Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sógornő utálat? Mit tegyek?

Sógornő utálat? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen annyira nem bírom már elviselni, hogy sajnos a férjemmel is vitázunk miatta...Tudom, a testvére, és inkább ne szóljak róla semmit, de ismernetek kellene, tipikusan ki ha én nem, mindent tud, a saját kollégáit kikészíti, a családtagjait...

Érzem, hogy ő is hasonlóan érez irányomban, de ha itthon szóba kerül, a férjem rögtön védi, és ilyenkor úgy érzem ő sokkal fontosabb, mint én van a gyermekünk:(

Még nem veszekedtünk, semmi hangos szóváltás nem volt, de ami késik nem múlik, és akkor mi lesz?

Tényleg nem neveltek bele semmi családcentrikusságot, a haverok fontosabbak, de érdekes módon, a férjem teljesen az ellentettje.

Segítsetek...


2010. nov. 12. 17:30
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm a válaszodat, megfogadom!
2010. nov. 12. 17:57
 12/23 anonim ***** válasza:
50%

Ez így kicsit kevés, többet kéne tudnom: neki van e munkája, hogy igen mi az, ha nem miből él, van e családja, ha igen milyenek, milyen korú, társadalmi osztályú, mivel szeret foglalatoskodni?


Rólad sem tudtam meg több konkrétumot.

2010. nov. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Sajnos az ilyen ember nem valtozik, nem is latja magaban meg a hibat. Csak annyit tudsz tenni, hogy a leheto legkevesebbet talalkozol vele. Nekem a sogorom (ferfi) ilyen, mert sokkal idosebb nalam meg a ferjemnel es azt hiszi, hogy nalunk mindent jobban tud, lepisisezett mar az elejen, hogy en meg gyerek vagyok, a felnottekre kell hallgatnom (ra), pedig mar akkor is huszoneves voltam. Azota ritkan talalkozunk es kepzeld el, hogy epp ettol a tavolsagtartastol lett jobb a kapcsolatunk. Neked is ezt ajanlom. Sokkal jobb egy felszines jo kapcsolat, mint egy talalkozgatos szorosabb, amiben csak a feszultseg van. A tavolsag sok mindent megold.
2010. nov. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Es ugy ertem, hogy a talalkozasok szamat ehhez evi 1-2-re kellere redukalnotok...akkor lenne valtozas. Talan eszbe is kapna elobb-utobb, hogy ennek oka van.
2010. nov. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Miért is kellene, hogy téged szeretgessen? Nem ő választott, igazság szerint semmi köze hozzád. Nem bájolog veled, de tőled sem várja el. Hagyd békén.
2010. nov. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Egyebkent azt megkerdezhetem, hogy hany eves a sogornod? Mert az is lehet, hogy egyszeruen nem tud a kisgyerekekhez hogy viszonyulni. En is ugy voltam, mikor meg nem volt gyerekem, mert sosem volt korulottem kisgyerek, azt sem tudtam, hogy hogy szoljak hozzajuk. Neki nem kotelezo allandoan a gyereketekrol kerdezni, o nem szuloje. Ez nem azt jelenti, hogy utal...
2010. nov. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Mindegyiken elgondolkodom.
2010. nov. 13. 07:13
 18/23 anonim ***** válasza:

Jaj! Annyira könnyű azt írni,hogy "semmi közöd hozzá, meg nem tartozik hozzád" stb. Ez nem így megy. Én sem vagyok jóban a sógornőmmel. Illetve nálunk ez időszakos. Van, hogy jobb, van,hogy nem! Zavar,hogy annyira irreálisan éli az életét, hogy ihaj. Neki nem érték a pénz, nem tudja megkeresni, de elkölteni igen. És közben nekünk megjegyezni,hogy bizonyos dolgokon miért spórolunk, őt meg még 30-on túl is segíti anyósom néha-néha anyagilag. De megmagyarázni nem lehet neki semmit. Ha bárki olyat mondd, ami neki nem tetszik, megsértődik és nekiáll sírni. Kb. mint egy két éves. És az a nehéz benne, hogy akkor a férjem testvére. Ő pedig nyilván szereti. Ha őt "bántom", a férjemet is bántom.

Szóval megértem a kérdezőt! Nehéz mindig figyelembe venni, hogy jaj, mégis csak a férjem családja! Nehezen tudja eldönteni az ember, hogy mi az, ami felett szemet kell hunynia és mi az, amit nem szabad lenyelni, még ha a férjem testvére is.

És ez nem így működik,hogy akkor ne menj át hozzá! Ez nem egy rossz szomszéd! Hanem a férjed családja, akit elég nehéz kikerülni! Pláne, akkor rossz, ha még a férj elfogult is a családjával, és nem áll ki melletted!

Szóval én megértelek. Én most annyit csinálok,hogy amikor hazajön (másik városban lakik), akkor azt az 1-2 napot kibírom valahogy. Most már csak akkor szólok a férjemnek, ha tényleg valami nagy hülyeséget csinál.

2010. nov. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nagyon köszönöm a válaszodat, igen szívemből szóltál...
2010. nov. 13. 12:13
 20/23 anonim ***** válasza:
Kérdezőnek az a baja, hogy a sógornő nem atyalapatyalázza az ő gyerekét. Miért kellene a te gyerekedet szeretnie, egyáltalán ránézni? Én sem szeretek egy gyereket sem a sajátomon kívül, sem a szomszédét, se a rokonokét. Nem is érdekelnek.Cserébe nem várom el senkitől, hogy az enyémről tudomást vegyen. Lehetnék rossz sógornő.
2010. nov. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!