Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen gyakran találkozol...

Milyen gyakran találkozol anyósékkal? Csak nekem túl gyakori, hogy 2 naponta átjönnek?

Figyelt kérdés

Minden nap 8tól 5ig dolgozom, plusz egy óra a buszozás.

Tehát 6ra hazaérek, hulla fáradt vagyok, de anyósék hívnak, hogy fél órán belül átjönnek.

Ilyenkor gyorsan felporszívózok, lehűtök valami üdítőt, és csinálok valami szendvicset.

Párom is 5-6 között ér haza, ő is fáradt. Mindketten unjuk, hogy 2-3 naponta átjönnek.

Már mondtam nekik, hogy nem vagyok otthon. Átkopogtak a szomszédhoz, aki elárulta hogy de már hazaértem.


Volt valaki hasonló cipőben? Hogy oldottátok meg?


2010. nov. 5. 12:06
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Mondtuk nekik, hogy NE jöjjenek. Megkérdezték hogy miért?
2010. nov. 5. 12:26
 12/31 anonim ***** válasza:
77%

Volt parommal amikor egyutt eltunk, gyakran jott hozzank is az anyos, mert a varos masik felen lakott.

Engem is zavart a heti 3x, aztan egyszer elkepeszto kupiban fogadtam, es kozoltem vele, hogy munka utan nem volt kedvem osszepakolni, es hulla faradt vagyok, ugyhogy legyen szives, hagyjon ma beken, es racsuktam az ajtot.

Feledhetetlen balhe volt az utana kovetekzo 2 het, de legalabb nyugtom volt.

2010. nov. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 Viki233 ***** válasza:
hát ha komolyan elbeszélgettek és az sem válik be akkor ne engedjétek be őket ha elmennek hozzátok, ne is vegyétek fel a telefont ha ők hívnak aztán majd csak megunják...(és a végén ők lesznek megsértődve,de remélhetőleg rájönnek majd h mit miért csináltok)
2010. nov. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

nem tudtok minden estére programot csinálni? Semmi komoly vagy pénzkidobós, csak egy fagyizás :) közös barátokkal, séta egy parkban, vásárolgatás, stb. Minden napra egy-két, talán több hétig. Hátha leszoknának a hozzátok járkálásról, főleg, ha az ajtó előtt hoppon maradnának. Pár hétig még egy otthoni kupit is el tudnátok viselni, ha így nem maradna idő takarítani.


Vagy... milyen típusú anyósod? Kérjétek meg, hogy amíg Ti elvagytok otthonról, takarítson már ki, és csináljon kaját. :) Meg hasonló nyalánkságok, és hátha megunja.

2010. nov. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 Viki233 ***** válasza:
39%
de épp ezt magyarázza h inkább pihennének és nem buli pia stb..ezt nem értik meg az anyósék
2010. nov. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

A párodnak kellene a sarkára állnia és beszélnie a szüleivel. Ha te mondod, abból egetverő balhét csapnak., az tuti.

Mondja el nekik, hogy ti már külön család vagytok, felnőttek vagytok, tudtok vigyázni magatokra és szeretnétek több időt esténként nyugodtan kettesben tölteni. Nagyon szeretitek őket, de ne telepedjenek rátok, és ne ellenőrizgessenek.

Másrészt ha átmennek sztem nem vagy köteles vendégül látni őket. Ne csinálj nekik se szendvicset, se ne kapkodj a takarítással nem te hívtad őket, ha hívatlanul állítanak be viseljék a következményeit: nincs kaja, és nincs patent rend. Ne mondja nekem senki, hogy az ő lakása mindig úgy néz ki, hogy oda árki bármikor beronthat.

Ha a párod egymaga tutyimutyi lenne, akkor legyél ott te is és egészítsd ki. Ne úgy állítsátok be, hogy nincs rájuk szükségetek, csak értsék meg, hogy ti már külön család vagytok, és magatok rendelkeztek az időtök felett. Heti egyszer bőven elég a látogatás.


