Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen hisztis az anyám?

Miért ilyen hisztis az anyám?

Figyelt kérdés

Péntek óta lázas beteg vagyok, nem tudok enni sem, mert mindent kihányok. Nemrég felhívtam anyámat, hogy lefekszem, mert szédülök, nagyon fáj a fejem, és belázasodtam. Azt mondta nem érdekli, holnap akkor is eltakarodok suliba. És lecsapta a telefont. Utána írt, hogy sosem bocsátja meg, amit csinálok vele, meg hogy zsarolom, ilyenek. Közös szobában lakunk, átvittem az ágyneműjét a tesó szobájába, ami üresen áll. Megírtam neki smsben. Higgadt, szép hangvételű sms volt. Visszaírta rá, hogy nem érdekli, nem jön haza, soha többé ne keressem. Állandóan ezt csinálja velem. Folyton ellenőrizgeti, kivel beszélek pl MSN-en, meg minden. A telefonomban is turkált! Egyszerűen elegem van belőle, hogy reggel, amikor mennék suliba, ott áll a bejárati ajtónál, és mondja, hogy takarodjak. Mit csináljak vele? Jól tanulok, semmi mást nem is csinálok, csak tanulok, tanulok, tanulok.


16L


2010. nov. 21. 15:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
15:39: Orulok, hogy tudod, milyen csaladban nottem fel. Pontosan ugyanilyen kovetelozo, idegbeteg alkoholista anyam van, csak en nem hisztiztem rajta soha, mert az nem oldja meg a problemat. Talan fel kene mar noni annyira 16 evesen, hogy ki tudjon allni magaert. Van ilyen, ha elmult 18 elmehet egyetemre egy masik varosra, addig meg ne nyavajogjon, mert nem segit semmit.
2010. nov. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Nem pszichiátria kellene, hanem gyámügy, tanács az osztályfőnöktől és a sulipszichológustól.
2010. nov. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
A belső frusztrációját vezeti le rajtad az én anyám is néha ezt csinálja sőt apám is de mondjuk nem lyen durván de a jegyek és nem segítesz semmit téma szinte mindig előjön ha idegesek pedig besegítek a házimunkában rosszjegyeket szoktam kapni sajnos utána javítgatom de már 2.-ban is csesztettek miatta pedig kitűnő voltam kész röhej.De anyád egy idegbeteg hülye ha ezt csinálja nemtom mit mondjak én a helyedben leszarnám de te élsz vele én nemtom mit lehetne vele kezdeni lehet orvos kéne neki de erre hogy veszed rá?Én lehet hogy egyszer leülnék vele beszélni hogy konkrétan mondja már el mi baja van és miért csesztet vagy hagyjon békén.
2010. nov. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Figyu szerintem ha hányingerd van menj oda anyádhoz és hányd jól le de tettesd hogy véleteln volt akkor majd megtudja kit küldjön betegen suliba.
2010. nov. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Van olyan rokonod, akivel bizalommal vagytok egymás iránt, vagy legalábbis akivel lehet ilyen kapcsolatot kialakítani? Nem baj, ha budapesti, vagy más városi. Még az sem baj, ha nem rokon, hanem valami más megbízható felnőtt, tanár vagy ilyesmi, aki szívesen fogadna, Te is megbízol benne, és akit a gyámhatóság is rendben valónak talál.


Csak azért kérdezem, mert 16 évesen jogod Édesanyád akarata ellenére is más rokonhoz (/megbízható felnőtthöz) kerülni. Nem baj, ha nem tudod bizonyítani a zaklatást / zsarolást, nagyjából csak annyira lesz kíváncsi a gyámügy, hogy valóban a Te érdekedet szolgálja-e az, ha máshova kerülsz.


Persze mivel gondolom szeretnél a már megszokott osztályodban maradni, ezért nem biztos hogy sikerül megbízható felnőttet találnod ott az iskola közelében. Azért leírtam, hátha mégis be tud jönni valami ötlet


[link]

2011. júl. 16. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Napközben sokat vagyok könyvtárban, záráskor érek haza. Két oka van ennek: egyrészt addig sem kell látnom a itthoni piálást meg verekedéseket. A másik ok meg az, hogy a könyvtárban lehetőségem van rengeteg dolgot kipróbálnom, megnéznem: humán dolgok, bölcsész dolgok, reál dolgok, természettudomány, matematika stb. Ha meg már ki tud alakulni az, hogy az embernek mihez van saját tehetsége vagy legalábbis mihez van kedve, akkor már könnyebb függetlenedni is. Egyrészt azért, mert lelkileg is könnyebb így leválni, másrészt meg azért, mert így több konkrét lehetőség meg lépés nyílik meg.
2011. júl. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Ha meg nem sikerül senkit találnod, aki fogadjon, akkor se légy öngyilkos, mert a gyámhatóság még a legrosszabb esetben is tud jobb lehetőséget kínálni, mint az öngyilkosság, a halálnál még a gyerekotthon is jobb. De amúgy is valószínűbb, hogy rokonhoz helyeznek (ha tudnak). Nomeg mivel jó tanuló vagy, nevelőszülőhöz is könnyebben tudnak helyezni. Ha meg akarod tudni, hogy mire számíthatsz, adok két névtelen ingyenes számot (asszem utcai fülkéből is hívhatod pénz meg kártya nélkül):


[link]


[link]


Most látom, a Krízistelefon honlapja most elérhetetlen, pedig róluk nekem is van tapasztalatom, mert már én is írtam nekik egyszer, tényleg válaszolnak, mindenesetre addig is megadom az email címüket:


"okit", aztán meg kukac-jel, aztán meg "ncsszi", aztán meg egy pont, aztán meg "hu"


(Elnézést, hogy így írom, de nem akarok spambotokat csalogatni)

2011. júl. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Ezek persze afféle anonim segítő vonalak, szóval be sem kell mutatkoznod, nem is fogják kérdezni, meg bármikor le is teheted.
2011. júl. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!