Felvehet a leendő exférjem lakáshitelt?
Fel.
De ha azt úgy teszi, hogy téged nem értesít, nem kéri a beleegyezésed, akkor az csak az Ő hitele lesz. Annak terhén nincs osztozkodás!
Egyébként az értesítés, beleegyezés nem vélelmezhető a bíróságon. Annak valahol nyoma kell hogy legyen. Pl hogy a szerződésben benne van, amit Te is aláírsz mint házastárs.
#4:
Hát házasság alatt egyedül is tud hitelt, kölcsönt intézni. A Ptk nem tiltja. Pl egy haverjával köt egy kölcsönszerződést, de a másik félnek nem szól, nem kéri a beleegyezéséét. Ettől még a kölcsönszerződés érvényes lesz. Csak ennek terhe, kötelezettségé ebben az esetben csak felvevőt terheli. Válás esetén sem kell a hitel terhében osztozkodni.
Amíg nem emelkedik jogerőre a válás, addig házas vagy.
Házasság alatt felvett kölcsön -bár csak egyik fél vette fel- közös és a bank követelheti a másik féltől is, hacsak a vagyonjogi szerződést nem készítitek el.
Olvastam itt már olyat, hogy a férj elköltözött és hiteleket vett fel, amit aztán nem fizetett és a feleségen hajtotta be a bank és a végrehajtó.
Mivel itt a közös tulajdon megszüntetése lesz a lakáscél, először el kell válni és csak utána tud kivásárolni a férjed lakáscélú jelzáloghitellel.
Más lenne a helyzet, ha egy másik ingatlant szeretne egyedül megvásárolni a férjed úgy, hogy a hitelt is egyedül szeretné felvenni. Hivatalosan egy bank csak akkor engedi ezt meg, ha bemutatjátok vagy a válási okiratot, vagy egy Házassági Vagyonjogi szerződést, amiben leírják a felek, az ingatlant külön vagyonból vásárolja az egyik fél és a havi részleteket is külön vagyonból fizeti.
Jelzáloghitelnél alapesetben a házastárs kötelezően bevonandó adóstárs, kivéve, ha a fenti esetek valamelyike áll fenn.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!