Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg házasság kell ahoz,...

Tényleg házasság kell ahoz, hogy befogadjanak a családba?

Figyelt kérdés

Értem, hogy régebb úgy volt, de akkoriban nem voltak olyanok, hogy 8 év után házasodtak az emberek.

Párommal 6 éve vagyunk együtt, de még nincs tervben a házasodás. Egyszerűen azért, mert egy nagy nyűg, és nincs kedvünk még arra a nagy cirkuszra.

"Sógornőm" meg mérgesít, hogy ő mindig úgy reflektál, hogy "aposom" "anyosom", mintha én csak egy ilyen valaki lennék, akinek semmi köze a családhoz. Szerintetek jogos, hogy ezért megsértődök?



ma 11:27
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
41%
Akkoris anyós ak, apósnak hívtam férjem szüleit, amikor még nem voltunk házasok. Ő szintúgy az enyémeket. Mert így egyszerűbb. Nem értem mi a bajod.
ma 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%
Nekik van igazuk. Te pedig sürgősen menj el pszichiáterhez / pszichológushoz / endokrinológushoz ilyen idegrendszerrel
ma 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
93%
Ha nem akarsz lakodalmat akkor azt ki lehet hagyni. Tényleg maga az Esküvő mint szertartás nem tart tovább kb. Max 20 percnél tovább. És a szertartásra rajtatok kívül elég csak a két tanú. Tehát az esküvőt mint szertartást is meg lehet tartani szűk körben. Lakodalom, "esti vacsora, meg dinom-dánom" nem kötelező! Én az anyósomat és apósomat a "rendes" keresztnevükön hívom, és kész.
ma 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
82%

1. Házasodni nem kötelező.

2. Hagyományos esküvőt tartani sem kötelező egyáltalán. Lehet két tanuval is esküvőt kötni, és ebben semmi nyűg nincs.

3. Miért is kéne egyáltalán házasodnod, ha nyűgnek tartod az egészet?

4. Mi közöd ahhoz, ki hogy hívja az anyósát, rokonait?

5. Én jazassag nélkül is úgy beszélek a párom szüleiről, hogy anyós és após, soha senki nem kötött még bele.

ma 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Na, nekem belekötnek. Az a helyzet a házassággal, hogy ha 2 tanús esküvő lenne azt nem vennék számba. A párom szülei se, és a rokonsága se. Szerintem nem attól függ, hogy valakit bevesznek egy családba, hogy papíron mi van rajta.
ma 12:52
 16/21 anonim ***** válasza:
86%
Nem vagytok házasok, nem vagytok egymás hozzátartozói, vagyis nem vagy családtag, pont. Majd megtudod, ha ne adj isten valamelyikőtök kórházba kerül, és a "párjával" nem fognak szóba állni. Tanúja voltam a Honvédban egy ilyen esetnek.
ma 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
54%

Nem értem ezt a drámát a részedről. Annyi az egész,hogy a sógornőd jogosan hívja anyósnak/apósnak a párod szüleit,mivel a házasságkötésükkel megkapták ezt a címet. Vagy nem is tudom hogy írjam.

Többen is írták itt,hogy házasság nélkül is amyósoznak. Engem is kismenyemnek hívott a párom anyja,pedig akkor még nem voltunk házasok. Egyszerűen csak kedvelt. De gondolom téged nem is kedvelnek,különben egy pertu mellett már mondtad volna nekik,hogy szeretnéd őket anyós,apósként hívni. Sokat elmond,hogy 6 év alatt nem lettél a család része. Nem hivatalosan,hanem lelkileg sem.

ma 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
72%

Ez egy hatalmas hülyeség, hogy valakit csak akkor fogadnak be egy családba ha már megtörtént a házaság. 6 éve vagytok együtt, de ha ennyi idő után sem tudtak elfogadni akkor a házaság után sem fognak.

Szomorúnak találom hogy mai világban, még vannak ilyen emberek akik szerint csak a házasággal lesz valakiből igaz egyenértékű családtag.

Én a te helyedben már régen elfelejtettem volna azt a családot, éljetek együtt boldogan a pároddal és csak ez fontos, akinek ez nem tetszik az tehet egy szíveséget.

ma 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
57%
Nem muszáj 2 tanús. Lehet utána egy egyszerű vacsorát is tartani. Mi is frászt kaptunk a sok hagyományos lagzis dolgoktól, de lagzit akartunk, tartottunk egy esküvőt egy egész éjszakás bulival, tánccal, alkohollal, lagzis hagyományok nélkül. Ezer megoldás van. Ha zavar a helyzet, házasodjatok.
ma 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
58%
Te és a párod vagytok a "család", nem az ő rokonsága, vagy a te rokonságod. És a ti dolgotok eldönteni, hogy kit engedtek magatokhoz közel, nem nektek kell alkalmazkodni másokhoz.
ma 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!