Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi a havi osztálypénz?...

Mennyi a havi osztálypénz? Mire megy el? (1. Osztály)

Figyelt kérdés

Kicsit sokkolt a hír, hogy karácsonyi ajándéknak első osztályban a két tanítónak 50 ezres ajándékra gyűjtenek. Aztán születésnapra 10 ezer.

Nem tudom. Mióta szokás karácsonyra és születésnapra ajándékot venni?

Pedagógus nap, névnap, év vége rendben van.

Máshol is milliomos szülők vannak?


tegnap 23:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Baromság amit írsz.

Kizárt, hogy ennyi pénz "kell" költeni egy pedagógusra. Nyilván "jeles ünnepekkor" (karácsony, születésnap) kap egy jelképes kis csomagot (nem 50 ezreset...) és ennyi. Ha valaki még emellett szeretne adni, mert a gyerkőcnek ő a "kedvence), vagy ő sokat segít neki, az már magánügy.

ma 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
28%

Sajnos nem tudok segíteni, mert nem vagyok szülő, de van egy érdekes sztorim még a 2000-es évekből, illetve az akkori osztálypénzekről tudok beszámolni.

Szóval, amikor a nővérem végzett a gimiben, az osztályfőnöke kerek perec kijelentette, hogy ballagási ajándéknak Tiffany-lámpát akar. 40.000 Ft volt. És ez 2006-ban történt, egy viszonylag nívós, de közel sem elit borsodi állami gimnáziumban, ahova később én is jártam. Nem volt a suliban rongyrázás egyáltalán, teljesen normális gimi volt, nagyon jófej tanárokkal.

Én 1 évvel a nővérem ballagása után kezdtem a gimit, ugyanoda jártam, mint a nővérem, és havi 1.000 Ft volt az osztálypénz mindkettőnknek, el is ment erre-arra (mi például 25-en voltunk nagyjából végig, havi szinten 25.000 Ft, ajándékok, rendezvények, pedagógusnap, hazai és külföldi osztálykirándulások, programok stb.), mindennel el volt számolva rendesen (nálam és nővéremnél is az egyik diák szülei gyűjtötték és kezelték), és a mi osztályfőnökünknek az ajándék egy meglepetéskönyv volt, ami az ofő által oktatott tárgyhoz kapcsolódott, és mivel nálunk, mármint az én családomban konkrétan volt egy csomó olyan könyv, ezért konkrétan én adtam át neki. Egyrészt telitalálat volt a választás, mert nagyon örült neki az ofőm, másrészt nem kellett így osztálypénzből költeni ajándékra. És egyébként ballagás után maradt egy csomó osztálypénz, amit visszakaptunk (mármint a diákok szülei elosztották egymás között).

Mindeközben volt egy tőlem 2 évvel idősebb sporttársam, aki az enyémtől egy elitebb, nívósabb, és szintén állami gimibe járt 2005 és 2009 között, és végig 4.000 Ft volt a havi osztálypénz - amit az ő osztályfőnökük gyűjtött, és aki alkoholista lévén elitta majdnem az egészet, lett is belőle rendőrségi ügy.

Hogy most mi a helyzet, mint mondtam, gőzöm sincs sajnos, és ezek ugyebár gimnáziumok. Szülinapi és karácsonyi ajándék sztem nem gáz, anno azt hiszem h azt mi is vettünk a tanárainknak. Ma már 5-10.000 Ft-os ajándék nem sok szerintem egy pl. 20 fős osztálynak az osztálypénzéből, még ha csak 1.000 Ft is az osztálypénz. Viszont ezen az 50.000-es karácsonyi

ajándékon már igencsak felszaladt a szemöldököm. Szerintem az túlzás. Ballagásra véleményem szerint belefér, de simán karácsonyra azért sok.

ma 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
41%
Az osztálypénz nem adó, nem vagy köteles befizetni, ha nem fizeted semmit nem tehetnek max kifikáznak.
ma 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
56%
#6, szerintem összesen gondolta. 39 gyerekkel számolva kb 1500/fő/hó. 😊
ma 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
74%
Mi a kaka ez? Nekem nincs gyerekem, de annak idején év végén kapott a tanár egy csokor virágot, azt annyi. Franc se tudta, mikor van a szülinapja, névnapkor meg csak mondtuk neki, hogy boldogat. Karácsony? Menj már.
ma 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Hivatalosan 10 ezer per év nálunk, de ezen felül vannak kiadások. Ősszel kirándultak, 4000. Voltak színházban, 5000. Van alapítványi pénz 4000. Tavaly az év végi kirándulásra külön szedtek 10 ezret.

