Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zs kezdőbetűs keresztnévhez...

Zs kezdőbetűs keresztnévhez milyen vezetéknév illene?

Figyelt kérdés
Névváltoztatás miatt kérdezem. Zs kezdőbetűs a keresztnév és érdekelne így milyen vezetéknevek ejthetők ki könnyen vele. Az ok nyilván nem az, hogy jobban hangzó vezetéknév legyen, de azt most nem írom le. Adott kérdés, adott válasz. Szeretném ha konkrétan írnátok vezetékneveket pl. Faragó. Köszi előre is!

tegnap 02:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Azt tudom mondani, hogy milyen végződésű "nem": "c", "d", "s", "sz", "cs", "th", "z", "zs".

Molnár, Szabó, Fekete, Fehér, Kassai, Udvarhelyi.

tegnap 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
5%
Nem a "zs" betű a fontos. Nevet úgy választunk, hogy a vezetéknév utolsó magánhangzója ugyanaz legyen, mint a keresztnév első magánhangzója. Ezt több fórumon is így olvastam, és több ismerőstől így hallottam...
tegnap 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Zsadányi
tegnap 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%

Még nem találtad meg a megfelelőt a Zselykéhez?

Amúgy meg nem úgy megy, hogy kiválasztasz egy neked tetszőt, igazolni kell hogy van olyan a felmenőid között.

tegnap 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

5-ös: Tévedés, NEM KELL igazolni semmiféle felmenöt, akinél elöfordult olyan név, amit valaki szeretne, tetszés szerint lehet választani.

A felmenök egyedül akkor kerülnek szóba, ha valaki történelmi vagy nem magyaros nevet szeretne, az ilyen esetben az engedélyezéshez kell, hogy valamelyik ösnél elöforduljon.

De minden más esetben nem szükséges és nem is kérhetnek ilyet.

tegnap 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
4#-es. Óvatosan, engem már megfenyegetett hogy jelent mert felhívtam a figyelmét ugyanúgy mint te. De nyílván hogy ez megint a Zselykés keresztneves...
tegnap 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
6, akkor talán: Zabos Zselyke lenne a megfelelő! :)
tegnap 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Zsurló Zselyke
tegnap 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Kései Sirató ***** válasza:

Fodor


Fodor Zsolt

Fodor Zsuzsa

Fodor Zselyke

Fodor Zsófi


Szerintem a Fodor a legjobb.

tegnap 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
7, nah meg is van, nagyon találó! 🤣🤣🤣 (6-os voltam).
tegnap 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!