Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi a havi osztálypénz?...

Mennyi a havi osztálypénz? Mire megy el? (1. Osztály)

Figyelt kérdés

Kicsit sokkolt a hír, hogy karácsonyi ajándéknak első osztályban a két tanítónak 50 ezres ajándékra gyűjtenek. Aztán születésnapra 10 ezer.

Nem tudom. Mióta szokás karácsonyra és születésnapra ajándékot venni?

Pedagógus nap, névnap, év vége rendben van.

Máshol is milliomos szülők vannak?


tegnap 23:08
1 2 3
 1/22 Katona Dius ***** válasza:
84%

Nálam nincs még gyerek, de a saját példámat le tudom írni, mikor én jártam suliba, mikre ment el pénz: Születésnapra még csak-csak, de inkább valami apróságot. Egy pár ezer forintos könyv, egy bonbon, ennyi.

Karácsonyra nem. Pedagógus napra egy csokor max. Névnap mint szülinapnál. És év vége.

De a karira 50k elég sok. Eleve minek akkorra ajándék? Meg amúgy is az osztály pénzt nem a gyerekekre kéne főként költeni? Osztálykirándulás, esetleg év végén 1-1 gombóc fagyi? Az osztálypénzt nálunk a tanár kezelte, így hülyén is vette volna ki magát, ha vesz magának belőle ajándékot. Ha valami alkalom volt (mint a fent felsoroltak), akkor a szülők összedobták azt a fejenként párszáz forintot.

Szerintem a tanár sem várna el ilyen összegű ajándékot. Vagy ha igen, ott gondok vannak.

tegnap 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
7%

Mindegyik közös ajándék, ergo neked kb. párszáz forintban van benne (legyen mondjuk egy 20 fős osztály, de azért kb. 30 körüliek szoktak lenni).

Ha ennyire nem fér bele, akkor jelezd, a többiek majd összedobják helyetted is. És bocs, de a pedagógusok, akik gyakorlatilag több időt töltenek a gyerekeddel naponta, mint te, azért csak megérdemelnek legalább egy nyomorult ajándékkosarat pár havonta.

tegnap 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
47%

Nem elsős mér a gyerekem, de sajnos akkor is pont ez volt, max az összegek változtak, növekedtek, ahogy az árak is az utóbbi időben.

35 fős osztályban évente 25 eFt gyerekenként az osztálypénz, általános iskoláról beszélünk, 10 hónapról kb, amíg suli van.

Ez így nem is lenne vészes, havi 2500 Ft, a gond csak az számunkra, hogy

- évente 50 eFt-ot még egy iskolai közös kalapba is be kell fizetni és “diszkréten” megemlítik meg pusholnak, ha nem, persze nem kötelező meg lehetne bíróságra meg a tankerülethez rohangálni, de tudjuk mennyit érne és kit érne kiközösítés vagy hátrány

- minden osztálykirándulás vagy program plusz fizetős-nem nagy összegek, mert a diákoknak vannak azért pl olcsó erdei vendégházak, meg ennél pl tényleg a gyerekre költik, de ez a 25 ezerben nincs benne

(Éves szinten legalább még 25-30 ezer az ilyen kirándulásos, egyéni kiadásos rész)

-az szmk-s vesz karácsonyra, év végére az osztály nevében, igen legalább 50 ezrekért. A gyerekek kis édességet kapnak ebből a 25 ezerből mikulásra, de a többi szabad préda, osztálynak közös költség, amit lehet, a fenntartónak kellene, mint pl szekrények vagy zárak javítása vagy táblafestés és társai.

…nem túlzok, ha évente minden kiadás majdnem 100 eFt így és állami általános iskola, csak könnyebb lenyomni a szülők torkán így, én ezt érzem.

Még annak ellenére is, hogy jobb körülmények között élünk.

tegnap 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Katona Dius ***** válasza:
68%
Szerintem itt nem az ajándékkal van gond, hanem a mértékével. Igen, megérdemelnek. Kapjanak is. De mondjuk a karis 50ezer egy 25 fős osztálynál is fejenként 2000. Azt mondjuk nem vettem ki, hogy fejenként 50 ezer, vagy kettejüknek együtt. Ha ezt havonta eljátszák, hogy 10-20-50 ezres ajándékok, mert szülinap/névnap/év vége/ped.nap/szép-a-szemed-nap, akkor el is ment az éves osztálypénz és a gyerekre nem ment belőle egy kanyi sem. Vagy már havi 10.000 forintos osztálypénzek vannak?
tegnap 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Nekem sem az ajándékkal van a bajom, vegyünk egy szép virágot, könyv utalványt 5-6 ezer + bonbon, tea, vagy kávé.

Nálam a gesztus lenne a lényeg.

De egyedül nevelem a gyerekemet, és számomra ez megterhelő. Miközben az szmk anyuka, leírja, hogy ,,szerinte nem megterhelő,,.

Szerinte! Mert a férje eltartja, ő nem dolgozik.

220 ezer Ft/ félév lenne az osztálypénz. Első osztály.

A fénymásoló papírt (2 csomag) úgy vittem be. Gyerekek kirándulásáról szó sem volt még. Én nem tudok ennyit fizetni.

tegnap 23:42
 6/22 Katona Dius ***** válasza:
87%
220.000 Ft / FÉLÉV? Havi 44.000 Ft? Csak az osztálypénz, amit ilyenekre elvernek? És abba még nincs benne a kirándulás? Első osztályos gyerekeknél... Le kéne cserélni az szmk anyukát, mert kissé nagy lovon ül...
tegnap 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
66%
Akkor a te részed kifizezni a férje.
tegnap 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Négyszögletű Kerék válasza:
72%

Névnapra, születesnapra minek? Pedagógus nap meg ballagás esetén meg értem, de nem álltok olyan viszonyban. Különben is költ a fene több ezer-tízezer forintot egy olyan ember ajándékára akivel évente 4x találkozik és abszolúte nem is ismeri személyesen. Pláne ebben a gazdasági helyzetben. Én megmondanám hogy bocs de ezekhez nem tudok hozzájárulni, oldja meg az szmk anyuka. A többi szülő ezt így benyalja? Nem zavar senkit? Mindenki milliókat keres? Felnőtt emberek vagytok. Mindenki elsőgyerekes anyuka hogy ennyire abszolút nincsenek tisztában a dolgokkal?


Nálunk az osztálypénz arra van, hogy májusban elmennek fagyizni egyszer, osztálykirándulás egy része/egésze ebből megy, meg színházba viszik őket. Azért osztálypénz a neve mert az osztályra fordítjuk. 2 ezer havonta. A pedagógusnapi ajándékot külön dobjuk össze, egy virágcsokor meg ilyen aproságok, az egész egyben nincs egy 10es szerintem. Ennél nagyobb ajándékot csak ballagáskor kapott és csak az ofő.


Mindezt elsőben, amikor még nem is ismeritek a tanárokat, ki az aki egyáltalán megérdemli. Eszem megáll...

ma 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%
220 ezer? Nem írtad el 1 nullával?
ma 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%
Van egy túlbuzgó, nem a valóságban élő szmk anyuka. Baromi idegesitő, de ok, láttunk már ilyet. Számomra az a szürreális hogy ott a másik 50-60 szülő akik nem szólnak, csak így elfogadják, hogy minden hónapban több napot dolgoznak azért hogy mindig minden egyes alkalommal minden egyes tanárnak legyen valami grandiózus ajándéka. Ez valamiféle bystander effektus? A saját alsós gyerekemnek se jut 50 ezres szülinapi ajándék nem hogy a tanárának.
ma 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!