Lesz karácsonyi vásár is, ahova "áru" kell (csinálni, venni) plusz árulni (szabadság kell rá). Ebből befolyt kb. 6500/fő, ami az osztálypénz része lett, de őszintén jobban jártunk volna, ha csak beadjuk, mert többe került az áru/idő.

~szóval sacc 40-50/év, de ez 70 % a gyerekekre költve. Nem 50 ezres ajandékok repkednek. Nem karacsonyra, hanem félévre fognak kapni, meg névnap, pedagógus nap, év vége.

ma 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
73%
És a gyerekek mit kapnak az iskolától/tanároktól szülinapra vagy karácsonyra?
ma 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
72%

Megkérdezném, hogy mi kerülhet 50000-be. És nyiltan megmondanán neki: bocs, de ekkora összegért ajándékot nem támogatok.

Ha azt mondja, hogy ez nem megterhelö, akkor megmondanám neki: akkor biztos nem megterhelö neked sem az én részemet kifizetni.

ma 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

SzMK-s szülőként írok (2 iskolás gyereknél is). Ez, ilyen formában hülyeség. Nálunk az osztálypénz 5000/félév, amiből ugye a Mikulás csomag, karácsonyi apróság, húsvét, nőnap (itt az a szokás, hogy nőnapon a lányok kapnak, húsvétkor a fiúk valami apróságot), kirándulás, anyák napja stb. Plusz szép lassan a ballagásra is tesszük félre (igen, elsőtől, hogy ne 8.-ban kelljen nagy összeget beadni, a tabló, a fotózás majd abból megy, max picit kell pótolni hozzá ha elszállnának az árak).

Tanároknak, tanítóknak jelképes ajándék van, pl Mikulásra ők is kaptak 1-1pici Mikulást, Karácsonyra is valami kis jelképes, "rájuk szabott" valamit (amelyik teázik pl egy teaválogatást stb). A gyerekek az osztályterembe kapnak játékokat, társast stb amivel szünetekben ha rossz az idő játszanak. Szülinapot a tanárok is kijelentették, hogy felejtsük el, mikor van! (Apróságot sem) Arra bőven elég, ha kapnak egy "Boldog születésnapot" kívánságot, meg nagyon max a gyerekek rajzoljanak egy szépet 🤷🏼‍♀️. Pedagógus napra virág, bonbon, de ott inkább a műsorra fekszünk rá, hogy verset mondanak, énekelnek... 50.000 akkor is túlzás, ha eloszlik 20felé, nem azért mert ne érdemelnék meg! De van egy szint, ami már a tanárnak is sokszor kellemetlen. Az én gyerekem osztályfőnöke egyszer kapott egy karkötőt, mesélte, hogy persze hogy jól esik, de kellemetlen volt az egész helyzet, mert visszautasítani bunkóság (főleg hogy gyerek adta át az osztály nevében), de az értéke miatt meg rosszul érezte magát, hogy több tízezer forintos ajándékot elfogad szülinapra. Mert ezer más dologra költhette volna az szmk, ami hasznos, kell az osztálynak. Itt szüntette be ezt, minden osztályában kijelenti azóta első szülőin, hogy a születésnapját felejtsék el, kapjon egy ölelést, rajzocskát, de ennyi.

ma 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
2es, a pedagógusok kapnak fizetést hogy a gyerekekkel legyenek... ennyi erővel kaphatna pár havonta kosarat az orvos, ápoló, postás, takarító stb..mindenki.
ma 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!