Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazugságvizsgáló a házasságban...

Hazugságvizsgáló a házasságban? Egyet lehet ezzel érteni? Vagy alanyi jog a hazugság joga?

Figyelt kérdés
Jemenben több önrendelkező faluközösségben is a nők kezdeményezésére bevezetik a hazugságvizsgáló használatát a házasságokban, mivel a nők megelégelték, hogy állandóan gyanusítgatják őket. Szerintetek itt Magyarországon mit szólnának ehhez a nők?
2010. nov. 3. 10:17
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:

*a nők megelégelték, hogy állandóan gyanusítgatják őket


Ha én megelégelem, hogy a férjem gyanusítgat (ez kb. pontosan a 2. alkalom lenne, az elsőt még megúszná egy figyelmeztetéssel), elválnék. Nekem nincs miért magyarázkodnom, nem is tenném. Számomra a bizalom és a tisztelet alap, ezt megadom és el is várom, de ha ő kételkedik bennem, akkor egyiket sem kapom meg. Ha neki annyira szar, hogy nem tud megbízni bennem, nem kell szenvednie mellettem.

Ennyi.


33N

2010. nov. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:
Azért a nők is hibáznak időnként, de mégsem gondolom, hogy férfiak, már a 2. alkalomnál válnának.
2010. nov. 15. 15:43
 13/47 anonim ***** válasza:
Tudni kellene az ügy hátterét és tétjét. De sajnos úgy gondolom, ez nem fogja megoldani azt, hogy ott a férfiak semmibe veszik a nőket és a nők szavát.
2010. nov. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
2010. nov. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
Már írta valaki s én igazat adok neki, ott azért kérték önmaguk ellen a nők a hazugságvizsgálót (bár erről nem is hallotam eddig) mert nincs annyi "hatalma" mint egy férfinak. Nem fogtudni elválni így tűrni-e kell a bántalmazást s ez csak egy lehetőség szerencsétleneknek, hogy jó esetbe ne verjék agyon őket, vagy ne legyenek megkövezve.
2010. nov. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszoló jól írta. Ott életszükséglet ez a gép. Mert ha rábizonyítják a nőre a hűtlenséget, agyon is kövezik.
2010. nov. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:

így az életük nem egy pasitól fog függni, hanem egy géptől....

egy sztori, közvetlen környezetemből:

egy ismerősöm egy boltban dolgozott, ahol a vezető önrablást csinált. lezsírozta a nyomozókkl, hogy vrrják be az eladó srácokat.

azok hazugságvizsgálóval meg lettek hallgatva(kínozták őket, hogy vallják azt, hogy ők raboltak) és ahogy a srác kimondta, hogy ő a tettes, a hazugságvizsgálót megítélő aszthiszem pszichológus szerint:

"látzik, hogy át akarta verni a hazugságvizsgálót, de igazat mondott, ő a tettes"

és ez 2 éve bp-en!

2010. nov. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
a végzetes(!) helyesírásért elnézést, félig alszom
2010. nov. 16. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:

A hazugságvizsgálók nem 99.999999% ig megbízhatóak.


Egész egyszerűen azért nem, mert nem az fejedben olvasnak, hanem a tested reakcióit figyelik. Főleg a metakommunikációs jeleket vizsgálják. Mint izzadás, vérnyomás, légvételek száma stb.


HA valaki nyugodt tud maradni, és megtudja tanulni megőrizni a belső békéjét azt hazudik össze vissza amit akar. A gép azt fogja állítani hogy igazat mond.

2010. nov. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:

*Azért a nők is hibáznak időnként, de mégsem gondolom, hogy férfiak, már a 2. alkalomnál válnának.


Egyrészt lesz*rom, mások hogy élnek. Másrészt hiba és hiba között van különbség. Mindent el tudok fogadni, hiszen nem vagyunk tökéletesek, kivéve a bizalmatlanságot, a hűtlenséget és az erőszak bármilyen formáját (fizikai, szóbeli, lelki). A hűtlenségnél és a fizikai erőszaknál nincs újabb lehetőség, elsőre repül a pasi. Bizalmatlanság és szóbeli, lelki erőszak esetén kap még egy esélyt. Egyet, nem többet. Én nem tartozom az önsorsrontó nők közé, nem hagyom magam tönkretenni. Nem félek, hogy egyedül maradok, nem félek, hogy nem találok jobbat, jaj, mi lesz velem. Számomra egy kapcsolat a kölcsönös (ezt hangsúlyozom!) tiszteleten és elfogadáson alapszik, ebbe a felsorolt dolgok nem férnek bele, minden más igen. Nem érdekel, milyen a haja, visszacsavarja-e a fogkrém kupakját, sörözik-e a haverjaival, mennyit nyomogatja a távirányítót (el tudom magam foglalni én is!). Nem vagyok hisztérika, de vannak bizonyos dolgok, amikből nem engedek. Ha valakinek ez nem tetszik, nem kell velem élnie - szabadon dönthet, szabadon elmehet. De fenntartom magamnak is ezt a jogot, a felsorolt esetekben.

Nyilván Jemenben ez nem így működik, de a kérdés arra vonatkozot, mi lenne Magyarországon.

2010. nov. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!