Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érthető, hogy 3 lépés távolság...

Érthető, hogy 3 lépés távolságot akarok tartani a férjem családjával?

Figyelt kérdés

Igyekszem nem hosszan írni. A férjemmel 8 éve vagyunk együtt. Én mindig nyitott voltam a családja felé, szoros is a kapcsolat. Sokat találkozunk.

Viszont az elmúlt évben észre vettem, hogy elviselnek de nem szeretnek.

Nem tartom magam rossz menynek. Ha anyósomlnál vagyunk mindig segítek neki mindenben. Ha nagy családi buli van, mindig készülök valamivel. Jó ajándékokat veszek szülinapra/karácsonyra. A gyerekeimmel kapcsolatban se szóltam soha be neki, hagytam hogy érvényesüljön.

Az életünk úgy alakult, hogy pl az esküvőnkön senki nem volt jelen, mert nagyobbat szerettünk volna utána de a kovid miatt elmaradt. Mi senkitől semmit nem kaptunk az esküvőnkre.

Amik most kicsit be tették a kaput:

- a férjem tesója nem rég szült, folyamatosan anyósomnál van ha anyósom nem dolgozik. Anyósomnak a nyári szünet alatt egyszer se jutott eszébe, hogy a gyermekeinket esetleg egy napra át hívja csak úgy.

- múltkor pont szó volt beszélgetés közben a házassági évfordulókról. Azt is tudja, hogy a lánya melyiket tartja a kettő közül. Nekünk azt se tudja, hogy melyik hónapban van.

- nagyon beteg voltam 2 hónapja (tüdőgyulladás). A férjem és a gyerekek át mentek ebédre. Egy tál kaját nem jutott eszébe, hogy küldjön. De ez még nem is érdekel.

2 hét után hívott fel, hogy mi a helyzet. Pont elkezdtem köhögni, és mint aki nem is tudta, hogy beteg vagyok úgy kérdezett vissza.

Tudnám még sorolni de felesleges.

Sok ilyen van.

Úgy érzem ahogy rá döbbenetem, hogy igazából egyáltalán nem érdeklem őket, bizonyos dolgokban a férjemet is kevesebbe nézik.

Úgy döntöttem, hogy ezentúl nem leszek olyan mint eddig voltam. Nem fogok rögtön menni ha hívnak, távolságot akarok tartani tőlük.


aug. 6. 08:50
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
77%

Van igazság alapja a mondandódnak de túl is tolod jócskán

Az új unoka most a sztár, ezen nem kell besértődni szerintem. Gondolom eddig foglalkozott a te gyerekeiddel is, most a pici köti le. Meghívni meg nalunk nem kell senkit, alap hogy megyünk amikor tudunk. Szerintem ezzel ők is így vannak.

Ajándékozás: mi is kb haszontalan dolgokat kapunk, és nyilván mi sem találjjk el mindig hogy mit jó adni. Ha élményt adunk, az altalában jól sül el, de őszintén egy idősebb, külön háztartásban élő embert ritkán ismersz ki annyira hogy tudd pontosan minek örül. Ilyenkorra altalában megvan minden ami kell neki. Én legalábbis anyósékkal így vagyok, anyámék egy fokkal könnyebbek de ott sem mindig van ötletem. Fordítva is ugyanez lehet , anyóséknak sem könnyű. Nekem jó ez a helyzet, mert öszintén szólva kiakadnék ha az ajándékon kéne még jobban pörögnöm. Én pl ennél többet nem szeretnék ezen nyűglődni , pedig szeretem anyósékat is. Te most előadod hogy milyen jó fej vagy örömet akarsz okozni, de azért elvárod hogy " megfelelően" viszonozzák. Na én a falra másznék.

Házassági évforduló meg a ti ünnepetek, nekem pl az fura amikor anyósék köszöntenek, én meg nezek hogy köszi, de ezt nekünk kell ünnepelni, ha akarjuk. Férjem régen ezen is gyötrődött hogy az anyjaeknak mit vegyen évfordulóra, en meg nem értettem, majd ünneplik ahogy akarják. Plusz ugye említettrm nem vagyunk jók ajándékozásban, férjemnek nyűg, és én sem tudok mit kitalálni. Nektek is azt tanácsolom, foglalkozzatok a tietekkel. A lánya meg gondolom szokta emlegetni anyósnak az evfordulót, mit tervez stb, a fiúk nem szoktak ilyenről csevegni, így valószínü a lányáét megjegyzi, a fiáét nem. Ebben sem látok semmi különöset.

Kaja pakolás: lehet valóban nem jutott eszébe, lehet párszor vissza lett utasítva és úgy döntött nem erölteti, vagy úgy volt vele, alap hogy a fia pakol neked..mindenesetre a fia meg kinyithatta volna a száját, és akkor tudnánki mi volt az oka, nem csak tippelnénk.

