alkalmazzák...Kettő a te sikertelenségedért te megad vagy a felelős nem a szomszédnyugdíjas néni...Sajnos én ellenpéldát látok csak hogy az idős tapasztaltakat elhajtják,és holmi festett ostobenkó macákat vesznek fel helyettük,akiknek nagy az arca,de az érettségit,meg a diplomát megvette nekik apuci...Sajnos sok ilyet ismerek...
2010. nov. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
0%
Meddő vita,kár itt kérdezni,mert minden kérdésnél megjennek az ilyen provokáló,rosszindulatú,nekik szar az életük,mocskoljunk másokat tipúsú emberkék...Bár a saját végtermékemért én vagyok a felelős nem a kérdező anyja,meg a stbstb...
2010. nov. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!