Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kegyes hazugság vagy kegyetlen...

Kegyes hazugság vagy kegyetlen őszinteség? /még ha nagyon fáj is/

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 10:53
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
A kérdés általános volt, tehát mindenféle helyzetben!
2010. nov. 11. 13:15
 12/18 anonim ***** válasza:
56%
Nincs mindenféle helyzet. Egy haldokló rákosnak, nem fogom megmondani, hogy pl a fia börtönbe kerül . Sarkalatos példa, de a kegyes hazugságnak megvan a helye. Szituációfüggő.
2010. nov. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
78%

Én kegyes hazugság helyett a hallgatást szoktam választani. Vagyis nem hozok szóba olyasmit, amivel fölöslegesen megbántanék valakit. Ez nem hazugság.


Ha ez nem megy, mert rákérdez, vagy nagy súlyú a téma, vagy olyan nagyot hazudik magának, hogy muszáj észhez téríteni, akkor elmondom a véleményemet, de mindig kiemelem, hogy "ez csak 1 vélemény, nem tehetek róla, de így látom a dolgot".


Aki meg velem bunkó, azzal én is az leszek. Ennyi. XD

2010. nov. 14. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Kegyes hazugság. Akármennyire elítéltek is érte, nekem ez a véleményem.
2010. nov. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
előző: te minden bizonnyal csak nő lehetsz! csak egy nő mondhat ilyet. hazudozás női tulajdonság... remélem az életben jó sokat fognak neked hazudni!
2010. nov. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem érdekel a véleményed. Sokszor ha tetszik ha nem ez a legjobb megoldás. Nem egy esetben tapasztaltam a saját ismerősi körömben is. Szóval elég volt ezt látni.
2010. nov. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
nyilván egy öntelt kis liba lehetsz aki odáig van a szépségével. nem baj, idővel úgy is elmúlik, megöregszel te is. hazudozz csak, majd rájössz! ki mint veti ágyát úgy alussza álmát!
2010. nov. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Mondd csak te normális vagy??? Minden ismeretség nélkül először nőnek utána kényeskedő öntelt libának neveztél, pusztán mert úgy gondolom vannak helyzetek, amikor ez ezerszer jobb megoldás. Nem fogom elmesélni mi történt az egyik barátnőmmel, így is pszichiátriára került az eset miatt, ha nem hazudnak neki még most is ott lenne. Nagyon jól tette, aki tette, hogy nem árult el neki mindent, hanem hazudott. És én sem fogom megmondani egy ismerősömnek sem, hogy valami nem tetszik, ha látom, hogy boldoggá teszi. A véleményem miatt nem vagyok hajlandó senkinek sem rossz napot vagy boldogtalanságot okozni.

Ha szerinted ez egyenlő a hazudozással akkor áldásom rá, nem érdekel.

2010. nov. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!