Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ház adott, viszont ő lakosba...

A ház adott, viszont ő lakosban szeretne élni. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretjük egymást 3 éve vagyunk együtt és szeretnénk összeköltötni. A szüleim sajnos már nem élnek így már van egy házam. Igaz nem a legtökéletesebb, lenne mit felújítani rajta de úgy gondolom, hogy a mai világban ez hatalmas érték.


Viszont a párom semmiféleképpen sem szeretne kertes házban lakni és a környék sem tetszik neki(Budapest egyik külkerülete). Pedig szép, csendes, nyugodt környék.


A probléma ott van nem tudom mit kéne csinálnom. Adjam el a házat és vegyünk egy lakást? De ez olyan mintha visszalépnénk egy kicsit, nem? Vagy vegyünk hitelből egy lakást?:S Nem tudom mi érne meg jobban.


23/L


2010. nov. 20. 12:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

megbeszéltétek miért nem akar hában lakni? mondd el neki az előnyeit, lehet állatot tartani az udvaron, lehetne kutyája, macskája. Később a gyerekek játszhatnak az udvaron. Esetleg lehet kertészkedni.

Megeszélheted vele hogy egy ház többet ér egy lakásnál, nem zavarnak a szomszédok, nem hallatszik át minden.

Próbálj neki érvelni.

2010. nov. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Próváltam, de mivel ő lakásban nőtt fel elég nehéz.
2010. nov. 20. 12:47
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnám el a házat a helyedben, mert jó 3 éve vagytok együtt, de ki tudja 2 év múlva mi lesz, és ha nem maradtok együtt (amit nem kívánok neked sosem), akkor házad sem marad.Ha lakásban akar lakni, akkor szerezzen egyet, de amíg házasok nem vagytok, addig én és leírom nagy betűvel is, hogy ÉN nem közösködnék, mindenki azt visz, amije van.Én ragaszkodnék a házamhoz és semmiképpen nem vennék azért fel hitelt, hogy egy másik "LAKÁST" vegyek.Vegyél fel hitelt azért, mert van egy "HÁZAD", amit felújíthatsz, ami a tied marad akkor is, ha esetleg nem úgy alakul a jövőben a kapcsolatod.Ez egy biztos háttér, ÉN nem adnám el.
2010. nov. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

akkor esetleg hozd fel neki, hogy anyagi megfontolásból is jobb lenne, hiszen ez már megvan, nem kellene adósságba verni magatokat.

Mondd neki hogy esetleg próbálja ki x ideig, egy hónap, és ha nem teszik kitaláltok mást.

Én speciel tuti nem akarnék lakásba költözni a ház helyett, egy ház mégiscsak jobb szerintem.

2010. nov. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Ebben Neked kell döntened, és úgy hogy nem a mi tanácsainkra hallgatsz hanem a szívedre, az eszedre
2010. nov. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondolom. Csak félek, hogy ez miatt veszítem el.
2010. nov. 20. 12:52
 7/17 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy pont azért nem akar házban élni, mert tisztában van azzal, amit nagyon sokszor hallani, hogy "egy házon mindig van mit csinálni". Ott nem bújhat ki a hólapátolás, fűnyírás, stb..alól, míg egy panelben simán meg tudja ezt csinálni, mivel sokan vannak, valaki mindig "feláldozza" magát. Én meg mit nem adnék érte, ha kertes házban lakhatnék..egyet értek az előttem szólóval 100 %-ig, egy kertes ház attól függetlenül, hogy sok munka van vele, rengeteg lehetőséget hordoz magában. Nem lehet, hogy a ház nem tetszik neki? Van ilyen, de akkor fel kell nyitni a szemét, hogy ha nem is egyszerre, de meg lehet csinálni a házikót olyanra, hogy megfeleljen mindkettőtök elképzelésének. A másik dolog: biztosan tudjátok, mennyire pang az ingatlanpiac. Ha bele is mennél abba, hogy adjátok el, akkor se most, hanem inkább várjatok vele, később milliókkal is többet érhet az ingatlan. Addig használjátok, hiszen ahogy írtad is, hatalmas érték és nagyon kevés fiatal párnak adódik ilyen lehetőség, hogy külön éljenek a szülőktől és mégsem egy albérletre kell költeni a fizetés felét. Hátha ahogy telik az idő, még meg is szereti a házat és a környéket..:)
2010. nov. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

hogyan lehet így gondolkodni?? sokkal többet ér egy családi ház mint egy lakás..

nem lehet h az van a háttérben h ő nem akar a te házadra költeni felújítás..stb?

2010. nov. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha "ez" miatt veszíted el, akkor nem is szeret igazán!
2010. nov. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

ha ez miatt elhagy akkor ne bánkodj utánna.. egy normális férfival ezt meglehetne beszélni..

amúgy mond meg neki h ha nemtetszik akkor vegyen ő magának egy lakást..és odaköltözöl hozzá..

2010. nov. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!