Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazugságvizsgáló a házasságban...

Hazugságvizsgáló a házasságban? Egyet lehet ezzel érteni? Vagy alanyi jog a hazugság joga?

Figyelt kérdés
Jemenben több önrendelkező faluközösségben is a nők kezdeményezésére bevezetik a hazugságvizsgáló használatát a házasságokban, mivel a nők megelégelték, hogy állandóan gyanusítgatják őket. Szerintetek itt Magyarországon mit szólnának ehhez a nők?
2010. nov. 3. 10:17
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:

"Meddig, hányszor? Amíg tönkre nem megy bele? Tényleg megéri?"

Ha szeretek valakit, nem vizsgálom, mi éri meg, és mi nem. A szeretet érzelem, így mentes az érdekektől. Már miért mennék tönkre bele? Attól még, hogy ő nem szeret, nem vagyok rosszabb ember, vagy kevesebb. Attól még, hogy megcsal, nem feltétlenül bennem van a hiba. De ha szeretem, nem akarom megváltoztatni, és megbocsátom a hibát, amit elkövetett. Egészséges önértékelésű ember nem a másik érzelmeitől függ, de attól még szerethet. És nem egy napra szól, amit írtam, egy mondás volt. Inkább egy napot oroszlánként, mint egy évet nyúlként.


"De ennek szerintem ennek nem az a módja, hogy tűröd, hogy csaljon és alázzon, hanem az a módja, hogy elengeded, hogy azzal éljen, akit szeret."

Először is: nem tartom megalázónak a megcsalást. Nem érzem, hogy az én hiányosságom miatt lépne félre, ezért. Másodszor: ha el akar menni, elmehet. Az ajtó mindig nyitva áll. Azzal, hogy szeretem, még nem láncolom magamhoz.


A bizalmat szerintem sem megszerezni kell. Ha más bántott, akinek nem bocsátottál meg, másban ne bízz, így gondolom.


Valóban nem a kapcsolat elejéről beszélgettünk. De ki kell emelnem, hogy én a döntést, miszerint akarok-e vele élni, vagy sem, csupán ahhoz a feltételhez kötöm, (és a feltétel az én oldalamon áll fenn) hogy szeretem-e. Ha nem, akkor nem vállalom. Ha igen, akkor nincs további feltétel. Egy sem.

Viszont nem állítom, hogy csak úgy ukk-mukk-fukk beleszeretek valakibe. Nem hiszek a "szerelem első látásra" című zagyvaságokban. Az ugyanis a feromonokról szól.


De tisztázzunk még valamit, mert úgy látom, nem mindenki tudja.

ÖNÉRTÉKELÉS: önmagad értéke a saját szemedben. Nem másokéban.

Másoknak megfelelni és az alapján értékelni magad: megfelelési kényszer. Ez pont az alacsony önértékeléssel szokott együtt járni. Nem a magassal.

2010. nov. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

*aki szerelmes félve fogalmaz


Aki bizonytalan a saját és/vagy a társa érzéseiben, vagy a kapcsolata jövőjében, az a szerelmes fogalmaz félve. Ez a kapcsolat elején teljesen normális. Házasságban nem az (ha hozzámész valakihez, biztosnak kell lenned magadban és benne is), de ettől még lehetek szerelmes a férjembe.

2010. nov. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

20,32-es egy csomó jó dolgot írt, sokmindennel egyetértek.

Csak egy nagy különség van köztünk, azt hiszem: én nem tudok (tudnék) szeretni egy erőszakos és/vagy hűtlen embert.

2010. nov. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

9:34

egy házasságban sem lehet biztos az ember a másik érzéseiben szerintem.

2010. nov. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 A kérdező kommentje:

"aki nem tud elfogadni, az kerül dominancia szempontjából lejjebb."


Hát ez nem állja meg a helyét, sokkal inkább az ellenkezője igaz. Aki semmit sem fogad el, abban nem lehetséges lelkiismeret furdalást ébreszteni, tehát ő lesz a domináns.


A dominancia nem arról szól, hogy a domináns kap többet. A dominancia arról szól, hogy ki az, aki dönt.

2010. nov. 30. 12:39
 46/47 anonim ***** válasza:

hát nem szép dolog azért, mert adunk valamit a páromban ezzel lelkiismeret furdalást ébreszteni

és ezt gyakorolja most és mindig rajtam a párom

ad valamit, utána meg rámolvassa, hogy a pénze kell

tudom lelkiszinten is lehet értelmezni és most az anyagi oldalát néztem

aminek eredményeképpen és másik pasi után nézek.

2010. dec. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
*"és most" helyett: én most
2010. dec. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!