Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mérgező apai családi kapcsolat...

Mérgező apai családi kapcsolatból, hogy lehet kilépni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

34 éves felnőtt vagyok. Apukám az egyik legnagyobb ellendrukkerem az életben, a mai napig.

Korábban még főleg gyerek meg tinédzser korban rendszeresen volt szóbeli bántalmazása, ami arra utalt, hogy agyonver minket, vagy elveszi az életünket. (testvéremmel)


Rengeteget szoktam még most is ilyet álmodni, hogy ránk töri az ajtót mikor alszunk, pedig ilyen eset sosem volt csak kb. így raktároztam el vízionizálva a dolgot.


Azóta akár mit csinálok, mindig kritizál. Elköltöztem, akkor mindig mondta hogy úgy is visszajössz mert drága az albérlet, ha munkahelyet váltottam mindig szidta, hogy nem vagyok erre a feladatra elég jó.


Már nem élünk együtt jó ideje, de Facebook messengeren szokta ezeket a dumákat nyomni mai napig. Ha beszélek vele csak negatív dolgokat, vagy kitalált storykat magyaráz amiknek a hallgatásától is lehúz az élet. Folyamat háborúról beszél, meg hogy kár létezni ezen a földön stb csak máshogy körülírva.


Ennek ágán nincs nagyon kedvem találkozni se vele, mert akkor is ezeket nyomja és rosszul vagyok a beszélgetés végére, hogy nekem ezeket kötelező hallgatni.


Hogy tudnék mentesülni ezektől? Keresni akarok pszichológust is, de az a baj, hogyha elkezdek apámról beszélni már attól is szorongás tölt el.


Hogy tudnék apámtól mentesülni? Nem élek vele, nem függök tőle anyagilag sem, de nem szeretem, hogy minden nap 5-6x ír mert nyugdíjas és minden hülyeségre reagálnom kell. Ha meg nem reagálok bekattan és átmegy bántalmazó üzemmódba.


júl. 16. 10:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

“ nekem ezeket kötelező hallgatni.”


Ezt ki mondta? Miert lenne kotelezo? Tiltsd le. Elbaszta az egesz gyerek es kamaszkorodat, te meg ahelyett, hogy vegleg megszakitottad volna vele a kapcsolatot, meg mindig lehetoseget adsz neki arra, hogy bantson. Miert jo ez neked?

júl. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan nem értem, hogy mi akadályoz meg abban, hogy megszüntesd vele a kapcsolatot! Csak ülök és nézek ki a fejemből, hogy mi van??? Te mért csinálod azt, amit nem akarsz csinálni? "Átmegy bántalmazó üzemmódba", de könyörgök: ha nem vagy ott, akkor kit bánt?
júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
11%
1-2# Mondjuk talán azért, mert nincs semmilyen élő emberi kapcsolata, se rokon, se barát, se ismerős, akihez költözhetne. És mindenki az apa pártját fogja.
júl. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Erősen ajánlom a figyelmedbe a válaszadókba való indokolatlan belekötés helyett a megválaszolandó kérdés elolvasását a jövőben, 3-as!
júl. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha abszolút nem fügsz tőle, akkor nyugodtan tiltsd le. Ha valahogy mégis felvenné veled a kocsolatot, őszintén mondd meg neki, hogy nem vagy kiváncsi rá és a mérgezésére, utána nyomd rá a telefont. Ha újra felhív, csak kinyomod. Egy idő után fel fogja adni.


Hasonló volt az én helyzetem is, annyi különbséggel, hogy kénytelen voltam vele együtt élni (nem írom le, miért). Ő volt az okos, mindenki más hülye, aztán csak annyit tudott felmutatni, hogy nem volt józan nap az életében. Tudtam tőle érzelmileg függetlenedni, és úgy hallgattam a hülyeségeit, minha csak hazudna, tehát nem volt súlya számomra a szavainak.


Már meghalt, és nem mérgezi sehogyan az életemet.

júl. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Első körben konzultálj a háziorvosoddal ezzel kapcsolatban, hogy pszichológust vagy pszichiátert ajánlana, s amennyiben eldől akkor TB által támogatotthoz vagy magán rendelésre mennél. Láthatóan sok benned a szorongás, ha még a mai napig is ezzel álmodsz rendszeresen. Abból nem lesz semmi bajod, ha konzultálsz egy szakemberrel, ha erről mondjuk senkivel nem mertél beszélni vagy bárkinek is elmondani.


Második körben pedig erőt kell venned magadon, s ha nem köt hozzá semmi akkor bizony el kell küldeni a büdös p*csába. Jó velősen, szaftosan, trágár módon. Ha nem megy egyedül, akkor összeálltok a testvéreddel és együtt. Inkább írj egy hosszú üzenetet neki, hogy mennyire elb*szta a gyerekkorod, mint szenvedj életeden át, s ne adj Isten te is ilyen mérgezővé válj vagy belebetegedj, aki gyermek születése esetén még a szülői teendőit sem tudja ellátni.

Szégyenkezni meg nem kell, mert az ilyen mérgező szülők bizony az esetek túlnyomó többségében egyedül maradnak, mert a rokonok eltávolodnak tőlük a viselkedésük miatt. Én is ilyenből jöttem/jövök szóval arra készülj fel, hogy majd elkezdenek ilyenkor mindenkinek mártírodni, hogy mennyi mindent tett érted/értetek, ti meg hálátlanok vagytok és milyen emberré váltatok. Ilyenkor, ha nem tudsz magadban békét találni, akkor ezeket elmeséled annak, akitől ezt hallod.

júl. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell sehova küldeni, totálisan fölösleges konfliktus, meg kell szüntetni a kapcsolatot.

A pszichológus a megértő hozzáállásával majd nyugalmas körülményeket teremt, azzal nem lesz baj. Van nála zsebkendő is.

júl. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nyugtass meg, ha ennyire nem tudsz lépni 30 felett még egy pszichológus irányába sem, akkor legalább arra nem szültél... Nekem anyám ugyanez ez életemben, amióta messengeren lenémítottam az értesítéseket tőle, nyugodtabb az életem.
júl. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

34 évesen már rég nem kell meghallgatni :D Oda sem kell járni, sőt, kapcsolatot sem kell tartani vele...


Én tízéve nem láttam anyámat, mert... jó okkal szüntettem meg a kontaktot.


Te 34 vagy, mi akadályoz ebben?

júl. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem le van tiltva. Azóta jobb. A számom is megváltoztattam mert nem akarta megérteni hogy nekem nem szórakozás ha az idegeimen táncol. Én mondjuk az egész mérgező családot skippeltem :) azóta rendben vannak az idegeim. Vannak helyzetek mikor feltörnek az emlékek de igyekszem elkerülni hogy ismét ezzel kelljen foglalkoznom. Annyi időm elment arra hogy próbáltam megoldani a helyzetet. Teszteltem milyen hozzáállásra van szükség, hogy rendben legyen a kapcsolatunk….. arra jutottam, hogy nem tudok olyat tenni ami megfelelne. Ugyhogy nem is próbálkozom.
júl. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!