Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk, ha egy rokonunk...

Mit tegyünk, ha egy rokonunk egyre többet produkálja magát, hogy ingyen/olcsóbban jusson élelmiszerekhez?

Figyelt kérdés

Tény, hogy nem túl sok pénzből él, rokkantnyugdíjas, de a havi fodrász, pedikűrös, manikűrös soha nem marad el. Nagyon kellemetlen helyzet.

Ha elmegy otthonról, direkt úgy öltözik fel, mintha nem lennének jó ruhái. Vannak, csak nem viseli őket, mert akkor nem szánnák meg annyian. A pénztárcajába csak kevés pénzt tesz és a kasszánál (lehetőleg hosszú sorral maga mögött) nézegeti, hogy így akkor ma sem fog enni stb. A legtöbbször megszánja valaki. Legutóbb pont az a csoporttárs anyuka fizetett helyette 300 Ft-ot, akiről pontosan tudom, hogy rosszabb körülmenyek között él, mint a rokonom... Számtalan olyan helyre jár, ahol ingyen ételt osztanak, adnak, vannak akik hajléktalannak hiszik (ez részben igaz, de valójában nem az).

Az is bosszantó, hogy csak a szerzés öröme miatt csinálja, utána meg sokszor ott rohad rá a kaja és dobálja kifelé. Az pedig csak a ráadás, hogy minket is megszólnak, amiért nem segítjük, miközben ő szinte jobban áll, mint mi, csak mi pont nem sajnáltatni akarjuk magunkat.


okt. 23. 19:35
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
90%
12.: Nekem is ez jutott eszembe. Az emberek akkor is magasról lesz@rnak, ha előttük megdöglesz, egy mentőt nem hívnak az esetek nagy részében, nemhogy még random embereknek fizessenek a boltokban...
okt. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Mi nem veszünk át semmit, amúgy nem is vehetnénk át a nyugdíját, mert meghatalmazásunk soha nem volt és nem is lesz. Az értesítőket be szoktam neki a postaládájába dobni, aztán bent a postán elintézi az átvételt.
okt. 23. 20:52
 13/32 anonim ***** válasza:
75%
Ez igaz amit a 20:50-es írt. Ha rosszul vagy azt mondják rád be vagy b.szva és lesz.rnak. Ha 10 Ft-tal kellene a pénztárnál kiegészíteni, akkor se segítenek de a kérdező szerint a hosszú sor a rokon mögött legtöbbször megszánja.
okt. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
88%
Én szoktam segíteni hasonló esetekben. Teszem fel nincs nála elég és párszáz hiányzik valamihez. Néha venni is szoktam ezt azt nekik, mikor a bolt előtt kéregetnek. Nem gondoltam, hogy ezzel valaki is visszaélne.
okt. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
95%
Ha így áll a helyzet, nagyon gyorsan ki kell jelenteni tőletek. Ezt nyugodtan megtehetirek, mivel évek óta nem nálatok lakik, van hova mennie. Rakja rendbe nagyon gyorsan a papírjait.
okt. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
24%
Nagyon nehéz szitu de ne jelentsd ki mert bár zizi szegény de ennyivel is segítitek.Hogy milye van és nem tud élni vele az meg a pszichés állapot miatt van. Üdv egy hasonló problémás szülő lánya...
okt. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Hozzánk már rég nincs bejelentve, mert a tartózkodási magától lejár 5 év után. A lakcímkártyája viszont továbbra is a régi, így azt továbbra is ugyanúgy használja, használhatja, ezen még szerepel az állandó és a tartózkodási címe is.
okt. 23. 23:06
 18/32 anonim ***** válasza:
6%
A legtöbb ermber megrugdossa a porblémás embert..Megértés sehol..Pedig csak egy kicsit kéne türelmesnek lenni.Azért lettem lepontozva mert azt gondolom hogy egy segítségre szoruló emberről van szó?Ez fájt valakinek...Az én szülőm is ilyen és sokkal rosszabb volt tudnék mesélni..És ha kell tudok tanácsot is adni..
okt. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
0%

Így van, 18 as! Ugyanott tartunk empátiában, mint időszámításunk előt, vagyis dobigálják a védtelent, bántják, a szemét aljas pénzesnek meg barátai.

A Biblia jól tudja hogy az emberi lény KEGYELEMre képtelen!

Pedig ez a szó a kulcs, a lényeg, hogy embernek nevezhesd magad!

okt. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
66%
Azt biztos nem hagynám szó nélkül,hogy engem járasson le,mert nem segítek rajta,miközben ő fodrászhoz megbegyebekhez jár havonta. De gondolom neked is ezzel van gondod. Ha valaki ezt szóvá teszi neked,nyugodtan mondd meg,hogy mina helyzet. Nem elég,hogy kihasználja az embereket,de ráadásul magát állítja be áldozatnak.
okt. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!