Betegség: nálunk az van hogy mindenki a saját családjával beszél. Néha kihangosítjuk de ennyi. Tehát ha a férjem elmondja hogy beteg vagyok akkor anyósék tudnak róla, ha nem mondja nem tudnak. Jókívánságot is neki mondanak, ő meg elmondja nekem. Nem tudom nálatok mi a szokás, de nálunk ez van..

aug. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
28%

Még valami. Ki mellé áll a férjed, ha konfliktusba kerülsz az anyósoddal?


A férj a mi kultúránkban elsősorban és főszabály szerint a feleségéhez lojális, a szüleivel szemben is. Ha ezt a szabályt megsérti, akkor neked a férjeddel van problémád. Az anyósodat ugyanis akár ignorálhatod is.

aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
38%

A férj a mi kultúránkban elsősorban és főszabály szerint a feleségéhez lojális


Elsősor és főszabály??? Szegény férjed...

Nálunk joga van a saját véleményéhez, és nem elvárások szerint állni valaki mellé, hanem annak adhat igazat, akivel egyetért.

aug. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

16: itt divat az ajándékozás. Karácsonyra, születésnapra. És másnál odafigyelnek hogy személyre szóló ajándékot adjanak. Kivéve engem.



21: én nem akarom, hogy köszöntsenek mikor házassági évfordulónk van. Csak furcsa, hogy azt se tudják, hogy egyáltalán mikor van. Én többször mondtam már neki, volt hogy akkor vigyázott a gyerekeinkre mert elmentünk.

Én sokszor beszélek anyósommal telefonon, van hogy akár többet is mint a férjem. Ebből sokszor ő is hív.


22: nem szoktam konfliktusba kerülni anyósommal. Egyszer se történt még ilyen.

aug. 6. 11:21
 25/35 anonim ***** válasza:
55%
#24: ezzel kikerülted a válaszadást. Ez már önmagában konflitus, amit itt vázoltál nekünk. De akkor tekintsd a kérdést hipotetikusnak. Ki mellé állNA a férjed, ha konfliktusba kerülNÉL az anyósoddal? a 23-nak üzenem, hogy szegény házastársad! Nincs férjem, feleségem van, és természetesen egymáshoz vagyunk lojálisak, nem egymás szüleihez. (A muszlimoknál van ez fordítva, ott az anyósé a végső szó, a fiacskája őmellé áll, a feleség pedig a saját menyének fogja majd visszatörleszteni a terrort, amit az anyósától volt kénytelen elszenvedni.)
aug. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
28%
25, van férjem, 28 éve és együtt lakik velünk már az édesanyja. Soha nem volt elvárás egyikünktől sem, hogy birka módjára bólogassunk akkor is, ha valakinek nincs igaza, csak mert házasok vagyunk.
aug. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
82%

A házastárshoz való lojalitás a szülőkkel szemben a kereszténységben vált főszabállyá:


"És ezt mondá: Annak okáért elhagyja a férfiú atyját és anyját; és ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté." Máté 19:5


A lojalitás nem azt jelenti, hogy minden apróságban egyet kell érteni a házastárssal, hanem azt, hogy a hűség része a feloldhatatlan konfliktusokban másokkal szemben kiállni a házastárs mellett. Akinek nem egyértelmű, hogy a házastársa mellé álljon a szüleivel szemben is, az költözzön szépen haza anyuhoz-apuhoz és b@sszon velük. Már bocsánat.

aug. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
62%

25, de itt most miben kell lojálisnak lenni, nem értem. A férj vonja kérdőre az anyját, hogy a Julinak miért nem személyre szólóbb ajándékot adnak?


Én itt az egyetlen problémát abban látom, hogy a nagymama már most különbséges tesz az unokák között figyelemben, de ez tényleg kb. mindenhol ez van, ahol fia és lánya is van.

aug. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
41%
#28 csak nem értem, ez az anyós probléma miért akkora probléma. Ha a férj a feleség mellé áll, akkor az anyós lehet bármekkora hárpia. Az is árulkodó, hogy a kérdező kikerülte a válaszadást.
aug. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
70%

"észre vettem, hogy elviselnek de nem szeretnek."


Ha ezt érzed, akkor így is van. Az ember mindig megérzi, hogy mennyire szeretik.


"Mi senkitől semmit nem kaptunk az esküvőnkre."

HA hiányérzeted van (és a férjednek is) az elmaradt esküvő miatt, tartsatok egy nagyobb bulit a legközelebbi házassági évfordulón. Elég sok anyakönyvvezető vállalja ezt, és így együtt lesz a család, covid után 3 ismerősnél voltam ilyen szertartáson és 'lakziban'.


"a férjem tesója nem rég szült, folyamatosan anyósomnál van ha anyósom nem dolgozik"

Ez ne zavarjon téged, ha nem nálad van, akkor ne foglalkozz vele, engem egyáltalán nem érdekelne ez.


"a nyári szünet alatt egyszer se jutott eszébe, hogy a gyermekeinket esetleg egy napra át hívja csak úgy"

Az én anyósom ugyanilyen, ez a probléma úgy orvosolható, hogy felhívod, hogy pl 'kedden tudja-e őket vállalni egész napra?', vagy 'csütörtök-péntekre ottmaradhatnak-e a gyerekek?'

aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!