Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem túlzás egy havi fizetést...

Nem túlzás egy havi fizetést adni nászajándékba?

Figyelt kérdés
A barátnőm huga megy férjhez augusztusban, és a barátnőm azzal az ötlettel állt elő, hogy 400 ezret adjunk ajándékba az ifjú párnak. Tekintve, hogy 380nettő a teljes havi fizum, nem túlzas ez? így is mindig tőlünk kéregettek pénzt az elmúlt 5 évben, és már annyiszor adtunk 10-15 ezret, hogy már nem is tartom számon mennyivel lógnak. (egyébként van egy halvány gyanúm, hogy a barátnőm a hátam mögött is pénzelte a hugát, de ezt nem merem állítani)

jún. 20. 22:15
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
84%
Ha csak nem a párod lesz a tanúja, akkor szerintem testvérként ha adtok 100ezret az bőven elég. Azért az esküvőnek nem arról kell szólni, hogy a násznép fedezze az összes kiadásukat, hiába drága egy esküvő
jún. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem adjatok 500at. Az a plusz 100 ezer se számítson már.

Meg kerekebb. Illetve titkokban, nyomj az ara zsebébe minimum 200at, hogy jobb kedve legyen.

Ne legyél kicsinyes, hiszem az ideiglenes sogórnődről van szó! Barátnőd tesója bakker.

jún. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
95%

Senkit nem érdekel mennyire szálltak el az árak, a fizetések ezt nem követik le. Aki nem bírja kifizetni a saját lagziját, az ne tartson. Biztos nem adnék senkinek 100-150 ezer forintot sem, nemhogy 400-at.

A pasi eddig is sokkal segítette már a párt, írja hogy minden hónapban adnak nekik lóvét.

jún. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 A kérdező kommentje:
Azért az túlzás, hogy minden hónapban adtunk volna lóvét, ilyet nem írtam. Becslésem szerint talán 200e körül adtunk összesen 5 év alatt, szóval kb 3 havonta 15ezret.
jún. 21. 14:50
 25/62 anonim ***** válasza:
32%
21# kit izgat a kaja ha ők dínom dánomot rendeznek valószínűleg a szülők dellájából, mert a kérdésből kilátszik a pénzhez való hozzá nemértésük. Kérdező, te se jaszkarizz, azt írod hogy annyiszor adtatok nekik, hogy nem is számolod. Akkor most nyisd ki azt az appot és mondd meg mennyi az annyi, vagy takarodj a bús piçsába! 3 havonta 15 ezer? Vedd már elé a calculator applikációt te debil. Ohh hülye nő
jún. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
66%

Nah akkor egy papírra leírnám hogy ez az eddig adott 200e "kölcsön" az ajándék.

Visszafizetni úgyse fogják. Legyen akkor ez az ajándék. Többet meg biztos nem adnék 5 forintot se.

jún. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
86%

"5 év alatt, szóval kb 3 havonta 15ezret."


Adtál te többet is, csak elvileg másra ment el! 😆😆😆

jún. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem is túlzás, bár ugye kérdés, hogy ki milyen körökben mozog. Nálunk ilyen helyzetben 50-100 ezer között lenne reális.
jún. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk is 29.

50-50 fejenként reális. Abból marad is valamennyi nekik.

jún. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
92%
Még mindig nem mondtad meg ki fizetné azt a 400at🙂
jún. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!