Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tapasztalt, idősebb, vagy...

Tapasztalt, idősebb, vagy intelligens ember. Tudnál segíteni? Most azonnal leszögezem, hogy nem panaszkodni és siránkozni jöttem. Meg akarom érteni a TE szemszögedből, mi ez a helyzet, és mi van anyámmal.

Figyelt kérdés

Tudsz ebben segíteni? Minden ott kezdődött, hogy kisgyerekkorom óta anyám és a párja konkrétan majd 20 éve, éjjel nappal veszekedtek és az egész életünk az erőszakról szólt.


Az elmúlt néhány évben többször külön váltak. Anyu azóta sem engedi el igazán. Felelőtlenül közös házat vettek és rajtam kívül két gyerekük lett. Pedig tisztában voltak azzal, hogy mérgező a kapcsolatuk. Közel 20 évig kitették az egész családot, nagyszüleimet és minket is az erőszaknak. A többit, és a kérdésemet leírom megjegyzésként alulra. Kérlek, vedd figyelembe.



júl. 6. 19:06
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Anyámról annyit érdemes tudni, hogy ő is állandóan kiharcolta. Mintha azon lett volna szándékosan, hogy veszekedés legyen. Ez volt a lételeme.


Én teljesen egyértelműen elmondtam mindent, hogy ez ránk mennyire káros. Nagyapám is próbálja 20 éve ráébreszteni anyut, de nem lehet. Én is mindig leállítottam őket, mert ennyi stresszt nem bírhat el miattuk senki.

Anyu egyáltalán nem próbálta megérteni. Egyik fülén be, másikon ki.

Sőt, engem hibáztat, hogy miattam vannak külön és hogy az egész miattam van. Én vagyok a rossz, és nem ők ketten.


20 év után még mindig visszavárja, és nem mi vagyunk neki az elsők. Ha ez így lenne, akkor már rég tett volna azért, hogy ne legyen ilyen kapcsolatban.


Na most kérlek mondd el nekem, hogy mégis mi van anyuval? Miért nem tudja egy egész család ráébreszteni 20 éve, hogy ezzel tönkre tesznek minket? Mai napig nem akarja elfogadni, hiába szembesítem vele.

júl. 6. 19:10
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy kapcsolatfüggőt nem lehet észérvekkel meggyőzni. Egyébként anyádék zsák meg a foltja.
júl. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, édesanyádnak valószínűleg van valamiféle személyiségzavara. Mi, akik itt olvasunk, nem tudjuk megmondani, hogy mi. Rájuk a legtöbbször - mármint a személyiségzavarosokra - az észérvek nem hatnak. Nektek sem fog sikerülni őt meggyőzni.

Magatokon tudtok segíteni. Ha kell, szakember segítségével és távolságtartással.

Gyászoljátok el azt az anyát, aki nektek sose volt és evezzetek új vizekre.

júl. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Valahogy próbálom megérteni, milyen pszichés állapotban lehet. De nagyon nehéz ezt így megállapítani.


Ha valakivel 20 éven át erőszakoskodom, veszekedem. Akkor miért fogok hozzá 20 év után is kötődni? Miért nem tudom azt mondani, hogy a gyerekeim az elsők?

júl. 6. 19:27
 5/24 A kérdező kommentje:
Telefonon is folyamatosan zaklatta, továbbra is. Nem mondta azt, hogy elenged egy undorító embert a gyerekek érdekében. Inkább telefonon is zaklatta, óriási hosszúságú üzenetekkel. Majd folyton vissza várta.
júl. 6. 19:30
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor az észérvek nem hatnak, valami miatt nem látja be, hogy mekkora gáz a helyzet. A kapcsolati erőszakból szabadulni amúgy is nehéz, mert szép lassan alakul ki, nem egyből veri meg és mindig van kifogás, "magyarázat", hogy miért tette (persze nem ő a hibás, mindig mást hibáztat). Na, erre jön rá anyukádnál valami bibi a fejében, amit látatlanul pláne laikusok nem tudnak megmondani mi, ami miatt még mindig ragaszkodik ahoz az emberhez ahelyett, hogy túllépne és örülne annak, hogy megszabadult (mert sokszor fordítva van, nem tudnak megszabadulni a bántalmazótól, annyira nem tudnak lépni semerre). Ahogy írták, zsák meg a foltja 🤷🏼‍♀️.
júl. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Nárcisztikus biztos, hogy nem lehet (szerintem). Akikkel eddig beszélgetett vagy akárhol volt, sokszor volt, hogy el tudta ismerni, hogy sok dologban nem jó. Önmagáról pont olyan véleménnyel szokott lenni, hogy az alapján nyíltan alacsony önbecsülésű. Viszont "erős" nem szó szerint értve persze, hangos nő személy.


Annyiban nyilvánult csak meg, hogy hiába próbáltam ráébreszteni, akkor sem akarta tudomásul venni. Ugyanúgy én voltam a hibás, mert beleszóltam. Ezt előadta mindig mamáméknak is, és ezért ők sem tudtak engem megérteni, nyilván nehéz is volt emiatt.

júl. 6. 19:59
 8/24 anonim ***** válasza:
88%
Vannak nők akik tudat alatt erre vágynak, mert az ilyenek a normális pasikat mindig barát zónába teszik. Szeretik, ha szenvednek, utána meg sajnáltatják magukat és ezzel akarnak a középpontba kerülni.
júl. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyádnak egy pszichológusra lenne szüksége.


"Ezt előadta mindig mamáméknak is, és ezért ők sem tudtak engem megérteni, nyilván nehéz is volt emiatt."

Ők is bőven tettek azért, hogy anyádnak ne legyen önbecsülése és kapcsolatfüggő legyen egy erőszakos emberrel. Kíváncsi lennék nagyszüleid kapcsolatára, mert azt látta otthont, abban nőtt fel, és hogy őt hogyan nevelték gyerekkorában.

júl. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Hát figyelj, kitálalok mindennel. Úgyis névtelen vagyok.

Mamám személyisége: Tud szabadszájú lenni eléggé, és feldühödik, ha valamiből nem tanulunk. Amiben igaza is van. Ő nagyon hajtott mindig azért, hogy jó legyen a gyerekeinek. Lelkiismeretes, erős, fürge és munkaszerető nő.

De az a gond olyan szinten, hogy őt sem tudtam ráébreszteni, hogy hülyeséget csinál. Mindig megbocsájtott anyám párjának, akármi rosszat tett vele. Mindig szinte fiaként kezelte.


Ők ott rontották el, hogy tizenéve nem léptek a sarkukra. Nem mondták azt, hogy "lányom, ennek az embernek takarodnia kell a házunkból". Annak idején ott éltünk. Én mai napig elmondom mamámnak, hogy ezt nekik kellett volna meglépniük, amíg anyu fiatal volt. De ők szentül hisznek abban, hogy nem szólhatnak bele a kapcsolatba. Pedig a saját házukban történt mindez xD.


Papám: Racionálisan látta a helyzetet. Ő mindig próbálta felvilágosítani anyut, hogy ki kell takarítani innen. De mivel mamám ilyen megalázkodó, másoknak könnyen bocsájtó és jót akaró személy. Így papámat befolyásolta, hogy ne tegyen ilyet.

júl. 6. 20:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!