Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokmindenkinél van ez igy?

Sokmindenkinél van ez igy?

Figyelt kérdés
Az a helyzet , hogy vannak dolgok amiket nagyon nem értek.A legfontosabb talán az hogy egy családapa hogy tud az alkoholra hivatkozni?Nálunk is ez a helyzet ,sajnos.És nem tudom miért van ez?!Engem ez szörnyen bánt..ami azt illeti nem vagyok még valami felnőtt ember,de ugy érzem megtanit a sors az életre!Bár tudom sokan vannak akiknek ennél sokkal nagyobb gondjuk is van,de nekem ez is elég.És most nem kell elitélni azt az embert aki tul sok alkoholt fogyaszt , meert ő nagyon szereti a gyerekét(gyerekeit) és én ugy tudom hogy ezt a rossz szokást nagyon nehéz abbahagyni és csak akaarat kérdése,a kérdés pedig az,miért nincs akarat sok embernél?
2010. nov. 22. 03:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmus nem "szokás", hanem betegség, amit kezelni kell (vagy önként szokik le a piáról, vagy segítséggel). Aki nem ismeri be, hogy beteg, nem is tud meggyógyulni. Ezután jöhet az általad említett akarat. Hogy miért nincs elegendő ebből? Talán pont a lelki és a testi függés miatt, amit az alkohol okoz. Illetve még befolyásolja a környezet hozzáállása is (és itt nem arra gondolok, hogy kiöntöd-e az alkoholt, hanem, hogy hogyan reagálod le ezt a helyzetet). Szakirodalmak sokasága foglalkozik azzal, hogy mi a család szerepe az alkoholizmus kialakulásában és legfőképp fenntartásában.
2010. nov. 22. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Apámnál is ez a helyzet. kb 15 éve nem bántott soha meg semmi durva dolog nem történt csak minden nap részeg volt. azota volt 2 agyvérzése de még most sem jött rá hogy mivan. pedig mindig mondtuk neki 1x ott marad. de nem mintha érdekelné. sokmindent te sem tehetsz.
2010. nov. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!