Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim miért nem támogatnak...

A szüleim miért nem támogatnak? Miért nem hagyják hogy teljesítsem az álmomat?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizem. Most 17 éves lány vagyok.

Ha törik, ha szakad, én SZÍNÉSZNŐ LESZEK!


És ezzel van a probléma...:( A szüleim azt hiszik, hogy én ezt úgy gondolom, mint a kisgyerekek, hogy világhírű sztár, akit körberajonganak. Na, én nem így akarom. Nekem az életem a színház, és az álmom hogy színpadon lehessek életem végéig. Énekelni is imádok, egyesek szerint nincs rossz hangom, de anyukám szerint szörnyű... (6 éve vagyok énekkaros, a tanár városi ünnepélyen is szólóztatni akart)

Már néztem továbbtanulási lehetőségeket is, és akad bőven. A szüleim szerint ez hülyeség, és álomvilágban élek. Miért nem képesek támogatni? Vagy legalább ne nevessenek torkuk szakadtából, amikor erről mesélek :(

Jövőre felveszem a magyart emelt szinten, és így ha minden jól megy, emelt szinten érettségizem ebből a tárgyból, ez talán jelent egy kis előnyt. Egy kis probléma, hogy közgazdasági szakon vagyok, de ebből a tárgyból nem fogok érettségizni, helyette szívesebben választanék egy művészeti tárgyat(ének vagy rajz), ha ez nem lehetséges, akkor informatika. Én mindent megteszek, hogy valóra válthassam az álmaimat, és színpadon lehessek egész életem során! Nem rég jött ez az elhatározás, de annál komolyabban gondolom! Hangszeren is tanulok játszani, klasszikus gitáron.


Hálás vagyok, hogy elolvastad! Remélem egy picit tudtok segíteni!

További szép estét mindenkinek:)


2010. nov. 3. 22:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
lehet,hogy úgy gondolják,amúgy is meggondolod magad. Tanulj kitartóan, mindent tegyél meg a sikeres érettségi-felvételi érdekében,ha látják majd,hogy tényleg kitartottál az elhatározásod mellett,valószínűleg nem röhögnek majd.
2010. nov. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%
Sajnalom, hogy ilyenek a szuleid. Szerintem akkor fognak valtozni, ha mar megvalosul az almod es latjak, hogy ennek van ertelme. Sajnos sok ember csak tervez, aztan semmi sem lesz belole. Elsosorban rajtad mulik, hogy mi lesz a jovoddel. Szerintem keszulj a felvetelire (erettsegire), vegyenek fel es az mar egy jo kiindulopont a szuleidnek arra, hogy lassak, az nem egy gyerekkori hobort. A mai vilagban mar mindenki "szinesz", aki a TV-ben, egy filmben szerepelt es ez ledegradalja az igazi muveszeket.
2010. nov. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
A felvételizéshez úgysem kell az engedélyük.
2010. nov. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én alapból is eléggé művészlélek vagyok, szeretek verseket olvasni, történetek írni, imádom a klasszikus zenét és musicaleket, néha rajzolni is szoktam :)

Igen, én kitartó leszek, ennyire még semmit nem akartam! Mindent megteszek, amit csak kell!!

2010. nov. 3. 22:13
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért, mert nemrég jött az elhatározás... mi a garancia, hogy nem jön 2 év múlva egy másik???

Ha művészlélek vagy, aki énekel, érdekli az irodalom, stb., akkor mit keresel a közgazdász szakon? Ki cseszte el ennyire a továbbtanulásodat, hogy kerültél oda???

2010. nov. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
77%
énis 17 éves lány vagyok és hasonló a problémám. szeretnék megtanulni gitározni elhatároztam h veszek saját pénzemből egy klasszikus gitárt már ki is néztem magamnak. De a szüleim nem akrják h gitározzak nagyon ellenségesek ez ügyben :(
2010. nov. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%

húha, el se hiszed hogy átérzem a helyzeted O_O Mondjuk egy pöpp külömbség van kettőnk helyzete között, de hidd el hogy megértelek...

közgáz suli kipipálva, szakmából nem érettségizem kipipálva... én infóra akarok viszont menni (a másik lehetséges az újságírás) és előbbire kiszemeltem magamnak a nyíregyi sulit, de rohadt messze van, és azért röhögnek ki, hogy tudom-e hol van egyáltalán... és mesélhetnék sokat arról, miért válok nevetség tárgyává...

lényeg a lényeg: mire oda kerülsz, nagykorú leszel. Addigra meg JOGOD VAN magad eldönteni, hova akarsz menni. Azért nem támogatnak, mert más világban nőttek fel, mint amiben te, én, és mindenki él most korunkbeli. Egy barátnőm nyelvire akar menni, de az ő szülei szerint az se ér semmit... ha ez az álmod ne hagyd veszni^^ egyszer én is szerettem volna színésznő lenni, színjátszóba jártam évekig, a szavalókat rendre nyerem, de állítólag sose lehetek az, mert énekelni nem tudok... passz, azért szerintem megkísérlem^^ De már távolinak tűnik, nem is akarom annyira... nem is a hírnév vagy akármi miatt, hanem a varázsa miatt szerettem volna:)

Sose hagyd elveszni, ha valóban szeretnéd! Tűrd hogy kinevetnek, tűrd hogy cikiznek, TŰRJ! És ha eléggé tűrsz észreveszik, hogy nagyon akarod. Amikor az informatika felé kezdtem hajlani, akkor is ki lettem nevetve, hogy futó gondolat :) lassan 5 éve hogy weboldalakat szerkesztek, és addig eljutottam, hogy 17 éves létemre céges szintű lapokat tudok csinálni. Komolyan. (mondjuk ahogy előbb az ének, itt is van gond, miért is ne lenne? a matek... -.-)

De mindezek ellenére én se adom fel többet:) Te se add fel^^ Kívánom hogy teljesüljön az álmod :)

2010. nov. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
57%
Ne hallgass rájuk! Csak önmagukkal foglalkoznak. Nem csak te vagy így! Engem anyám gyerekkoromban a kukásautó hátulján tudott elképzelni, meg analfabétának nevezett, ma meg sokkal többet keresek (tisztességes munkával), mint ő egész életében. Tiéd a jövőd!
2010. nov. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
52%
Akkor ennek be is fog érni a gyümölcse! Pláne ha így hiszel is benne. Csak ne hagyd, hogy bárki eltántorítson a célodtól! Ha ilyen határozottan akarod, biztosan sikerülni fog. Nagyon sok sikert kívánok!
2010. nov. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
És nem lettem kukás :):)
2010. nov. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!