Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz ha valaki nem...

Szerintetek gáz ha valaki nem dolgozik főiskola mellett? (A szülők nem állnak rosszul anyagilag, a "gyerek" jó tanuló)

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 22:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Én sem dolgozom, az órarendem nem teszi lehetővé, viszont jól tanulok, szóval nem hinném, hogy bárki azt mondhatná naplopó vagyok.
2010. nov. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
76%

nem gáz. a legtöbb diákmunka alulfizetett.

ösztöndíjjakkal több pénzt szerezhetsz.


ha találsz esetleg valamit, ami profiba vág, az jól jöhet munkatapasztalat szerzésnek, hogy aztán könnyebben kaphass rendes állást.

2010. nov. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
75%
Dehogy gáz. Én is ezt szeretném biztosítani a gyermekeimnek, hogy ne kelljen mással foglalkozniuk abban az időben, csak a tanulással, és azzal, hogy élvezzék az életet.
2010. nov. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
78%
szerintem se gáz.
2010. nov. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
72%

Nem gáz.

Amúgy is, egyetemtől függő, de nem mindenkinek van lehetősége az órarendje mellett munkát vállalni.

Aki szabadidőközpontba jár, az vállaljon ;)

2010. nov. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
49%

Azt nem mondanám, hogy gáz, de a munka több szempontból jó, ha már van diákévekben is.

1. mikor végzel a sulival már lesz "munkatapasztalatod", ha nem is feltétlenül szakmai, de tudod, hogy működik egy munkahely, mik a szabályok, milyen egy főnök, milyen az, ha nem csak zsebpénzt kapsz, hanem meg is dolgozol azért a pénzért, ami a tiéd, tudod, hogy "kell" viselkedni egy munkahelyen, ismerni fogsz alap munkaügyi fogalmakat testközelből, ezek neked is nagy segítségedre válnak később, ha munkát keresel, tudni fogod, mire kell figyelni, és a munkáltatók is szívesebben alkalmaznak olyan embert, aki már dolgozott, mert nem lesz számára újdonság egy munkahelyi közeg, könnyebben szoksz bele a légkörbe, mint ha nem dolgoznál

2. a sok iskolai agymunka mellett frissítően hat egy munkahely, más feladat, kikapcsolsz, felfrissülsz munka közben és több energiád marad a tanulásra (ez főleg nagyobb vizsgák előtt jön jól), ez az én saját tapasztalatom

3. nem várhatsz a szüleidtől mindent, mert bármi közbejöhet (egyik ismerősöm apja fuvarozó, ő szabályosan és jól vezet, de történt egy balesete más hibájából, ami miatt hónapokra kiesett a munkából, és még így is mázlija volt, hogy túlélte, ez csak egy példa)

4. ha esetleg kapsz egy olyan munkát, ami szakmai gyakorlatnak is megfelel, akkor az még pluszban a suliba is jól jön, ráadásul ha olyan céghez jutsz be, még az is lehet, hogy suli után is ott tartanak, ha látják, hogy jól dolgozol, és akkor nem leszel pályakezdő diplomás munkanélküli

2010. nov. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
76%
Én dolgozom az egyetem mellett, pedig nem lennék rászorulva. Én így érzem jol magam, de ettől függetlenül nem tartom gáznak ha valaki nem dolgozik.
2010. nov. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
54%
Eszembe jutott még egy 5. indok, ami a munka mellett szól, munkakapcsolatokat tudsz vele építeni, olyan embereket ismerhetsz meg, akik esetleg később suli után segíthetnek munkát találni. Nem evidens, de sose lehet tudni, ki lehet segítségedre lehetőségek terén.
2010. nov. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
32%
Felnöt vagy és ök fizetik a ruhát, kaját, bulit, sminket... szerintem ciki könyörögni egy farmerért.
2010. nov. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
87%

Nekem sajnos nem fizetik.Valahogy nálunk az a megszokott, h. akinek van már munkája az igenis adjon bele a lakbérbe.Ráadásul nálunk úgy történt, h. annó anyu megse célozta a nappali szakokat, csak esti/levelező szakok mert h. mellette tudok dolgozni.A suli - évében még nem találtam, munkát így diákhitelből finanszíroztam, aztán már lassan éve dolgozom,de adiákhitelt nem mondhattam,le mert anyu abból fizeti a tartozásait(lakáshitel, jelzálog stb.), a fizetésemből félre tudnék tenni a sulira,de sajnos neki is fizetek havi 30-at.Ha meg nem fizetek engem hibáztat, h. miattam fogja elvinni a bank a családi házat.

Szerintem nem ciki ha a szülő fizetni, tudja, viszont minél késöbb tudod meg, h. az élet mennyibe kerül,nnál nehezebben fogsz boldogulni.Bár ha szülői segítséggel, vagy ésszel találsz vmi jól fizető melót,akkor nincs gond.De egy átlag családban nem árt ha a gyerek legalább félre tesz ha már a szülő finanszíroz mindent.

2010. nov. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!