Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érthető, hogy 3 lépés távolság...

Érthető, hogy 3 lépés távolságot akarok tartani a férjem családjával?

Figyelt kérdés

Igyekszem nem hosszan írni. A férjemmel 8 éve vagyunk együtt. Én mindig nyitott voltam a családja felé, szoros is a kapcsolat. Sokat találkozunk.

Viszont az elmúlt évben észre vettem, hogy elviselnek de nem szeretnek.

Nem tartom magam rossz menynek. Ha anyósomlnál vagyunk mindig segítek neki mindenben. Ha nagy családi buli van, mindig készülök valamivel. Jó ajándékokat veszek szülinapra/karácsonyra. A gyerekeimmel kapcsolatban se szóltam soha be neki, hagytam hogy érvényesüljön.

Az életünk úgy alakult, hogy pl az esküvőnkön senki nem volt jelen, mert nagyobbat szerettünk volna utána de a kovid miatt elmaradt. Mi senkitől semmit nem kaptunk az esküvőnkre.

Amik most kicsit be tették a kaput:

- a férjem tesója nem rég szült, folyamatosan anyósomnál van ha anyósom nem dolgozik. Anyósomnak a nyári szünet alatt egyszer se jutott eszébe, hogy a gyermekeinket esetleg egy napra át hívja csak úgy.

- múltkor pont szó volt beszélgetés közben a házassági évfordulókról. Azt is tudja, hogy a lánya melyiket tartja a kettő közül. Nekünk azt se tudja, hogy melyik hónapban van.

- nagyon beteg voltam 2 hónapja (tüdőgyulladás). A férjem és a gyerekek át mentek ebédre. Egy tál kaját nem jutott eszébe, hogy küldjön. De ez még nem is érdekel.

2 hét után hívott fel, hogy mi a helyzet. Pont elkezdtem köhögni, és mint aki nem is tudta, hogy beteg vagyok úgy kérdezett vissza.

Tudnám még sorolni de felesleges.

Sok ilyen van.

Úgy érzem ahogy rá döbbenetem, hogy igazából egyáltalán nem érdeklem őket, bizonyos dolgokban a férjemet is kevesebbe nézik.

Úgy döntöttem, hogy ezentúl nem leszek olyan mint eddig voltam. Nem fogok rögtön menni ha hívnak, távolságot akarok tartani tőlük.


aug. 6. 08:50
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
76%

17.

Akkor rosszul fejeztem ki magam.


Miért akartál megfelelni ezeknek?

Igen, írtad, hogy nem szeteted a konfliktusokat.

De maradjunk az ajándék problémánál - amin túl bizonyára volt még rengeteg, az imádott kisunoka megszületése előtt is - tehát, miért kellett 8 évig aránytalanul ajándékozni?

Én bizony odatettem volna hasonló kacatot.

Miért vártad, hogy szeressenek?

Hiszen idegenek.

Sajnos van valami "defekt" nálad, ha olyan embereknek kedveskedsz, akik semmibe nrm.néznek.

És mindezt 8 éven at.

Minden lelkizés nélkül kopj le róluk.

Esure srm fogják venni! :(

aug. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
73%
Dede! Komplexusod Van. Méghozzá a konfliktuskerülés. Az élet szembe fog jönni. Nyilván senki nem szereti és nem keresi direkt, de kell legyen eszközöd a konfliktuskezelésre. Az, hogy kikerülöd, pont, hogy nem járható. Hiszen láthatod mit okoz.agadban tartod, és idegeneknek írod le. Ez mentális probléma már. És felteszem sajnos nincs egyetlenegy empatikus ember sem a közvetlen környezetedben, aki ugyanùgy látja, ahogy te.
aug. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
91%
Fogadd el, hogy nem vagy fontos számukra, bármennyire törekedtél erre. Megértem, hogy rosszul esik, de nem tudsz ellene tenni. 8 évig próbálkoztál, de nem sikerült. Ezek után vegyél vissza és fordíts több időt és energiát azokra, akik ezt értékelik.
aug. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
37%
Tévúton jársz, ha a szeretetet, tiszteletet, megbecsülést meg akarod vásárolni. Hiába tepersz; aki nem szeret, nem tisztel, nem becsül úgy, ahogy vagy, önmagadért, az nem fog akkor sem, ha tepersz nála. Sőt. Mivel a tisztelet hiánya abból fakad, hogy alacsonyabb rangúnak tekint téged, minél inkább tepersz, annál inkább megerősíted ezt a képzeletbeli rangsort. A teperés, a tetszeni akarás ugyanis megalázkodó viselkedési minta; aki tetszeni próbál másnak, az maga is egy alacsonyabb rendű pozícióba képzeli magát. A tisztelet kivívásának első lépése és szükséges (de nem elégséges) feltétele, hogy az alárendelt fél felhagyjon a meghunyászkodással, meghúzza a határait, és ne próbáljon tetszeni, ne teperjen, mert a tiszteletet nem lehet megvásárolni.
aug. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
76%
Nem kell ajándékokat venni, sőt látogatni se kell őket, ha az unokáit látni akarja, emelje fel a seggét és jöjjön őket megnézni. Én bekeményítenék és okot is adnák arra, hogy ennyire semmibe néznek.
aug. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!