Családtagtól megalázó karácsonyi ajándékra mit és hogyan lehet reagálni? Kaptál olyan ajándékot, ami szándékosan sértő volt?
A párom családja és az én családom 600 km-re lakik egymástól. Az elmúlt 2 évben náluk voltunk, idén csak nekem volt 1 hét szabim, így én hazamentem a szüleimhez.
A hátterünkről annyit kell tudni, hogy én és a párom viszonylag jómódban élünk, egyformán keresünk, de az ő családja gazdag, az én szüleim szegények. Neki 4 testvére van, elég sznobok. 2 viszonylag kulturáltan viselkedik velem, 1 érdektelen, a legkisebb öccse kezdetektől gyűlöl engem és burkoltan támadott úgy, hogy más ne hallja - idáig. Most készíttetett kettőnknek egy lábtörlőt az arcképünkkel, valószínűleg arra számítva, hogy ott leszek én is, és én veszem át. Így egyedül a párom bontotta ki, ő döbbenetében semmit nem reagált. Az anyósom kérdezte meg, hogy ez akkor most mi? Ő röhögcsélt, hogy viccnek szánta, amire annyit mondott a néni, hogy ez szinten aluli. (Engem nem kedvel az anyós sem túlzottan, de a sértés a fiát is érinti, ezért szólalt meg, gondolom. A másik fiú a kedvence.)
Mikor a párom mutatta videón, én persze kiakadtam, azt mondtam, hogy minimum fel kellene kérdezze a testvérét erről, de így utólag nem tudom, jó ötlet-e, vagy hagyjuk inkább annyiban.
Nem akarok haragot generálni a két testvér között, de eltűrni sem vagyok hajlandó, hogy ezek után reakció híján esetleg sorozatosak legyenek a sértések. (A tesó gazdag, de a páromnak előnyösebb külseje van, talán ez is lehet irigység forrása, nem tudom. Engem más okból utál, régen nyíltan flörtölni próbált velem a barátnője mellett, amit nem viszonoztam).
Mit kellene lépni?
Kaptatok már igazán sértő ajándékot? Ha igen, hogyan reagáltatok?
Milyen halott belül az, aki szerint ez "csak" vicc? Ez gusztustalan poénkodás a másik kárára, sértés. A tavalyi is amúgy, egy igazi kis tetű a tesó.
A 16os mondja jól, fogni kell és kidobni, nem reagálni rá, köszönjük és félrerakni, majd "véletlen" otthagyni náluk, hogy lássák, mennyire le se szarjátok. A szemük láttára ne dobjátok ki, mert mindenki titeket fog bsztatni, ezért nem jó az sem, ha kimaradtok az ajándékozásból. Egyszerűen pattanjon le és annyira keveset menjetek a közelükbe, amennyire lehet. Én még azt csinálnám, hogy látványosan csevegnék mindenki mással, velük meg tőmondattal minden beszélgetést rövidre zárni, elfordulni. Undorító emberek vannak.
Nekem ez nem lenne sértő, sznobok vagytok ennyi. Sima lábtörlő,van aki direkt csináltat ilyet magának.
Sógornőm minden évben pattanás elleni krémet vett az aknés bőrömre,ami amúgy allergia miatt olyan amilyen. Sértő volt,de szimplán tovább ajándékoztam. Volt más beszólása is,de simán lerázram magamról,nem is foglalkozik velem már mert így neki nem poén.
Ezek inkább csak szar ajándékok,mintsem sértő.
Mert az segíteni akart, itt meg szivatni akarta, más a szándék. Véletlen nem gond, ha sértő az ember, elnézést kér és továbblépnek, de direkt sértegetni mást nem oké, az gonoszság, rosszindulat. Egyébként gondolj már bele, mit gondolsz, doktorált értelmiségiként ülünk itt a saját budai villánkból gépelve? Vagy tisztában vagy te egyáltalán azzal, kik azok, akiket lesznobozol? Nagyon nem állja meg a helyét egyik gondolatod sem..Ez csak EQ kérdése, mennyire tudsz együttérezni másokkal. Te nyilván kevésbé, bár:
"Volt más beszólása is,de simán lerázram magamról,nem is foglalkozik velem már mert így neki nem poén." tehát tudod, hogy beszólás volt--ami sértés!-- és pont azt csináltad, amit javasoltunk:) De nyilván, ha más mondja, nem elfogadható és rosszul mondja, most leírod ugyanazt és akkor igazad lesz!:))
Amúgy a pattanásosdi eredhet tájékozatlanságból is, mint pl az ország fele hiszi, hogy erősödik a szőr a borotválástól.. ezen mindig nagyon tudok röhögni, ide is írja mindjárt több ember, hogy tapasztalta és ez nem mítosz. Lehet, hogy azt hiszi, hogy tájékozatlan vagy és ő tudja jobban.
Amúgy októl függetlenül(nekem hormonális volt) segít a keletkezett pattanások eltüntetésében a megfelelő krém(ek). Nem meggátolja a keletkezésüket, hanem gyorsabban elmúlik tőle. A hormonálison is a foggátló segített, hogy kevesebb keletkezzen, de a pattanások gyorsabban száradnak le a krémtől, meg a rendszeres, napi tisztítás is ritkított rajta, nem mind tudott érett állapotba kerülni. Nyilván hosszútávon az segít, ha a kiváltó ok tűnik el, de attól még a meglévőkkel nem árt valamit kezdeni.
Először is többször mondtam,hogy nem kell krém( allergia diéta miatt alakult ki),de csak azért is vesz. Vettek már viccből is dolgokat,de azt poénra is vettem és komolyan lábtorlore besértődni,mert rajta van az arca az sznobság mindkét fél részéről, hisz neki ez vicces mert számára gáz egy ilyen lábtorlo míg más simán megvesz egy ilyet. Meg besértődni francia lapokon,aztán megemlíteni én "csak" spanyolul tudok" ,felvágós a csaj IS.
Én sógornőm is mindig felvágott dolgokkal csak én nem mentem bele így nem is akarok állandóan bizonyítani mint a kérdező. Addig hergeli magát amíg folyton azt hiszi bizonyítania kell,owdig nem.Levegőnek kell nézni őket.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!