Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen gyakran találkozol...

Milyen gyakran találkozol anyósékkal? Csak nekem túl gyakori, hogy 2 naponta átjönnek?

Figyelt kérdés

Minden nap 8tól 5ig dolgozom, plusz egy óra a buszozás.

Tehát 6ra hazaérek, hulla fáradt vagyok, de anyósék hívnak, hogy fél órán belül átjönnek.

Ilyenkor gyorsan felporszívózok, lehűtök valami üdítőt, és csinálok valami szendvicset.

Párom is 5-6 között ér haza, ő is fáradt. Mindketten unjuk, hogy 2-3 naponta átjönnek.

Már mondtam nekik, hogy nem vagyok otthon. Átkopogtak a szomszédhoz, aki elárulta hogy de már hazaértem.


Volt valaki hasonló cipőben? Hogy oldottátok meg?


2010. nov. 5. 12:06
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
És persze ha nem sikerült 100%-os rendet raknom, már megszólnak, hogy milyen trehány vagyok.
2010. nov. 5. 12:08
 2/31 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk elvárja nagymuter h mi menjünk.

Ha nem megyünk őt már biztos leszarjuk stb.

A másik nagyival teljesen korrekt a dolog 2hetente hétvégén feljön 2-3órára.


Szóval marad sztem az mint az én muteromnál. hozzávágja h nincs idő kódorogni még meló után órákra.

18/F

2010. nov. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Hú,hát ez egy kicsit gáz,ez szerintem is túl gyakori.Talán mondjátok meg az igazat nekik,ha neked nem megy,akkor próbálja meg a párod.Nálunk is volt ilyen időszak,én megmondtam anyósomnak,hogy ne haragudjon,de picit ritkábban jöjjön,mert így szinte semmi magánéletünk nincs,húzta a száját két hétig,de azóta minden rendben,így hetente kétszer jön és vasárnaponként mi megyünk.Ez is sok egy kicsit,mert a másik nagyiékhoz is járunk és ők is jönnek,így is úgy érzem,hogy egész héten haptákba állok,dehát addig jó,míg vannak nagyszülők!
2010. nov. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

Már mondtuk nekik, hogy fáradtak vagyunk, pihenni szeretnénk. Azt mondták hogy csak beszélgetni szeretnének meg meglátogatni, hogy minden rendben van-e. Ez így elfogadható, de 2 naponta? Voltak hétfőn és szerdán, gondolom ma is jönnek.


Múlthetünk abból állt, hogy hétfőn nem jöttek, kedden és szerdán igen, csütörtökön nem, majd pénteken igen. Meghívtak minket hétvégére ebédre, de nem mentünk el.

Már ebből is botrány volt. De ők akkor is jönnek.

2010. nov. 5. 12:14
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Mi rendszertelenül járunk egymáshoz. Ha valahogy úgy alakulnak a dolgok, akár mindennap is, ha nem akkor van hogy 2 hétig se.

Én az elején közöltem vele, ja és ő is velem, hogy "Most jöttem a munkából, kupi van. Üljenek le, amíg takarítok beszélgethetünk."

Ebből adódóan, hideg üdítő és szendvics sincs mindíg. Ahogy náluk se. Ha nem tetszik, így akkor egyeztetünk időpontot, és akkor majd minden meg lesz csinálva. Hál Istennek anyósom se tartozik az igazi cseszegetős emberek közé. Ő is belátja, hogy a lakás van értem és nem én a lakásért.

Az esti fáradtság meg annyira a pofimra van írva, hogy egyszerűen nem lehet nem észre venni. Így ez is meg van oldva.

De olyan is volt már, hozzá teszem sértődés nélkül, hogy elköszöntem illedelmesen, és elvonultam aludni. Ők még beszélgettek a férjemmel. Mi nem csinálunk belőle ügyet.


Lehet, hogy vannak olyanok, akik bunkónak fognak tartani, de nekünk bevállt. nem illdelmeskedünk össze-vissza egymás előtt.

2010. nov. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk ez nem működik :(
2010. nov. 5. 12:17
 7/31 anonim ***** válasza:
89%

Ez nagyon gyakori...elég pofátlanok hogy finom fogalmazzak. Szerintem a párodnak kellene KOMOLYAN elbeszélgetni velük, úgy hogy pl ne legyen veszekedés se. Mondjuk beszéljétek meg hogy hétvégén egy ebédre össze ülltök és ennyi...


T

2010. nov. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Viki233 ***** válasza:
50%
és nem létezik telefon?nemtudnának egyszerűen felhívni?folytonos ellenőrzés...pfff szánalmasak. igen álljatok a sarkatokra és mondjátok meg h ha nem tisztelik a magán életeteket akkor megszakítjátok velük a kapcsolatot.és jobb lesz nekik úgy? ezért álljanak rá a ritkább átmenetelekre...ne legyenek ennyire erőszakosak mert így elveszítik a gyereküket!
2010. nov. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Nálunk kezdetektől úgy van, hogy csak mi megyünk hetente. Mikor a gyerek megszületett, jöttek volna állandóan, ráadásul anélkül, hogy ideszóltak volna előtte. De aztán koppantak, mert egyszer-kétszer nem volt alkalmas, rájöttek, hogy nekünk van saját életünk, utánna nem jöttek.

Megmondhatnátok, hogy péntek este nyitottak vagytok a vendégek fogadására, akkor jöhetnek, amúgy meg szükségetek van arra, hogy munka után magatokban otthon legyetek, és lazuljatok.

2010. nov. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Telefonon szólnak, hogy már elindultak, max fél óra s itt lesznek.
2010. nov. 5. 12:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!