Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem túlzás egy havi fizetést...

Nem túlzás egy havi fizetést adni nászajándékba?

Figyelt kérdés
A barátnőm huga megy férjhez augusztusban, és a barátnőm azzal az ötlettel állt elő, hogy 400 ezret adjunk ajándékba az ifjú párnak. Tekintve, hogy 380nettő a teljes havi fizum, nem túlzas ez? így is mindig tőlünk kéregettek pénzt az elmúlt 5 évben, és már annyiszor adtunk 10-15 ezret, hogy már nem is tartom számon mennyivel lógnak. (egyébként van egy halvány gyanúm, hogy a barátnőm a hátam mögött is pénzelte a hugát, de ezt nem merem állítani)

jún. 20. 22:15
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
21%
Adjatok egy százast együtt. Nekünk 2 éve volt az esküvőnk, szoros barátnő, szoros barát 100-at, 150-et adott. Valakitől 3 napos utazást kaptunk, ezt is még pluszban adhattok nekik, ha barátnőd szerint kevés 100.
jún. 21. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
97%
Ez rengeteg pénz. Semmi esetre ne adjátok ilyen sokat. Az a baj, hogy ez a probléma szerintem jóval mélyebben gyökerezik, mint egy nászajándék :/ Próbálj meg beszélni erről a barátnőddel.
jún. 21. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
88%
Az túl sok! 50.000el megelégedhetnek. Mi se kaptunk többet 6 éve a vendégektől.
jún. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
94%
400e egyrészt rengeteg pénz, másrészt rendkívül érdekes összeg...Miért pont 400e? Ha már ekkora osszegekben gondolkodik, akkor miért nem 500e? Nekem úgy tűnik így elsőre, hogy a hugi kért tőle valamire ennyi pénzt, de mivel a barátnőd nem tudja ezt előteremteni titokban, így nászajándék formájában próbálja meg elfogadtatni veled
jún. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
97%
Ha valóban annyit adtál már neki, akkor adhatnád most azt ajándékba hogy elengeded a tartozásukat. Egy szavuk sem lehetne. Ha meg barátnőd akar nekik ezen felül pénzt adni, akkor azt megteheti a saját pénzéből.
jún. 21. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
94%

Még 40 is sok lenne

Én inkább szakítanék, de ennyit biztos hogy nem adnék.

jún. 21. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
90%

400e tényleg nem sok nászajándékba, de nem tesótól!

Ezt a helyzetet mindenképpen meg kellen beszélni, mert az állandó pénzelés is egészségtelen.

Nem tudom, hogy barátnőd mennyit keres, de úgy sejtem, hogy ti sem éltek olyan rongyrázós színvonalon.

Adjatok egy jóval kisebb összeget, és lagzi után barátnődnek szólni kellene a tesójának, hogy innentől elzárjátok a pénzcsapot, felnőtt emberek, akik önmagukért felelősek, ne más f....val verjék a csalánt. Ideje nekik is meghúzni a nadrágszíjat, vagy más módon rendbetenni az életüket, mert erre nem lehet berendezkedni.

Ha most esküvő lesz, akkor gondolom jön majd lassan a gyerek is, őt is a ti pénzeteken fogjátok nevelni?

(Csajodnak fel kellene fogni végre, hogy az állandó anyagi támogatással nem segít, így sosem lesz önellátó ez az életképtelen párocska...)

jún. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
94%
Adjon ő EGYEDÜL ennyit - mondjuk én kiröhögném, de ha nagyon szorgalmazná ezt a bromságot, szakítanék.
jún. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk tudod ki pénzelné a csajom húgát - mikor veszed észre, hogy ezek csak élősködnek rajtad és dobod ki a csajodat?
jún. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 Grizesteszta ***** válasza:
8%
#13: 6 ev alatt piszkosul elszalltak az arak. Most kb 40 ezer egy fo kajaja-piaja egy atlag eskuvon, tehat 2 fire a 100 a min., de inkabb 150. De ennel semmikeppen nem tobb. Ha valaki tobbet ad, az egyszeruen csak segiteni akarja a part- szulok, kozeli rokonok. Nyilvsn itt a no is, igazan kar, hogy a pasi velemenyet le se tojja.
jún. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!