Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne hazaköltözni?

Figyelt kérdés

Van 2 lakásunk és anya felajánlotta a kisebbet. Én nagy nehezen 32 évesen egy éve vettem rá magam, hogy eljöjjek otthonról.

Tipikusan az a típus voltam, aki sokáig bennragadt a családban. Jóformán anyám anyja voltam. Egyébként a lakásba nem ingyen költöznék, hanem az albérleti díjamat kéne neki utalni(ez anyagilag nekem mindegy, neki kiesés).


Hiába mondta, hogy nem zaklatna úgy, mint amikor egy lakásban laktunk, de ezt nehezen tudom elhinni, hiszen egy ház földszinti és első emeleti lakásáról van szó. Zaklatás alatt egyébként olyanokra kell gondolni, hogy pl online ügyintézés, mert egyszerűbb mást megkérni, mint kicsit szenvedve, de magának megcsinálni stb. Meg minden amihez neki nincs kedve engem zaklat vele és most nem házimunkáról van szó.


A másik amit nem értek, hogy miért nem ajánlotta fel korábban? Vagy miért pont most, hogy lejárt a kötelező 1 év és már bármikor fel lehet mondani az albérletet?


szept. 12. 09:58
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
43%

3~ S akkor mégis mi van?!


Kérdező! Biztosan "zaklatott" és nem megkért? Saját anyum is "piszkált" ilyenekkel, mert ő nem ért hozzá. Miért ne tegyem meg?? Együtt lakunk és van számítógépem.

szept. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
90%
Különben nekem nem lenne pofám és hasonló esetben anyumnak sem lenne pofája bérletet kérni gyerektől.
szept. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
92%
Nem mennék, max ha ingyen ott lakhatok, de még akkor is sokkal jobb döntés messze lenni tőle, mert csak így tudsz önálló felnőttként élni.
szept. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem éri meg. Jelenleg van nyugtod és szabadságod. Ha visszamennél, akkor mindig elővehetne erre-arra, plusz állandó stabil bevétele is lenne belőled. Szerintem az időzítés is emiatt van, most már felmondhatod az albérleted, neki kéne a fix pénz havonta és a lánya is hasznos tud lenni, ha gondja van.
szept. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
82%

Kedves 3-as!


Ostobaságokat beszélsz. Én 33 évesen költöztem el otthonról, MIUTÁN férjhez mentem. (Hosszú, miért alakult így, és a kérdés szempontjából irreleváns is.) Azóta eltelt 10 év, van egy kisfiunk, és saját lakásunk, ami igaz, hogy hiteles, de a törlesztőrészlet kb. a fele annak, mintha bérelnénk a lakást, és a hitel egyszer lejár. Nem kell attól félnünk, mikor rak ki a tulajdonos, mikor kell költözni.

Tudom, felvágásnak tűnhet, amit írtam, de csupán arra próbáltam rávilágítani, hogy senkinek sincs joga gúnyolni egy másik embert, amiért 30+-osan még otthon (értsd. szüleivel) lakik; főleg úgy nem, hogy semmit nem tud az illető életéről, körülményeiről.

Több értelmét látom - amennyiben nem okoz gondot az együttélés! - tovább otthon lakni, félretenni, gyűjtögetni, hogy az embernek esetleg saját ingatlana lehessen, mint élete végéig albérletben tengődni.

Sajnos idehaza albérletben élni nem olyan, mint külföldön, hiába is jönnek sokan azzal, hogy "hát nyugaton is mennyien élnek albérletben".

szept. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
17%
15~ Óriási Like! :-)
szept. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
74%

Az a nő hiába az anyád, nem szeret téged, ráadásul sunyi.

Csak az alkalmas pillanatot várta - a lejáró 1 évet - hogy alattomosan felajánlja a nagy semmit.

2 plusz lakásból, annak már régen a neveden kellene lenni, nem albérletet fizetned.

Sőt még pénzt is legombolna és kihasználna.

Amúgy mennyi idős, hogy ilyen szinten életképtelen nélküled?

Honnan van ilyen nyominak 2 plusz lakása? Örökölte?

szept. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Még ingyen se költöznék oda.
szept. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim válasza:
10%
30+ évesen szülőkkel lakni, LoL
szept. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
92%

100% a nyakadra fog járni.


Van ilyen ismerősöm, szülei lakásában él, cserébe apja meg anyja a legváratlanabb időpontokban mennek át hozzá és bsszák a rezet fél délután, mondván "az az ő lakásuk".


Anyád azért nyaggat, hogy menj oda, hogy továbbra is átmászkálhasson. KIZÁRT! Bele ne menj, sőt, ha teheted költözz még messzebb, hogy önállóságod legyen.


Ez agyrém, én már 23 éves koromban meghúztam a határaimat, amibe a hasonló, de még a naponta 5-6 telefonhívás sem tartozott bele.

Te 32 vagy.

szept. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!