Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz ha valaki nem...

Szerintetek gáz ha valaki nem dolgozik főiskola mellett? (A szülők nem állnak rosszul anyagilag, a "gyerek" jó tanuló)

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 22:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%

Miért lenne gáz??? A szülő kötelessége eltartani a nappalin tanuló gyerekét 25 éves korig.

Az a gáz, ha megkövetelik, pedig anyagilag nem kellene.

2010. nov. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem nem gáz, a főiskolások általában nem unalmukban dolgoznak suli mellett. Az a gáz, ha a "gyerek" nem valami olyasmivel tölti az így felszabadult idejét, ami építő jellegű lenne (pl tanulás), hanem a haverjaival piál a kocsmában anyuci pénzén.
2010. nov. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Én és még sok csoporttársam nem dolgozott fősuli mellett.

Az én órarendem olyan volt hogy reggel 8tól általában ebédszünet és délután 4ig voltunk bent.

Én hálás vagyok, a szüleim megtehették hogy fizetik a kolit meg az ellátást.

Én meg megháláltam nekik egy 5ös államvizsgával:)

2010. nov. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
46%
Az első hozzászólónak: Még hogy kötelessége eltartani 25 éves koráig?! Én nem tudom, hogy van-e ilyen jogszabály, de a gyakorlatban ez biztos nem működik, és szerintem nem is követelhető meg a dolog. A gyerek 18 éves kora után már nagykorú, ha ő egyetemre akar menni, az az ő dolga. Ha a szülei tudják támogatni, az tök jó dolog, de ha nem, akkor sem hiszem, hogy háboroghat ezen..
2010. nov. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%
Miért kéne dolgoznia, ha nincs rá szüksége? Persze, ha épp nem csinál semmit, azt mondanám nem szép dolog otthon lógni, mert "úgyis van pénzünk" (nekem sok ismerősöm volt, aki érettségi után nem tanult rögtön tovább, és nem is ment el dolgozni, így bulizgatott, fetrengett egy évig "mert megérdemli"..), de hát itt nem erről van szó. Szóval a válaszom: nem gáz.
2010. nov. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

Miért pont 25 éves korig? Akkor már miért nem 23 mondjuk, mert általában addig tart egy egyetem. Nem kötözködöm, csak kíváncsi vagyok, hogy mért pont ennyi.


25/N egyetemista :)

2010. nov. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
62%

Kedves előző! "megháláltam nekik egy ötös államvizsgával" Nem a szüleidnek,hanem magadnak tanulsz!


Amúgy meg szerintem se gáz,főleg ha a szülők megtehetik anyagilag. Én azt mondom,hogy addig tanulj,amíg lehetőséged van rá! Sok szerencsét! :)

2010. nov. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

Dehogy gáz! Az én fiam sem dolgozik az egyetem mellett. Ez nekem nem gond, könnyedén fizetem a kiadásait, neki van ideje tanulni és tanul is. Nekünk így megfelel, akinek meg nem tetszik, az tehet egy szívességet.


Ettől függetlenül a fiam nem szórja a pénzt, nyaranta pedig diákmunkázik, de most még elsősorban az a dolga, hogy tanuljon. Segíteni meg úgyis csak addig tudom, amíg élek.

2010. nov. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem gáz. Én sajnos dolgozom, de nagyon nehéz így csinálni az egyetemet. Ha a szüleimnek több pénze lenne, akkor biztos nem dolgoznék...
2010. nov. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Azért tettem fel a kérdést, mert anyukám rendszeresen felhozza és a "szememre hányja", hogy miért nem dolgozok. Szerinte egy egyetemistának/ főiskolásnak illik munkát vállalnia a tanulás mellett.

Amúgy itthon sokat segítek, takarítok, főzök, számlákat intézek, mosogatok stb., tehát nem mondhatja azt sem, hogy semmit nem csinálok.

2010. nov. 21. 22:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!