Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez illetlenseg lenne?

Ez illetlenseg lenne?

Figyelt kérdés

Június végén tervezem meglátogatni családot, mivel külföldön élek. Tavaly október óta nem voltam Mao-n.


A kérdésem az hogy illetlenseg lenne ha nem vennék testvéreim gyerekeinek játékot vagy valami ajándékot? Arra gondoltam hogy valami gyümölcsöt vinnék vagy finom csokit. Kettő testvéremnek van 2-2 gyereke. Egyikük sincs meg 5 éves és rengeteg játékuk van, tehát teljesen fölöslegesnek érzem hogy vegyek nekik. Faterom ha menni szokott hozzájuk, vagy ők mennek hozzá látogatóban, akkor mindig pénzt ad nekik pl.


Mi a véleményetek erről?



jún. 19. 15:17
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

8-as:

Hatalmas tévhit hogy "külföldön kolbászból van a kerítés is"


Egyáltalán nem így van. Pont hogy nagyrészt itt tanulja meg ember hogyan éljen meg jég hátán is...

jún. 19. 15:57
 12/38 anonim ***** válasza:
57%
Amúgy nálatok nincs szuletesnap, nevnap, karácsony unnepelve? Azokra küldesz ajándékot a csaladodnak?
jún. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
77%

“ A hasonló beállítottságú emberek miatt lett ennyire anyagias ez a világ “


Szerintem pont fordítva. Mióta civilizáció van, azóta szokás úgy látogatni, hogy valamit viszünk. Gondolj csak az ismert történetre mikor a bölcsek ajándékot vittek a kis Jézusnak. Ez nem újkeletű dolog.

Ellenben azt fösvénységnek tartom, ha valaki üres kézzel jön és én sem megyek senkinél úgy. Ha nincs is eleresztve anyagilag az ember, egy 300 forintos csokit akkor is tud vinni, pláne gyereknek.

jún. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
79%
Nem tudom nálunk hatalmas becsben voltak tartva a külföldi rokontól kapott játékok vagy ruhák, amiket itthon nem lehetett kapni
jún. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
65%

A hasonló beállítottságú emberek miatt lett ennyire anyagias ez a világ “


Értem, tehát akkor ha te látogatóba mész egy pohár vizet se szoktál elfogadni nehogy költségbe verd a házigazdát és anyagias legyél igaz?

jún. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 Kései Sirató ***** válasza:
34%
Max lufit vinnék, vagy egy labdát, ha tényleg megvan mindenük és a gyümölcs jó ötlet, hasznos, egészséges, teljesen rendben van.
jún. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
40%

A tömegtermelés megjelenése óta a tárgyi ajándékok drága szemétkupacokat generálnak. Például a Kínában gyártott cuki gombszemű plüssállatok ezreit exportálják mondjuk Németországba, ahol a kérdezőhöz hasonló valaki megvesz egyet, elutazik vele Magyarországra, odaadja a gyerekeknek, akik pár hét alatt megunják, évekig hányódik valami szekrényben, majd 90% eséllyel megy a szemétbe, majd égetőbe kerül vagy lerakják valahol, amíg meg tudják semmisíteni, több tonna hasonló egykori ajándékkal együtt.


Az "illik vinni valamit" régen inkább étel-ital volt. Vagy ha tárgyi ajándék, az eldobó társadalom előtti korban azokat sokkal jobban megbecsülték.


A kérdező helyében különleges csokit vinnék, az ajándék is, de el is fog fogyni majd. A gyümölcs is jó, de nem tudom, az út alatt hogy fog frissen maradni.

jún. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
70%
Bakker egy atlag gyerek nem örül a gyumolcsnek, mint ajándéknak. Tessék, Pistike, hoztam neked egy banánt ajándékba...
jún. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
65%
18as igen, főleg ha nem is szereti.
jún. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
34%
Külföldön élek én is és én minden alkalommal viszek ajándékot a szeretteimnek. Nem nagy dolgot: van akinek kulcstartót valamelyik helyi nevezetességgel, mert tudom, hogy azt gyűjti, a másiknak meg ugyanezért hűtőmágnest. Gyerek, mármint kicsi gyerek már nincs közöttük, amíg volt addig ő is valami "igazi külföldi" cuccot kapott: helyi édességet, i love amsterdam pólót, vagy sapit, hasonlókat. Marhára nem érdekelte őt az ára, az érdekelte, hogy tőlem kapta és hogy direkt neki hoztam Hollandiából. Szerintem nem örült volna, ha gyümölcsöt adok neki ajándékba. Én se örülnék neki. Sőt, sónak, lisztnek és hasonloknak se
jún. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!