Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ház adott, viszont ő lakosba...

A ház adott, viszont ő lakosban szeretne élni. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretjük egymást 3 éve vagyunk együtt és szeretnénk összeköltötni. A szüleim sajnos már nem élnek így már van egy házam. Igaz nem a legtökéletesebb, lenne mit felújítani rajta de úgy gondolom, hogy a mai világban ez hatalmas érték.


Viszont a párom semmiféleképpen sem szeretne kertes házban lakni és a környék sem tetszik neki(Budapest egyik külkerülete). Pedig szép, csendes, nyugodt környék.


A probléma ott van nem tudom mit kéne csinálnom. Adjam el a házat és vegyünk egy lakást? De ez olyan mintha visszalépnénk egy kicsit, nem? Vagy vegyünk hitelből egy lakást?:S Nem tudom mi érne meg jobban.


23/L


2010. nov. 20. 12:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Háát, nehéz helyzet, az biztos. A ház, akármilyen is, számomra többet ér egy lakásnál! Próbáljátok ki! Egyezzetek meg, hogy "próbaidőre" odamentek, rendbe teszitek annyira, hogy élni lehessen benne. Aztán ha nagyon nem bírja, ráértek egyezkedni. Bízz benne, hogy megszereti...

De addig, amíg megvan a ház, semmiképpen ne vegyetek fel hitelt lakásra! Hiszen ott a ház! A mai világban örülni kell, ha van hova menni és nem válogatni, már bocsánat!

Szóval szerintem luxus hitelt felvenni lakásra, ha van egy ház, csak nem tetszik. Ha minden kötél szakad, inkább annak az árából vegyetek lakást! Egyébként meg, fiatalok vagytok, tehát előttetek az élet, de én nem herdálnám el a "házam". És ne haragudj, de csak együtt éltek. semmi közöm hozzá, és nem is így kell gondolkodni, de mivan, ha vesztek egy lakást hitelre, aztán 2 év múlva szétmentek?

Ott egy lakás hitelre, meg a ház is...Szóval jól gondold meg!

2010. nov. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A házat semmiképpen ne add el.

Az ingatlanpiac is pangóban van,de egy esetleges közös lakásból már nehezebb lesz visszaszerezni a tulajdonodat.

Ha lakásban akar élni,akkor biztosítsa azt.

Ha ezért elhagy,akkor örülj neki-jobb előbb.

2010. nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
75%
Lusta nagyon, de egyben okos is. Nem akar kerti munkákat végezni. :)
2010. nov. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
50%
semmiképp ne add el a házad!!! ő vegyen magának lakást ha akar,te viszont ne közösködj vele semmiképp!!!!!!! mindent te teremts meg magadnak,ne engedd h ő bármit is fizessen,a ház a tiéd maradjon! ha nem akar veled lakni,akkor annak oka van!!! sztem nem szeeret,vigyázz vele NE KÖZÖSKÖDJ VELE!!!
2010. nov. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Pont most akartam kiirni egy hasonlo kerdest. Mi epp most keresunk kozos otthont, en lakast szeretnek, a parom hazat. Az en hatamon a hideg futkaroz a csendes kerteshaz gondolatatol is, lakasban kepzelem el az eletem, szoval teljesen megertelek. Ettol fuggetlenul is azt mondom, hogy ne add el a hazat, nem vagytok egyutt annyi ideje, hogy kockara tedd a vagyonodat, na meg mint mar a tobbiek is emlitettek, kb 5 ev mulva millios nagysagrenddel kaphatnal tobbet erte. Viszont en nem olnek bele tul sok penzt a felujitasba, mert a kozepesen felujitott es a rossz allapotu haz kozott arban minimalis elteres van(kevesebb, mint amennyi a felujitas), csak a teljesen frissen felujitott, "meg meg se szaradt teljesen a fuga" jelent nemi tobbletosszeget.. Ezt azert gondold at.
2010. nov. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Becsüld meg az a házat, mások ölni tudnának érte! A barátod nagyon könnyen beszél, igazán örülhetne, hogy nektek legalább van honnan indulnotok.. Igaz, hogy három éve jártok, de még nem éltetek együtt. Addig pedig nem kell ilyen hatalmas lépéseket tenned szívességből, amíg az sem biztos, hogy működne a dolog..

Költözzetek össze egy időre a lakásodban, és ha 1-2 év után még boldogan éltek, újra átbeszélhetitek a költözést. Lehet addigra már nem is lesz aktuális..

Ahogy mondják: Lakva ismerik meg az embert.

Ha megkérdeznéd, hány több éves kapcsolat ment tönkre összeköltözés után.. hát én nagyon kíváncsi lennék az eredményre:) Szóval ne hamarkodd el a döntést!

Másrészt: Nem értem, hogy kérhet ilyet a párod.. Ha csak a pénz lenne meg, és el kellene döntenetek, hogy panelba vagy kertes házba költöztök, akkor természetesen joga van érvelni a vágyai mellett. De így, hogy neked van valamid, amit szeretsz, és ő mégis a saját akaratát akaratát akarja erőltetni..

2010. nov. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is hasonlóan gondolkozom. Ő azt mondta, hogy nem tudok alkalmazkodni ha én nem tudom megérteni, hogy ő lakásban szeretne élni:S Nem lesz ennek jó vége...:(
2010. nov. 21. 14:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!