Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érthető, hogy 3 lépés távolság...

Érthető, hogy 3 lépés távolságot akarok tartani a férjem családjával?

Figyelt kérdés

Igyekszem nem hosszan írni. A férjemmel 8 éve vagyunk együtt. Én mindig nyitott voltam a családja felé, szoros is a kapcsolat. Sokat találkozunk.

Viszont az elmúlt évben észre vettem, hogy elviselnek de nem szeretnek.

Nem tartom magam rossz menynek. Ha anyósomlnál vagyunk mindig segítek neki mindenben. Ha nagy családi buli van, mindig készülök valamivel. Jó ajándékokat veszek szülinapra/karácsonyra. A gyerekeimmel kapcsolatban se szóltam soha be neki, hagytam hogy érvényesüljön.

Az életünk úgy alakult, hogy pl az esküvőnkön senki nem volt jelen, mert nagyobbat szerettünk volna utána de a kovid miatt elmaradt. Mi senkitől semmit nem kaptunk az esküvőnkre.

Amik most kicsit be tették a kaput:

- a férjem tesója nem rég szült, folyamatosan anyósomnál van ha anyósom nem dolgozik. Anyósomnak a nyári szünet alatt egyszer se jutott eszébe, hogy a gyermekeinket esetleg egy napra át hívja csak úgy.

- múltkor pont szó volt beszélgetés közben a házassági évfordulókról. Azt is tudja, hogy a lánya melyiket tartja a kettő közül. Nekünk azt se tudja, hogy melyik hónapban van.

- nagyon beteg voltam 2 hónapja (tüdőgyulladás). A férjem és a gyerekek át mentek ebédre. Egy tál kaját nem jutott eszébe, hogy küldjön. De ez még nem is érdekel.

2 hét után hívott fel, hogy mi a helyzet. Pont elkezdtem köhögni, és mint aki nem is tudta, hogy beteg vagyok úgy kérdezett vissza.

Tudnám még sorolni de felesleges.

Sok ilyen van.

Úgy érzem ahogy rá döbbenetem, hogy igazából egyáltalán nem érdeklem őket, bizonyos dolgokban a férjemet is kevesebbe nézik.

Úgy döntöttem, hogy ezentúl nem leszek olyan mint eddig voltam. Nem fogok rögtön menni ha hívnak, távolságot akarok tartani tőlük.


aug. 6. 08:50
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
81%
Felesleges velük foglalkozni.
aug. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
26%

"Úgy döntöttem, hogy ezentúl nem leszek olyan mint eddig voltam. Nem fogok rögtön menni ha hívnak, távolságot akarok tartani tőlük."


A legjobb módszer, hogy csináljunk apróságokból nagy konfliktust!

aug. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
81%

Egy tál kaját nem jutott eszébe, hogy küldjön.


Miért, a férjednek eszébe jutott, hogy vigyen???

aug. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
83%

Nem te nem érdekled annyira, hanem a férjed. Az ő házassági évfordulóját nem tudja, a tőle való unokákra nincs igénye, neki nem akar segíteni egy tál étellel.


Ez egyáltalán nem rólad szól, amiket itt leírtál, hanem tipikus, hogy a szülőknek, főleg az anyáknak jellemzően szorosabb a kaocsolatuk a lányukkal felnőttként, mint a fiukkal, pláne, ha m@r ott is van gyerek. Gondolom, a sógornőd is naponta keresi anyád, csacsognak, mindnet megosztanak egymással, a férjed meg nem keresi ennyit az anyját.

aug. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Igen, a férjemnek ezek után eszébe jutott, hogy hozzon máshonnan szerencsére.


Azért nem tartom apróságnak. A sok apróság is össze tud gyűlni.

Mikor érzi az ember, hogy igazából senkit nem érdekel.

Én ajándékozás terén is mindenkinek jobbnál jobb ajándékokat veszek/vettem. Mindig figyeltem arra, hogy ki mit szeret.

Én meg kaptam ajándékba olyan dolgokat amiket max a szomszédnak adnék. Pl törölköző, bögre, tusfürdő csomag.

aug. 6. 09:10
 6/35 A kérdező kommentje:

A férjem is ugyanúgy keresi anyósom. Naponta, két naponta beszélnek. Heti egyszer biztos, hogy át megyünk. Anyósom hívja.

Nem, ez nem feltétlenül a férjemről szokott.

aug. 6. 09:11
 7/35 anonim ***** válasza:
91%

Igen, a férjemnek ezek után eszébe jutott, hogy hozzon máshonnan szerencsére.


Azért ebből kiderül, hogy nincs jó kapcsolata az anyjával. Én simán mehetek anyunál a konyhába, és szólok, hogy ebből rakok el és viszek. De ha nem rakhat, akkor is kérhet...

aug. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
40%
Mi 2 eve vagyunk hazasok. Az eskuvonk elott 1 v 2 honappal arra jottunk haza,hogy a szobakban,furdoben minden at lett pakolva. Mondtam akkor hogy szoljon anyunak ,ez igy nem helyes. Azert aludtak itt apossal, hogy a kutyanak enni adjanak. Ez odaig rendben is. Aztan jott a mergelodes,h mi az h en azt mertem.mondani hogy... aztan a fenyegetes,hogy kerik szepen vissza a szep kartyat,mert azt naszajandekba adtak volna,meg hogy a ferjem noverevel is beszelt,hogy ok se legyenek ott az eskuvon..kepmutato hulye liba az anyos. Kepmutato modon hoz viragot szulinapra,de massangeren tiltva vagyok.
aug. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
77%
Elég lassú a felfogásod, ha 8 év kellett ahhoz, hogy észrevedd, hogy mennyire nem számítasz, hiába tepersz. Most, hogy rájöttél, elengedheted a dolgot, egyszerűbb lesz az életed. Pl. mennyivel könnyebbn karácsonyra úgy készülni, hogy bedobsz a kosárba 5 egyforma tusfürdő csomagot, mint kutatni , keresni és költekezni, stb. Ezt mind a saját családodra fordíthatod. Örüljél neki!
aug. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
9: eddig annyira nem tűnt fel, vagy nem akartam, hogy feltűnjön.
aug. 6. 09:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!