Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyünk, ha egy rokonunk...

Mit tegyünk, ha egy rokonunk egyre többet produkálja magát, hogy ingyen/olcsóbban jusson élelmiszerekhez?

Figyelt kérdés

Tény, hogy nem túl sok pénzből él, rokkantnyugdíjas, de a havi fodrász, pedikűrös, manikűrös soha nem marad el. Nagyon kellemetlen helyzet.

Ha elmegy otthonról, direkt úgy öltözik fel, mintha nem lennének jó ruhái. Vannak, csak nem viseli őket, mert akkor nem szánnák meg annyian. A pénztárcajába csak kevés pénzt tesz és a kasszánál (lehetőleg hosszú sorral maga mögött) nézegeti, hogy így akkor ma sem fog enni stb. A legtöbbször megszánja valaki. Legutóbb pont az a csoporttárs anyuka fizetett helyette 300 Ft-ot, akiről pontosan tudom, hogy rosszabb körülmenyek között él, mint a rokonom... Számtalan olyan helyre jár, ahol ingyen ételt osztanak, adnak, vannak akik hajléktalannak hiszik (ez részben igaz, de valójában nem az).

Az is bosszantó, hogy csak a szerzés öröme miatt csinálja, utána meg sokszor ott rohad rá a kaja és dobálja kifelé. Az pedig csak a ráadás, hogy minket is megszólnak, amiért nem segítjük, miközben ő szinte jobban áll, mint mi, csak mi pont nem sajnáltatni akarjuk magunkat.


okt. 23. 19:35
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
93%

Szóval van egy lakás, amiben ő "csak" haszonélvező. Nos, a haszonélvezeti jog erősebb, mint a tulajdonjog, szóval simán beköltözhet oda.

Amúgy sok dolog nem világos nekem ebben a sztoriban, ez csak az egyik...

tegnapelőtt 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
16%
Amit a rokonod csinál az büntetendő. Dobd fel a rendőrségen.
tegnapelőtt 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
42%

Ilyet max egy amerikai vígjátékban tudok elképzelni, hogy valakit a kasszánál kisegítenek:D


Főleg mostanában mikor ilyen árak vannak.

tegnapelőtt 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
27%
#23 Akkor kezdj el barátkozni a gondolattal, hogy buborékban élsz. Ugyanis vannak még segítőkész emberek.
tegnapelőtt 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
33%
Fiktiváltatni kell a lakcímkártyáját. Menj be a kormányablakba, érdeklődd meg a dolog menetét. Postán, nyugdíjfolyósítónál is Jelentsd be, hogy nálatok ilyen nem lakik.
tegnapelőtt 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
82%
19es megadom a bankszámlaszámom utalj már 50 ezret légyszi és ígérem te leszel a nagybetűs ember a szememben..
tegnapelőtt 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
73%
Jaj hagyjuk már ezt hogy sajnálni keljen a kérdező rokonát. Miért is kéne? Átveri az embereket. Van pénze csak nem költi el hanem mástól tarhál. Szerintetek ezzel együtt kéne éreznem? A pénztárnál is csak azért adnak neki pénzt hogy haladjon a sor mert semmi kedvük az embereknek még órákat ott várni. Erre felé is van egy bolond nő tele van pénzzel elvileg dolgozik is és mit csinál mellette? Csöves ruhákba büdösen kolbászol a városba és kukázik. Ezeket kéne sajnálni? Akiknek semmi nem elég hanem ráadásként még sajnáltatni akarják magukat? Hát sajnálja őket a görcs. Ha ilyen rokonom lenne soha szóba sem állnék vele ha valaki emiatt elítél hát tegye.
tegnapelőtt 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
79%

De hát van pénze, mert jár műkörmöshöz, meg anyám kínja.


Az unokatesóm anyósa ugyanez, sajnáltatja magát, hogy sosincs pénze, kéreget családon belül, holott havonta fodrász, körmös - és cigi persze :D

A családunk ostobábbik fele meg mindig kölcsönad neki, mert "jaj, szegény nő". :D


Kérdező, jelentsétek ki, kezdetnek.

tegnapelőtt 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Én láttam már olyant, hogy valakit a kasszánál kisegített egy másik vevő, mostanában 3-szor is.

Én életemben egyszer segítettem így ki egy - a sorban előttem álló - 9-10 év körüli kisfiút, aki csak egy csipszet akart venni és valamilyen lejárt kupon volt nála, amit nem fogadtak el, így nem volt elég a nála lévő apró, megsajnáltam és adtam neki annyit, amennyi hiányzott.

tegnapelőtt 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

#29


Oké, de kinek van olyan mázlija, hogy rendszeresen őt kisegítik?

Főleg, ha ismerik a környéken?

tegnapelőtt 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!