Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz arról, ha egy...

Mit gondolsz arról, ha egy felnőtt házaspárt anyagilag támogatnak a szülők?

Figyelt kérdés
Mondjuk havonta egy fix összeggel. Megtehetik, elég jó anyagiak között élnek, a fiatalok viszont nem. Szerinted ciki?
2010. dec. 8. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, legalább a családtagok segítsenek egymáson.
2010. dec. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne ciki? Semmi köze hozzá az embereknek, én is támogatnám a gyerekemet, hiába felnőtt. Szóval, aki beszól vagy megszól az simán irigy, nem kell róla tudomást venni. Nem oszt nem szoroz a véleménye.
2010. dec. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem tudják az ismerőseink, nem mintha bárkit érdekelne, de nem beszélünk róla. Csak itt már többször olvastam, hogy milyen már, ha valaki felnőttként is a szüleire van utalva. Igaz, én se vagyok büszke a helyzetre.
2010. dec. 8. 22:16
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ezzel baj. Minket is támogatnak a szüleink, ha tudnak. Sokszor nem is anyagilag, hanem mondjuk kapok zöldséget anya kertjéből, ami nagyon jó :)

Az a ciki, ha a fiatalok élősködnek a szülők nyakán, mondjuk nem dolgoznak, hanem csak várják a havi apanázst.

2010. dec. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden normális szülő segíti a gyerekét, ha van módja rá. Akik ez ellen kirohannak, azoknak többnyire csak savanyú a szőlő, mert az ő szüleik vagy nem tehetik meg, vagy nem akarják segíteni őket. Gondolj arra, hogy ha fordított helyzetben lennétek, te is segítenél rajtuk!
2010. dec. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem ciki.

természetes, hogy a családtagok segítik egymást. persze, ha van miből.

2010. dec. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

az attól függ.

1. gusztustalannak tartom a fiatalok részéről, ha: sírnak, hogy nincs pénzük, a szülők meg támogatják őket, de közben nem az alapvető dolgokra költenek, hanem tök fölöslegesekre, amire semmi szükségük. El járnak étterembe, házhoz rendelik a kaját nagyzolnak a szülők pénzéből. Közben meg semmi köszönet! sokan az anyagi támogatást egy idő után úgy élik meg, hogy ez "jár nekünk", pedig semmi okuk nincs a szülőknek még egy családot eltartani, ha tehetik, ha nem. ez már a saját lelkiismeretükön múlik.


2. elfogadható számomra: ha tényleg rendes dolgokra, alapvető élelmiszerekre, és a háztartáshoz szükséges dolgokra költik a pénzt, vagy akár rezsire. És mellette még hálásaik is érte. nem úgy értem, hogy nyalják kerekre a szülők fenekét és hálálkodjanak életük végéig, csak néha egy kis házilag készített sütivel meglepni őket, és hasonlók!


mert szerintem, azért nagyon sok mindent köszönhetnek a szülőknek az érintett fiatalok!:)


én így gondolom:)

21L

2010. dec. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ja és azért írtam le, hogy attól függ, mert én ismerek mind 2 példából is emberkéket:S
2010. dec. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

és kijavítanám magamban annyival. Azt írtam, hogy semmi okuk eltartani még egy családot. de hát van, hisz a gyermekeikről van szó.:)

Inkább úgy írom: nem kötelességük

2010. dec. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel gond, ha a szülőknek tényleg nem megterhelő anyagilag. Hosszú távon azért illene elszakadniuk pénzügyileg, de amíg nincsenek sínen, nem gáz.
2010. dec. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!