Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne az az ok, ami miatt...

Mi lenne az az ok, ami miatt nem vállalnátok gyereket?

Figyelt kérdés
2010. nov. 3. 13:37
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Nem vállalok, mert leszbikus vagyok.
2010. nov. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Fura de engem az bánt nem is kicsit, hogy így 27 évesen még egyáltalán nem akarok gyereket....és attól félek, hogy ez később sem fog megváltozni.Egyszerűen nem tudom úgy sáltalában összeszedni magamat, nem tudok időben elindulni valahová, lényegében olyan vagyok, mint egy nagy gyerek...én úgy érzem nem leszek alkalmas rá semmikor sem, hogy egy kis lényérr feleljek..
2010. nov. 3. 14:50
 23/35 anonim ***** válasza:

én még 20 sem vok, de imádom a gyerekeket és el tudom képzelni,hogy körülöttem futkos 2-3 gyerkőc :)

annak ellenére h egyke vok örülnék több gyerkőcnek,mondjuk erre nagx az esély mert papámék ikrek és ugye a 2. generációra száll.

am h miért nem vállalnék?

egészség miatt (ezért lettem egyke,mert apát műtötték és olyan gyógyszert szed ami miatt nagy az esély a fogyatékos gyerekre)

nincs megfelelő lakásom

kevés pénz

a férjtől meg nem féle,mert 5 éve vagyunk együtt barátommal és elég hosszú távra tervezünk :)

2010. nov. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
14:40: azt sem mondom, hogy ugy kellene gyereket vallalni, hogy csak gyorsan a gyerek miatt jojjon ossze akarkivel. Biztos, hogy emiatt is sok a valas a 30-on tuli noknel, akik bepanikolnak, de lassuk be, ha a gyereknek mar a szuletesekor sincs ott apja es az anya tisztaban volt vele, hogy ez igy lesz, akkor sokkal rosszabbak az eselyek. Hany neveloapa van, aki teljesen sajatjakent tudja szeretni mas gyereket? Hat nem sok. Neveloapak sok esetben nem olyanok, mint az edesapak es ezt valahol meg is lehet erteni. Es azert pici baba nelkul azert jobbak az eselyei arra, hogy megtalalja az igazit, mert gyerek mellol mar elmenni sem tud, ha nincs semmi segitsege (itt pedig pont errol volt szo - gyerekvallalas egyedul).
2010. nov. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

15:45 Valamilyen szinten egyet értek veled, és mégsem. Szerintem ez nehéz kérdés. Megértem a te álláspontodat is, de ha jól értem a barátnőd hasonló cipőben jár. Szenved különösebb kárt a gyerek? Nem.

A nővérem terhesen vált el, és mai napig örülünk neki, hogy így döntünk bár hidd el, hogy a világ összes szeretete sem volt elég neki amikor ezen egyedül kellett átmennie. A kislánya most már 7 évet töltött idén, úgy nött fel, hogy ha találkozott is az apukájával félt tőle. És nem azért mert tiltva volt tőle, egyszerűen megérezte. Most pótapukája van, aki imádja. Ja, és mindezt úgy érte el a nővérem, hogy még van egy 4 évvel idősebb fia is. Szóval nem lehetetlen ez is, de csak ő tudja, hogy milyen volt pár nélkül két gyereket nevelni 5 éven át.

Ha meddőségi ok áll fönn, én akkor is azt mondom, hogy be kell vállalni, hisz annyi minden történhet még az életben, de az anyaság nem adatik meg bármikor.


Kedves kérdező: szerintem majd eljön az ideje amikor úgy gondolod, hogy érett vagy az anyaságra. Én ezt akkor éreztem igazán mikor megismertem a jelenlegi férjemet, és rájöttem, hogy őt tudom elképzelni gyermekeim apjaként, vagy ha lenne gyermekem őt szeretném viszontlátni benne. majd eljön az ideje, addig is élvezd ki ezt a korszakod is!

2010. nov. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

"Szóval nem lehetetlen ez is, de csak ő tudja, hogy milyen volt pár nélkül két gyereket nevelni 5 éven át. "


Ez igy van, ahogy irod. Nem lehetetlen, csak borzasztoan nehez es utana nem mindenkinek jon ossze jol a dolog. En bar baratnomrol nem irtam soha, nem tudom, hogy ez hogy jott be a kepbe, de anyosom peldaja ott van elottem, aki elvalt 2 gyerekkel, azt hitte, hogy jobb lesz es soha tobbe nem tudott ferjhez menni, pedig nem csunya es fiatalon valt el (meg most 6x evesen is ferjhez menne). A ferjemet megviselte a valas, vannak az eletnek olyan teruletei, amin egysszeruen nem tud jo lenni, hisz semmilyen apa-kep nem volt benne. A batyjat meg meg jobban megviselte, o egy idegbeteg lett es mindenkin emiatt kitolti a merget, mai napig is felemlegeti, hogy neki nem volt apja es neki sem lett gyereke. Szoval arra meg jo peldat nem lattam, hogy apa nelkul felnoni jo. A novered mas, mert gondolom, hogy ettol meg a volt ferje is latogatja a gyerekeket, tehat nekik van apjuk, ha nem is veluk el, de aki csak gyereket akar, ott nem lesz hetvegi apa sem. Nem mindenki olyan szerencses, hogy utana talal part gyerekkel. Meg gyerek nelkul is nehez...nagy lutri, aki ilyet bevallal.

2010. nov. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Nem vagyok alkalmas apának, nem szeretem a gyerekeket és nem is szeretnék családot.

21F

2010. nov. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Bocsi,akkor egy másik hozzászóló említette a barátnőjét, azt hittem az is te voltál.

Nem, nem volt hétvégi apuka a lányom exe, évente párszor eljött, megígért mindent amit lehetett,aztán eltűnt. Egyébként Fr.o-ban élnek már, nem is láthatja őket, de jobb is így, hogy ilyen messze vitte el a gyerekeket, mert már nem tud sebet ejteni a hazugságaival.

Amúgy a férjem édesapja fiatalon halt meg. A férjem már egyetemista volt, de az öccse még kicsi volt. Az édesanyja úgy nevelte őket, hogy nem szenvedték meg.Szóval ez is lutri. Ezért mondtam korábban, hogy nehéz kérdés ez, mindennek két oldala van:-) Legalább tudjuk, hogy a mi gyerekeinkkel mit NEM szabad megtenni, nem? VAgy legalábbis belátásunk szerint.;-)

2010. nov. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Jelenlegi párom is gyerek, és labilis a kapcsolatunk. Ha fizetnének érte, akkor sem vállalnék még gyereket.

20 éves vagyok, bőven ráérek még a gyerekvállalásra!

2010. nov. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
anyagiak...ezért is nem fogtunk még bele a baba projektbe...
2010. nov. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!