Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tud már bennem megbízni...

Nem tud már bennem megbízni anyu, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap kicsit elszúrtam a dolgokat.Elengedett "bulizni" a barátaimmal.Hideg volt,lekéstem az utolsó buszt,jól éreztem magam a társasággal így ott aludtunk egyik ismerősömnél.Anyut nem hívtam fel(mivel megígértem neki h nem alszok ott senkinél,még is így lett,és féltem h nagyon fog haragudni).Megvártam h ő hívjon.

Ki volt akadva h nem szóltam neki oda,mondta h már nem tud bennem megbízni...(mivel 1x már volt ilyen)


Annyira szégyenlem magam,elszúrtam az egészet,szeretném vele megbeszélni(elnézést kérni még 1x stb)..ráadásul elhívtak egy holnapi bulira,amit nem szeretnék kihagyni,de így nemhiszem h el fog engedni!:(


Mit csináljak,mondjak,tegyek?


2010. okt. 30. 22:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az az alap, hogy most nem kéretőzöl el újabb buliba, kicsit maradj nyugton a fenekeden. Várj 1-2 napot, amíg lehiggad és utána beszéld meg vele ezt a dolgot.
2010. okt. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell neked kétnaponta bulizni? Igaza van anyukádnak,hogy már nem bízik benned. Miért nem hívtad fel te, főleg,hogy már ez nem az első eset? A helyedben nem akarnék holnap elmenni sehova. Inkább segíts neki otthon,stb,

A bizalmat könnyű elveszteni,de visszaszerezni nagyon nehéz.

2010. okt. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Viki233 ***** válasza:
100%
sztem egy időre húzd meg magad. ha te hívtad volna előbb anyudat hidd el nem lenne most ennyire csalódott. kicsit megszidott volna hogy miért nem indultatok el előbb de semmi több.de most az is rátesz egy lapáttal h nem hívtad ő elkezdett érted aggódni h mi lehet veled miért nem hívod fel . ne kérj többször bocsánatot mert akkor már nem lesz hihető, inkább bizonyítsd be h megérdemled a bizalmát.
2010. okt. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igazából nem buli volt,csak egy kisebb baráti körrel taliztam,beszélgettünk stb.

Suliidő alatt szinte nem is szoktam bulizni,most szünet van,ezért megyek,és mielőtt "összevesztem" volna anyuval,mondta is h menjek nyugodtan,mert ha suli lesz nem nagyon mehetek.Ezért szeretnék holnap menni buliba,többször nem lesz lehetőségem:(


Mindig szoktam neki segíteni házimunkában... meg pl most is itthon hagyta tesóimat h vigyázzak rájuk,meg persze foglalkozzak velük,heti 3-4 nap sehova nemtudok elmenni,de már megszoktam...

2010. okt. 30. 22:15
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Jogos a felháborodása, pláne ha nem első eset volt. Azt hiszem ezt te is megértheted egy kicsit. Biztosan fog benned bízni később is de neked kel tenned róla, hogy megbízhasson benned. Bizonyítanod kell, mert úgy tűnik ígérni nagyon tudsz, de hiábavaló volt.

Tompítottál volna a haragján, ha még akkor hajnalban felhívod. Tuti megértette volna, vagy elment volna érted. De még ezt sem tetted meg, mert jobban érezted magad a barátaiddal, minthogy végig gondold az ígéreted súlyát. Vagy azt, hogy mondjuk reggel hogy aggódott, mert nem vagy otthon, hisz megígérted.....

A bizalom a családtagok között is nagyon fontos dolog.

Bizonyítani pedig hosszú idő. Ha most el akarsz menni az újabb buliba, azzal csak azt bizonyítod, hogy totál nem érdekel a bűnöd, amit elkövettél.


Mellesleg próbáld elképzelni édesanyád a helyzetét. Ne úgy, mintha te lennél az anya, és ő a lány. Az nem menne.

pl. megbeszélitek a fiúddal, hogy külön mentek bulizni, de ő megcsal aznap. Megbocsátasz, megbeszélitek. Következő különbulizáskor megint megcsal. Elengednéd nyugodt szívvel harmadjára is egymaga bulizni? naná, hogy nem....

2010. okt. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ha próbálok bizonyítani,pl. h sokkal többet segítek(még ennél is),akkor mondja azt h "jajj ne nyalizz már"..

meg van úgy h pl 2 napon keresztül alig talizunk,mert sokat dolgozik,én suli-edzés,és odamegyek este hozzá h megöleljem vagy adok neki puszit,akkor is ugyanezt mondja,h ne csak most legyek vele aranyos,meg ne nyalizzak.

Pedig nem szoktam,nagyon szeretem őt,szó nincs a nyalizásról.

2010. okt. 30. 22:19
 7/18 A kérdező kommentje:
Utolsó,igen,teljesen igazad van..:(
2010. okt. 30. 22:21
 8/18 anonim ***** válasza:

nállam is detto ez van...már ugy van...h megkérdeztem tőle h el mehetek-e sétálni...és megkérdezte h hány óra... mondom 16:15 és elkezdi...á benned nemlehet bízni gyerekem..és elővette a teloját h megnézze..

mondom de idegesítő vagy...

2010. okt. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A "ne nyalizz" beszólásait ne vedd fel, azzal csak bántani akar, mert te is bántottad őt.

A legtisztább, ha odaállsz elé, bocsánatot kérsz amiért átverted, elmondod, hogy nagyon sajnálod, és tényleg nem akartad eljátszani a bizalmát. Majd sarkon fordulsz, és hagyod főni a levében. Vagy meghallgatod a fejmosást még egyszer. :S

Aztán pedig ahogy szoktad teszed a dolgodat tovább, kihagyva minden olyan ügyet, amivel újra kijátszod őt. Előbb-utóbb megenyhül.

Nyugi, nem tart ez örökké. A családban más a szitu, mint egy pasival. A fiúdat kirúghatod. Egy normális anya ezt nem teheti meg a gyerekével.

2010. okt. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

22:26-os

Elég gáz, hogy már azt sem hiszi el neked a saját édesanyád, hogy mennyi az idő. Sztem itt nem ő az idegesítő, még ha így is érzed. Maga a helyzet, amiben vagy, és amennyire értékeli a szavadat... Elsüllyednék komolyan, ha így fogadnák a szavam családon belül. Ez nem anyukádat minősíti, hanem téged. sajnos.

2010. okt. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!