Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sógornő utálat? Mit tegyek?

Sógornő utálat? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyszerűen annyira nem bírom már elviselni, hogy sajnos a férjemmel is vitázunk miatta...Tudom, a testvére, és inkább ne szóljak róla semmit, de ismernetek kellene, tipikusan ki ha én nem, mindent tud, a saját kollégáit kikészíti, a családtagjait...

Érzem, hogy ő is hasonlóan érez irányomban, de ha itthon szóba kerül, a férjem rögtön védi, és ilyenkor úgy érzem ő sokkal fontosabb, mint én van a gyermekünk:(

Még nem veszekedtünk, semmi hangos szóváltás nem volt, de ami késik nem múlik, és akkor mi lesz?

Tényleg nem neveltek bele semmi családcentrikusságot, a haverok fontosabbak, de érdekes módon, a férjem teljesen az ellentettje.

Segítsetek...


2010. nov. 12. 17:30
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Egyszerűen már attól gyomoridegem van, ha át kell menni hozzájuk, mondjuk szerencsére nem sűrűn van.
2010. nov. 12. 17:31
 2/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem ertem a problemadat. Nem kell vele laknod ha jol ertem... Ha te utalsz valakit, akkor a hiba sajnos benned van... Arra a ket orara amig ott vagytok, mindenki meg tudja magat eroltetni es kedvesnek lenni.
2010. nov. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
25%

Hát ez így nehéz lehet... Elhiszem hogy eleged van belőle,és nem csak neked.. De a férjed testvére,és valakinek meg kell "védenie" őt is,amikor olyan a helyzet. Ne mondj rá semmi rosszat,mert lehet hogy 1 idő után nagyon rosszul jársz.

Kitartást :)

2010. nov. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, tényleg ismernetek kellene...

Igazad van kedves második:)De sajnos, annyira igazságtalannak érzem a dolgokat, és néha egyszerűen nagyon nehéz megtartoztatnom magam abban, hogy ne szóljak, bezzeg őneki bármikor bármit lehet.Azt mondják legyek én az okosabb, próbálok kedves lenni, és pléhpofit vágni...

2010. nov. 12. 17:37
 5/23 anonim ***** válasza:
24%
Mit foglalkozol azzal,hogyan él a sógornőnőd? Vele kötöttél házasságot? Ugyan már!
2010. nov. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
55%

Az emberek sok esetben túlértékelik a család iránt való kötelességüket, elsősorban egy másik, káros személy elviselését. Ezt már gyerekkortól az emberbe sulykolják, olyan "kötelességeket" rónak az emberre, melyet saját maga kéne eldöntsön, mégis a neveltetés, a bűntudattal való visszaélés nagy úr. Főleg vidéken van így, ahol a család sokkal meghatározóbb, mint a nagyvárosban.


Nem tudom, Te melyik környezetben élsz, de úgy látom mindenképp kemény döntést kell hoznod: a Te életedben a gyermeked, és Te vagy a legfontosabb, így arra kell törekedned, hogy a lehető legkevesebb időt töltsetek egy ártalmas személy társaságában. Próbáld tudatni a férjeddel ezt, nem számít, hogy mivel védi a testvérét, azt érd el, hogy el tudd magad szeparálni tőle.


Ha leírnál még további személyiségjegyeket a sógornődről és magadról, talán tudnék segíteni a hogyan-ban is.

2010. nov. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, annyi de annyi mindent tudnék Neked írni...

Gyakorlatilag ami nekem nagyon rosszul esik, és szerintem a legmeghatározóbb, hogy nem érdekli őt a gyermekünk, nem kérdez mi újság, még egy puszit sem adott neki soha.

Aztán tényleg azt hiszi magáról, hogy ő a legokosabb(Ott voltam, amikor valakinek kifejtette, hogy ő nem is dolgozik, hiszem amit ő csinál az nem munka)

Pofákat vág mindenre.

Nagyon fontosnak érzi magát...

2010. nov. 12. 17:50
 8/23 anonim ***** válasza:
46%

Mi közöd hozzá, hogy a sógornődnek bármiről is mi a véleménye?

Úgy látom, hogy nem is tudsz konkrétumot, csak zsigerből utálod.

Akkor most ki szít békétlenséget? Nézz magadba, jó mélyen.

Fogd vissza magad, mert lehet, hogy egyszer azt veszed észre, hogy már nem is a sógornőd.

2010. nov. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Rendben:(Köszönöm a válaszokat!
2010. nov. 12. 17:54
 10/23 anonim ***** válasza:
31%

Érdekes kielemezni, amiket írtál.

Csak párat az utolsó hsz-ból:

"bezzeg őneki bármikor bármit lehet."

És? Ez téged hogy érint? SENKI NEM KÖTELEZ arra, hogy közösséget vállalj vele. Tiszteletből, illedelmességből, mert családtag? Haha. Ha szenvedni akarsz tovább, a legjobb úton vagy, mert már egészségtelen szinten ALKALMAZKODOL.

"Azt mondják legyek én az okosabb, próbálok kedves lenni, és pléhpofit vágni..."

Ki mondja? És miért? Ez az alkalmazkodás tulajdonképpen egy adok-kapok JÁTÉK, mely a toleranciáról és a másik tiszteletben tartásáról szól. Ő NEM TISZTEL TÉGED. TÉGED SEM. Nem jó játszótárs. Hát ne játssz, mert nem kötelező. Ha továbbra is játszol, mert az "illedelmesség" azt mondatja, akkor a legjobb úton vagy ahhoz, ... - lásd fentebb.

És ahogy említetted, "ami késik, nem múlik". Én ezt úgy hívom: eljött a pillanat, amikor azt mondom: ELÉG! És onnan isten-bizony nincs más út tovább, csak a konfliktus konfrontációban történő megoldása, ugye? "Ami késik, nem múlik."

Neked eljött már az "ELÉG VOLT"? Ha még nem, akkor előzd meg!

Minden jót Neked, gondolkodj hideg fejjel és lazán, függetlenül, szabadon!

Hajrá!

33/F

2010. nov. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!