Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kegyes hazugság vagy kegyetlen...

Kegyes hazugság vagy kegyetlen őszinteség? /még ha nagyon fáj is/

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 10:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem hazugsággal semmire sem megy az, akinek hazudnak, sőt még nagyobb bajba kerülhet.
2010. nov. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
A kegyes hazugságnak megvan a maga helye a világban, de nagyon helyzetfüggő, és nem szabad rászokni, pláne nem szabad magunkat azzal áltatni, hogy az egészet a másik miatt tesszük.
2010. nov. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A szituációtól függ! Ha mondjuk egy barátnőm megkérdezi,hogy tetszik-e az új ruhája, ami szerintem egyébként kicsit sz@rul áll rajta, de látom, hogy nagyon örül neki, mert sokáig spórolt rá, akkor kegyes hazugság. Akkor azt mondom neki,hogy nem rossz! De ha mondjuk egy olyan férfival akarja összekötni az életét, aki nagy nőfaló hírében áll, vagy iszik, játékgépezik és a barátnőm azt kérdezni,hogy szerintem jó ötlet-e az esküvő, akkor simán megmondanám neki,hogy mit gondolok még ha fáj is!
2010. nov. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Az igazmondás mellett voksolok, de kifinomultan, úgy tálalva, hogy ne tűnjön kegyetlennek.
2010. nov. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
En mindig megmondom az oszinte velemenyem, max a stiluson valtoztatok, attol fuggoen, hogy kinek mondom. Akiket szeretek, azoknak szepen, olyan ravezetosen, ebbol meg soha nem volt sertodes, vagy ilyesmi. Akiket meg nem, azoknak a a kepebe vagom, ahogy jon.
2010. nov. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
a kegyetelen őszinteség mellett szavazok, de nekem sem megy mindig, hogy minden szituációban megmondjam az igazat
2010. nov. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Általában "kegyetlenül" őszinte vagyok (persze határokon belül!), de ha olyan a szituáció, akkor várok vele. (Pl. barátnőm nagymamája meghalt, nem kezdtem el neki rögtön mondani a véleményt/kritikát, még az kellett volna szegénynek...)
2010. nov. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nálam ez személyfüggő. Van olyan ismerősöm, aki hiperérzékeny és minden kritikától kikészül. Nála inkább marad a kegyes hazugság,a bátorítás, de hozzáteszem ez csakis apróságokban működik. Komoly dolgokban, nem hazudnék neki. Amúgy az őszinteség híve vagyok.
2010. nov. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Milyen helyzetben?
2010. nov. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
a kérdés, hogy milyen helyzetben? szerelemben, párkapcsolatban csak is a kegyetlen őszinteség!!
2010. nov. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!