Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz az olyan házasság...

Mit gondolsz az olyan házasságról, amelyben csak és kizárólag a közös gyerek az összekötő kapocs?

Figyelt kérdés

Adott két ember, akinek semmi köze egymáshoz, nem illenek össze, nem is éreznek egymás iránt különösen semmit, azon kívül, hogy a másik szülőként tisztességes, és megállja a helyét. A közös gyereküket mindketten szeretik, nevelik, se semmilyen programjuk sincsen kettesben, nem is nagyon beszélnek, hiszen nincs is igazán miről. Nincsenek közös témáik, nem járnak társaságba, színházba, koncertekre sem, hiszen a kulturális programok csupán az egyiküket érdeklik. Természetesen szex sincsen közöttük, sőt még csak egy ágyban sem alszanak.


Mi a véleményed az ilyen házasságokról? Élhető-e egy ilyen kapcsolat, és meddig? Boldogok-e a felek?


2010. okt. 31. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

Biztosan qrvára boldogok...

Ez nem házasság, testi-lelki nyomoronc lesz mindenki, beleértve a gyereket is.Válj el azonnal!

2010. okt. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Létezik, szaknyelvben nagyon szépen "üres kagylónak" nevezik az ilyen kapcsolatot, amit csak gyerek/anyagiak stb. tart össze, de semmi nincs benne. Évtizedekig is képesek így élni emberek, magam is ismerek ilyen párt, 50 fölött vannak mindketten, már 20 éve nincs közöttük semmi, mégis működik a dolog. Valószínűleg sosem fogom merteni, de van ilyen, nem véletlen, hogy a család-és párterapeutáknak külön szakszavuk is van rá.
2010. okt. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
///nem merteni, megérteni
2010. okt. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem az én házasságomról van szó, csupán egy ismerős párról.
2010. okt. 31. 14:38
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem élhető. Ad egy alap hátteret. Aztán mindkét fél azt tesz a szabadidejével, amit akar. Nem hiszem, hogy válni muszáj ilyen esetben, hiszen konfliktus sincs.
2010. okt. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem is furcsa az ilyen, mert valahogy másképp látom a család fogalmát. De ismerek olyanokat, hogy összetalálkoztak, mindkettőnek megvolt az életről az elképzelése, pontosabban az, hogy már családot akarnak. Ezért összejöttek, gyerekeket csináltak, aztán élték életüket. Bár én mondom, nem tudnék ilyen házasságban élni, de hát annyi ház annyi szokás.
2010. okt. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez megy egy ideig!Deee mi van akkor , ha az egyik fel megismer valakit, de o meg mindig hazas?na itt a bokkeno, valas a vege es kulon nevelik a gyereket!szerintem gyereket elvalva is lehet nevelni, boldogan , olyan parral az oldaladon akit szeretsz!
2010. okt. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az, hogy a gyerekek nagyon okosak és jóemberismerők, nem szabadna őket hülyének nézni, mert úgyis megérzik ha a szülők már nem szeretik egymást.
2010. okt. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
azt, hogy az nem házasság.
2010. okt. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívnám, hogy gyereknevelésre irányuló gazdasági érdekszövetség. Addig nincs is semmi gond, amig a gyerek ott van, de ha kirepül majd és ez a két ember egymásra néz és felteszi magának a kérdést, hogy "ki a fene ez itt mellettem?" akkor rájönnek, hogy az életükkel mi történt.
2010. okt. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!