Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki hogyan rendezte az anyagi...

Ki hogyan rendezte az anyagi dolgokat válás után?

Figyelt kérdés
Azért nem váltam még el mert van egy gyerekünk is és ha elválunk akkor nem fogják tudni fizetni a házat,rezsit és kajàt. Ha a fele fizetésemet odaadom az sem elég egyikünknek sem, mert sem albérletet nem tudnék fizetni és a feleségem se tudná azt a szinvonalat megadni a fiamnak amit eddig. Hogyan kezelte ezeket a dolgokat más, egyszerűen már elég volt és szeretnék lépni viszont így nem lehet

ma 16:04
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
49%

Az nem opció, hogy nem elválni?

- hazugság, hogy "a gyereknek mindegy mi van, csak anya-apa legyen boldog". NEM! Az életszínvonal egy dolog, az anyagi stabilitásból fakadó lehetőségei egy másik dolog, az meg, hogy bármelyikőtöknél van, a másik szülőjét konstans hiányolni meg egy harmadik dolog.

-"most jobb a gyereknek folyamatos veszekedésben felnőni, mint boldog, de külön szülőkkel?" Nem. De bakker nem vagytok ti felnőtt emberek, akik egyszer anno szerették egymást? Elvileg intelligensek? Ez a két véglet van, hogy konstans veszekedés és pillangós szerelem?

Arról nem is beszélve, hogy egy olyan anyával felnőni, aki folyton ideges a fizetnivalók miatt, stresszel, hogy mikor rúgják ki a betegeskedő gyerek miatt, biztos, hogy nem jobb a gyereknek, mint az, ha anya-apa együtt, békében, érett felnőtt módján viselkedve felneveli őt.

- apropó, "elég volt". És a feleségeddel vajon mizu, neki nem volt elég? Vagy neki is, de ő az anyja, ő nem léphet le csakúgy? Lehet, hogy ha partnerként viselkedtek, csapatként, egymást támogatva (amiről elvileg a házasság is szól), akkor könnyebb lesz mindkettőtöknek?


Persze ha bántalmazás van az más, de ha jól értem, itt csak "elég volt."


Légyszi gondold át ezt. Itt már nem a ti boldogságotok kellene legyen az első (értem itt a pillangók a gyomorban szerelmet) és legfontosabb szempont, aminek alárendelitek azt, hogy a gyereketek hogy nő fel.

ma 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
58%
Tudom, hogy most újból párzási szezon van, de megis próbáljon meg az apuka emberként gondolkdni, nem úgy mint az àllatkertben a mosómedvék! Es ezzel nem akarom az állatokat sértegetni!
ma 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
76%

Ha már tényleg úgy érzitek, hogy menthetetlen a dolog, akkor le kellene ülni megbeszélni, hogy egyikőtök se kerüljön sokkal rosszabb helyzetbe, mint a másik.

Ha nem vagytok átlagon felüli anyagi helyzetben, akkor ezt mindenki meg fogja érezni. Ezt tudomásul kell venni és nem egymást kijátszva osztani fel az anyagiakat.

Egyébként ez a mennyit szoktak adni, mi a minimum annyira nem jó módszer, de nyilván nem véletlenül van kitalálva, mert sokan képesek lennének úgy magára hagyni a gyereküket, mintha a meg sem történt volna a korábbi néhány év.

Nem lehet forintosítani azt a munkát, ami arra hárul, aki a gyereket tényleg felneveli.

Az aggodalom, az idő, a fáradozás nem váltható meg pénzzel. Én arra törekednék, hogy több terhet vállaljak át, mint a kétheti látogatás. Ez lenne igazi segítség, nem a valamivel több pénz.

Az árakat ismeri mindenki, azt nem kell elmagyarázni szerintem.

ma 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
65%

Egyedül nevelni egy kisgyereket egy anyának egy rémálom!

Mindent egyedül megoldani, számlákat fizetni, legtöbbször másra nem is marad pénz!

Plusz gyerekre sincs már idő a meló miatt! Es ha volna kevés az már a párkeresésre megy!

ma 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
69%
18as honnan veszed hogy apukának "viszketett meg?" és ha anyukának? vagy épp anyukának bepókhálósodott apuka meg megunta a farkaspózt?
ma 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
9%
#25 a kérdés utsó félmondatából 90% bizonyossággal kiderül.
ma 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
55%
Teljesen mindegy kinek viszekett meg! Ne ezen akadj fenn!
ma 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
15%
#27 jaa ok, csak kérdezted, gondoltam válaszolok.
ma 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
33%

De lehet lepni.

1. Az ingatlan amibe laktok az kie?

Ha kozos el kell adni elfelezni a penzt es mindenki megy elfele. Nem kotelezo neked lelepni a ingatlanbol. Akar a nejed is lelephet.

2. Az oldja meg a gyereket aki ek jobban telik ra. Ha neked akkor te ha neki akkor o. De lehet heti valtas is.

3. Nem kell a fizud fele ha heti valtasban van a gyerek. Egyebkent kb a fizu 20% a gyt vagy kevesebb.

4. Valas utan szinte lehetetlen tartani a eletszinvonalat ezt tudomasul kell venni.

ma 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
11%
28as, én kérdeztem, nem a 27es. És hiába olvastam el a kérdést ötször, sehol se találtam utalást benne arra hogy apukának bejött egy új nő. Simán lehet csak anyuka eltehenesedett és már nem kívánatos. vagy otthon mereszti egész nap és a kérdező már unja eltartani.
ma 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!