Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érthető, hogy 3 lépés távolság...

Érthető, hogy 3 lépés távolságot akarok tartani a férjem családjával?

Figyelt kérdés

Igyekszem nem hosszan írni. A férjemmel 8 éve vagyunk együtt. Én mindig nyitott voltam a családja felé, szoros is a kapcsolat. Sokat találkozunk.

Viszont az elmúlt évben észre vettem, hogy elviselnek de nem szeretnek.

Nem tartom magam rossz menynek. Ha anyósomlnál vagyunk mindig segítek neki mindenben. Ha nagy családi buli van, mindig készülök valamivel. Jó ajándékokat veszek szülinapra/karácsonyra. A gyerekeimmel kapcsolatban se szóltam soha be neki, hagytam hogy érvényesüljön.

Az életünk úgy alakult, hogy pl az esküvőnkön senki nem volt jelen, mert nagyobbat szerettünk volna utána de a kovid miatt elmaradt. Mi senkitől semmit nem kaptunk az esküvőnkre.

Amik most kicsit be tették a kaput:

- a férjem tesója nem rég szült, folyamatosan anyósomnál van ha anyósom nem dolgozik. Anyósomnak a nyári szünet alatt egyszer se jutott eszébe, hogy a gyermekeinket esetleg egy napra át hívja csak úgy.

- múltkor pont szó volt beszélgetés közben a házassági évfordulókról. Azt is tudja, hogy a lánya melyiket tartja a kettő közül. Nekünk azt se tudja, hogy melyik hónapban van.

- nagyon beteg voltam 2 hónapja (tüdőgyulladás). A férjem és a gyerekek át mentek ebédre. Egy tál kaját nem jutott eszébe, hogy küldjön. De ez még nem is érdekel.

2 hét után hívott fel, hogy mi a helyzet. Pont elkezdtem köhögni, és mint aki nem is tudta, hogy beteg vagyok úgy kérdezett vissza.

Tudnám még sorolni de felesleges.

Sok ilyen van.

Úgy érzem ahogy rá döbbenetem, hogy igazából egyáltalán nem érdeklem őket, bizonyos dolgokban a férjemet is kevesebbe nézik.

Úgy döntöttem, hogy ezentúl nem leszek olyan mint eddig voltam. Nem fogok rögtön menni ha hívnak, távolságot akarok tartani tőlük.


aug. 6. 08:50
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos a megfelelési kényszert nem fogod csak egy csettintésre legyőzni. Nagyon jó, hogy elkezdtél rálátni, de a folyamat hosszú lesz még.
aug. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
75%
Nem hiszem, hogy utálna anyósod, egyszerűen a másik gyerekét jobban szereti. Nálunk nagyanyámnál ugyanez volt. A fiát körbeajnározta, a lányával csak elvolt, így a fia gyerekeit elhalmozta ajándékkal, mi néha kaptunk egy chipset.
aug. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
35%

Nagyon magadra veszel mindent.

Persze, hogy most az újszülött unokával van elfoglalva, ez természetes. Nyilván nagyobb szükség van ott segítségre.

A kaján is hülyeség volt megsértődni. Vagy ha megsértődtél rá, akkor ugyanannyira a férjedre is megsértődhettél volna.

Szerintem minden apróságból órási dolgot csinálsz. Kicsit járj el, kapcsolódj ki. Ne legyen ilyen beszűkült életed.

aug. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
7%
Ezek alapján elég toxic személyiséged van.
aug. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
86%

#11-nek van igaza. Túlságosan függsz attól, hogy az anyósod mit gondol rólad.


Nem az anyósodhoz mentél feleségül. A lényeg, hogy a férjeddel legyen jó a kapcsolatod. Ha a férjed az általad vázolt tények ellenére jóban van az anyjával, az az ő dolga. Neked nem muszáj résztvenned a mosolypartiban, ezt viszont vegye tudomásul a férjed is.


Azt kellene megértened, hogy a te értéked nem azon múlik, hogy mások mit gondolnak rólad és hogyan viselkednek veled. Legyen az akár az anyósod is.


Neked a legjobb, amit tehetsz, hogy nagy ívben lesz*rod, mit csinál vagy mit nem csinál az anyósod. Ha nem kedveled a társaságát, akkor ne legyél vele társaságban. Minden jogod megvan rá. Ne fecsérelj időt, energiát, ideget olyan emberekre, akik nem szeretnek téged. Foglalkozz olyanokkal, akik szeretnek.

aug. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
70%

Á, azok az emberek idegenek.

Nem kell pitizni, meg drága ajándékokat venni, miközben te bögréket meg kacatokat kapsz.

Nem is értem, hogy miért csináltad ezt 8 évig.

Valami komplexusod van?

aug. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Nincsen semmi komplexusom. Próbáltam mindig kedveskedni és jó kapcsolatot kialakítani velük, hiszen sokat találkozunk és unokák is vannak. Nem szeretem a konfliktusokat.

De be kellett látnom, hogy ez egyoldalú.

Nem tartom magam toxikus személyiségnek azért mert mondjuk jól esne ha pl tudnák hogy szeretek olvasni és a kacatok helyett választanának ajándékba egy könyvet.

Most csak mondtam egy példát.

aug. 6. 10:57
 18/35 anonim ***** válasza:
28%

16, nekem is van ilyen rokonom, akinek mániája mindenre (szerinte) személyes ajándékot venni, miközben nálunk ez soha nem volt szokás. Nem ajándékozunk karácsonykor, csak gyereknek, és a szüleinknek, tesóknak, gyerekeiknek akkor nem. Névnapot nem tartunk, szülinapra sem veszünk több tízezres cuccot. És meg van sértődve, hogy nem viszonozzuk... Ő került be a családba, a saját családjának felőlem vegyen, amit akar, de nekem ne vágja a fejemhez, hogy nem viszonzom, mert a kutya nem kérte, hogy vegyen nekünk 50 ezres utalványt egy közeli fürdőbe, ahova nem fogunk elmenni, mert nem szeretjük...


A kérdezőhöz hasonló mártíroktól az isten mentsen.

Kérdező, a tüdőgyulladás nem egy nap. Meddig nem evett a család, hogy te beteg voltál??? Csak mert úgy beszélsz arról az egy vasárnapi ebédről, amiből nem kaptál, mintha ettől éhen kellett volna halni...

aug. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
61%

Próbáltam mindig kedveskedni és jó kapcsolatot kialakítani velük


Nem. Te próbálod megvásárolni a szeretetüket, és ez nagyon nem ugyanaz.

aug. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
76%
A "vasárnapi ebéd" a családi terror legfőbb intézménye. Minden vasárnapi ebéd, amin nem kell résztvenni, egy ünnep.
aug. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!