Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk, ha egy rokonunk...

Mit tegyünk, ha egy rokonunk egyre többet produkálja magát, hogy ingyen/olcsóbban jusson élelmiszerekhez?

Figyelt kérdés

Tény, hogy nem túl sok pénzből él, rokkantnyugdíjas, de a havi fodrász, pedikűrös, manikűrös soha nem marad el. Nagyon kellemetlen helyzet.

Ha elmegy otthonról, direkt úgy öltözik fel, mintha nem lennének jó ruhái. Vannak, csak nem viseli őket, mert akkor nem szánnák meg annyian. A pénztárcajába csak kevés pénzt tesz és a kasszánál (lehetőleg hosszú sorral maga mögött) nézegeti, hogy így akkor ma sem fog enni stb. A legtöbbször megszánja valaki. Legutóbb pont az a csoporttárs anyuka fizetett helyette 300 Ft-ot, akiről pontosan tudom, hogy rosszabb körülmenyek között él, mint a rokonom... Számtalan olyan helyre jár, ahol ingyen ételt osztanak, adnak, vannak akik hajléktalannak hiszik (ez részben igaz, de valójában nem az).

Az is bosszantó, hogy csak a szerzés öröme miatt csinálja, utána meg sokszor ott rohad rá a kaja és dobálja kifelé. Az pedig csak a ráadás, hogy minket is megszólnak, amiért nem segítjük, miközben ő szinte jobban áll, mint mi, csak mi pont nem sajnáltatni akarjuk magunkat.


okt. 23. 19:35
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
67%

#30


Aki nagyon jól színészkedik és el tudja játszani, hogy mindjárt éhen hal, annyira nincs pénze.

Azt nem írja a kérdező, hogy milyen összegekről van szó, nem gondolom, hogy többezres vásárlások ezek, talán párszáz hiányzik neki, és biztosan alapélelmiszereket vesz ilyenkor.. Ha olívát, meg drága dolgokat venne, akkor senki sem segítené ki sajnálatból.

tegnapelőtt 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
100%
Noverem es anyam ilyen..noveremnek van 2 gyereke. Tobb embert hasznaltak mar igy ki.. az utolso amirol tudok hogy a munkahelyen azt mondta, hogy nincs mit adni a gyerekeknek csak peneszes kenyeret tudnak otthon enni. Ekkor mondtam neki ebbol baj lesz. Megszakitottam veluk teljesen a kapcsolatot.. nem reg tudtam meg hogy 2 eve a gyamhatosag kiemelte a gyerekeket
tegnapelőtt 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!