Mi elég sajátos helyzetben vagyunk,anyósom nem dolgozik, nekem van 3 kicsi gyerekem. Lényegében napi szinten találkozunk, sokat segít és anyukám is. De előtte mindig megkérdezi, hogy jöhet-e és ha közlöm, hogy nem, mert más dolgom van, vagy most nem akarom látni, akkor nem sértődik meg. És én sem, ha megkérem vmire és azt mondja, hogy már mást tervezett. Ez a normális kapcsolat sztem. Ha elvárná, hogy vacsival várjam még este 7-kor őt is, hát tuti nem engedném be többet még az udvarra se. De a fia sem. :)

2010. nov. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Pedig ha szép szóval nem megy, akkor szerintem is azt kéne csinálni, hogy tényleg ne legyetek otthon. Lehet, hogy az a program sem esik jól, mert pihennétek,de így sem úgy sem tudnátok, mert átmennek, úgyhogy kb. mindegy, de legalább tanulnának belőle, és pár hoppon maradás után már tényleg nem mennének csak úgy. Elmentek sétálni, vagy beültök egy üdítőre vhova beszélgetni, az ajtóban csak nem várnak már meg titeket.

Mára megint "várjátok" őket, úgyhogy akár el is kezdhetnétek.

2010. nov. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy gondolom, már hozzájuk szoktatok igazítani mindent. Vásárolni nem akkor mentek, amikor jönnek, olyankor nem jöhetnek barátok stb. Borítsátok fel az eddigi "rendet". Tessék aznap elmenni bevásárolni, vagy ha telefonálnak, megmondani, hogy ma estére hívtátok xy-t és sajnos nektek nem jó. Vagy ti menjetek barátokhoz, sétálni. Lényeg, hogy értsenek belőle, nem értek mindig rá. Vagy érj később haza, vagy pont akkor érj oda, amikor ők. Eszembe se jutna hetente többször nekik ugrálni este.
2010. nov. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Ha meg felhív, és mondod neki, hogy nem jó, és megkérdezi miért, akkor szépen közlöd vele, hogy mást terveztetek, találkoztok egy ismerősötökkel, barátotokkal, mindjárt indultok is, és tényleg menjetek el otthonról, hogy a szomszéd is közölhesse velük, bizony elmentetek.
2010. nov. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nem teljesen oké.

Nálunk hálisten sikerült megoldani, de még az elején.

Átjöttek és közölte, hogy kér egy szivacsot, mert ő most kirakarítja ezt a kádat, mert nem bírja nézni, olyan koszos. Hetente szoktam takarítani, pont egy hetes kosz volt rajta. Nem kapott szivacsot.

Aztán mondtuk, hogy inkább majd mi kilátogatunk hozzájuk, fiatalok vagyunk, könnyebben mozgunk, ne fáradjanak.

De ezt így az első látogatás után.


Aztán kialakítottuk azt a rendet, hogy egyik hétvégén őket látogatjuk meg, a másik hétvégén az én szüleimet. Jellemzően a vasárnap a látogatós nap, mert előtte mi is pihenünk.


Sajnos ha már rászokott a rendszeres látogatásra, akkor nehezebb dolgod van.

Amit megpróbálhatsz: vállalj néha pl. túlórát, anyagilag is jó, na meg a kedves mama ezzel nem tud mit kezdeni.

Vagy kezdjetek el valami hobbitanfolyamot. Pl. a jóga jó lehet, mert pihentet és felfrissít. De ha ülőmunkát végeztek, akkor bármilyen sport jó. Sőt akár tánciskolába is beiratkozhattok :)

Vagy szervezzetek tényleg barátokkal néha találkozót.


És ezt így előre mondjátok meg az anyósnak. Tehát ha átjön ma este, akkor meg lehet neki mondani, hogy "Mama, ha hétfőn át szeretne jönni, telefonáljon előtte, mert csúszás van a munkahelyemen és valószínűleg néhány órás késéssel érek haza. Jaj és képzelje, beiratkoztunk társastáncra! Heti kétszer vannak próbák, kedden és csütörtökön." "Jól van, akkor szerdán majd rátok nézek." "Jaj, bocsánat, nem mondtam, hogy szerdára színházjegyünk van. Pénteken meg ...-nak van születésnapja, őt fogjuk felköszönteni. Mi lenne, ha úgy csinálnánk, hogy jövő hétvégén majd mi átugrunk a mamához? Ha kell, tudunk segíteni is főzni/fát pakolni/számítógépet beállítani." "Háát..." - és itt az anyós le van fegyverezve.

2010. nov. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!