Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez illetlenseg lenne?

Ez illetlenseg lenne?

Figyelt kérdés

Június végén tervezem meglátogatni családot, mivel külföldön élek. Tavaly október óta nem voltam Mao-n.


A kérdésem az hogy illetlenseg lenne ha nem vennék testvéreim gyerekeinek játékot vagy valami ajándékot? Arra gondoltam hogy valami gyümölcsöt vinnék vagy finom csokit. Kettő testvéremnek van 2-2 gyereke. Egyikük sincs meg 5 éves és rengeteg játékuk van, tehát teljesen fölöslegesnek érzem hogy vegyek nekik. Faterom ha menni szokott hozzájuk, vagy ők mennek hozzá látogatóban, akkor mindig pénzt ad nekik pl.


Mi a véleményetek erről?



jún. 19. 15:17
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
85%
Én csak azt tudom leírni, amit pl. az ismerősöm mondott. Minden nyáron hazajöttek a szabadságuk idejére, mindig hoztak mindenkinek kinti dolgokat, de aztán egyszer nekik is elgurult a gyógyszer. Őket sose hívták meg sehova egyet enni, nekik egy jó magyaros kaját nem főztek sehol, mindenki teljesen természetesnek vette, és csak várta a mannát, aztán jónapot. De hogy esetleg nekik is jólesne valami, ami nekik nincs, az nem. Úgyhogy mostanra le is koptak azok a haszonlesők, akik csak a markukat tartották, és csak azokkal van kapcsolat, ami tényleg róluk szól, emberi kontakt, és nem a cuccokról, amiket hazahordanak.
jún. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

"Őket sose hívták meg sehova egyet enni, nekik egy jó magyaros kaját nem főztek sehol, mindenki teljesen természetesnek vette, és csak várta a mannát, aztán jónapot. "


Tehát az ismerősöd az utca közepén adta át az ajandekokat? Csakmert számomra elképzelhetetlen, hogy amikor elment a "mindenki"-hez, egyetlen helyen sem volt soha, semmivel megkinalva.

jún. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim válasza:
ajándékokat vásárolni
jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Tehát az ismerősöd az utca közepén adta át az ajandekokat?


Elmentek hozzájuk (van itthon fenntartva egy pici lakásuk), meglátogatták őket, üres kézzel, ettek -ittak, jót mulattak. Őket meg senki se hívta. Jah, bocs, de: arra panaszkodtak, hogy ilyenkor mindig étterembe kellett menni, és érdekes módon a fizetésnél mindig rájuk lőcsölték a számlát. Persze, csak azt lehet így kihasználni, aki hagyja magát, és rokonság ide-vagy oda, nekik be is telt a hócipő. Szóval közvetlen közelről látva ilyen pofátlan rokonságot, el tudom képzelni, hogy máshol is hü.lyére veszik a külföldről hazalátogatót.

jún. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

34


Hát nem tudom, nekem nincs ilyen tapasztalatom... Egyszer volt olyan, hogy az egyik kedves ismerősömnek nem szóltam, hogy mikor megyek, mert előzőleg le kellett mondanom és a fia nagyon rosszul viselte, így gondoltam majd meglepő leszek. Akkor ő semmi ajándékkal nem készült nekem, ellenben azonnal azt kezdte el szervezni, hogy a magyarországi tartózkodásom alatt legalább egyszer meg tudjanak hívni egy vacsorára...

jún. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:

27es:


Egyik tesóm pl egyszer sem készültek bármiféle etelell vagy bármi. Mindig viszek nekik valamit egyébként ha látogatóba megyek. Vegetáriánus vagyok, mindenki más eszik húst egyébként. Persze, ez nem kifogás. Úgy értem mikor először találkozunk mikor ott vagyok. Van olyan ha máskor megyek akkor még kínálnak ezzel azzal.

jún. 21. 15:46
 37/38 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell semmit venni és kész. Ha ezen megsértődnek legalább tudni fogod, hogy csak pénzes önző rokonként tekintenek rád a haszonleső rokonaid.
jún. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
52%
Ilyen családnak juszt nem vinnék semmit... Bár ilyen számító rokonokkal a hazalátogatnak sem látom semmi értelmét...
jún. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!