Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem túlzás egy havi fizetést...

Nem túlzás egy havi fizetést adni nászajándékba?

Figyelt kérdés
A barátnőm huga megy férjhez augusztusban, és a barátnőm azzal az ötlettel állt elő, hogy 400 ezret adjunk ajándékba az ifjú párnak. Tekintve, hogy 380nettő a teljes havi fizum, nem túlzas ez? így is mindig tőlünk kéregettek pénzt az elmúlt 5 évben, és már annyiszor adtunk 10-15 ezret, hogy már nem is tartom számon mennyivel lógnak. (egyébként van egy halvány gyanúm, hogy a barátnőm a hátam mögött is pénzelte a hugát, de ezt nem merem állítani)

jún. 20. 22:15
1 2 3 4 5 6
 1/55 A kérdező kommentje:
Az, hogy "barátnő"-ként hivatkozom a páromra ne tévesszen meg senkit. Ez gyakorlatilag házasság, mert már 8 éve együtt élünk. Szóval ne úgy kezeljétek, hogy "nem kell annyit adni, mert jövőten már lehet nem is leszel a csajjal"
jún. 20. 22:18
 2/55 anonim ***** válasza:
96%
Ez nagyon sok. Lehet, hogy a testvére, de ettől még van egy anyagi keret, amin nem léphettek túl. Beszéljetek és keressetek köztes megoldást. Legyen több a minimumnál, de nem a teljes havi kereseted.
jún. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem sok, nem várnék el ennyi pénzt a testvéremtől
jún. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
94%
Túlzás ennyit adni. Ha nekünk ennyit adtak volna, kellemetlenül éreztem volna magamat. Ha pénzt szeretnének, még az egy járható út szerintem, hogy mindenki azt ad, és akkor nagyobb összeget kapnak (plusz kevesebb felesleges holmit), és mindenki annyit adhatna bele, amennyit anyagi csőd nélkül kibír a pénztárcája.
jún. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
95%
Enis szivesen meghivnalak benneteket a lagzimba!
jún. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem az. Érdekességként ugyan mond már el, a barátnőd a 400nak mekkora részét állja? Kicsit olyan mintha palira vennének.
jún. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
96%
Mért kéne neked pénzelned a barátnőd húgát? Pénzelje ő a sajátjából.
jún. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
95%

. (egyébként van egy halvány gyanúm, hogy a barátnőm a hátam mögött is pénzelte a hugát, de ezt nem merem állítani)


Halvány gyanú? Nem mered ezt állítani?


Biztos lehetsz benne, hogy pénzeli!

Minden nap kel fel egy madár 🐦.

Ne haragudj, de te is vagy. Ja! És ez a későbbiekben is így fog maradni.

jún. 21. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem meg mondd meg a párodnak, hogy mivel idáig is pénzeltétek őket, a kölcsönkért pénzeket nem adták meg, jóindulatból hajlandó vagy 10 ezer forintot adni nekik. Ha nem tetszik neki adjon ő 400ezret a saját fizetéséből. Há hol vagyunk már azért. Pénzük nuku,de esküvő meg lagzi az kell. Fuck logic
jún. 21. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim válasza:
4%
Szerintem manapság 400 ezer nem sok pénz.Annyit adhattok nyugodtan.
jún. 21. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!