Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez illetlenseg lenne?

Ez illetlenseg lenne?

Figyelt kérdés

Június végén tervezem meglátogatni családot, mivel külföldön élek. Tavaly október óta nem voltam Mao-n.


A kérdésem az hogy illetlenseg lenne ha nem vennék testvéreim gyerekeinek játékot vagy valami ajándékot? Arra gondoltam hogy valami gyümölcsöt vinnék vagy finom csokit. Kettő testvéremnek van 2-2 gyereke. Egyikük sincs meg 5 éves és rengeteg játékuk van, tehát teljesen fölöslegesnek érzem hogy vegyek nekik. Faterom ha menni szokott hozzájuk, vagy ők mennek hozzá látogatóban, akkor mindig pénzt ad nekik pl.


Mi a véleményetek erről?



jún. 19. 15:17
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem egyszerűen kérdezd meg, hogy minek örülnének.
jún. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
29%

6

Ez nem anyagiasság, hanem egy minimum figyelmesség.

jún. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

21-es:

Jo otlet

jún. 19. 21:12
 24/38 anonim ***** válasza:
13%
A csoki elolvad, a gyümölcs meg alap kaja. Olyan mintha vinnél egy csomag lisztet vagy egy flakon ásványvizet. Szerintem elég bunkóság.
jún. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
15%

Nem viszek soha semmit. Ja, de, MAGAMAT :)


Aki elvárja az ajándékocskát, ahhoz meg nem megyek, mert minek?

jún. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, hogy milyen családban nőtt fel az itteni emberek kb. 98 százaléka.

Alap, hogy ha (tervezetten) megyek valahova, akkor viszek valamit. Nem kell nagy dolgokra gondolni, egy doboz gyümölcstea, ilyenek... Amikor megyek Magyarországra, ellátogatok a tesómhoz is, viszek egy kis dobozzal a kedvenc angol teasüteményéből. Ő pedig mindig szuper ebéddel vár olyankor.

Jó kis anyagi romlásba döntjük egymást, és természetesen a pénzről szól, ááá, nem ám a figyelmességről....

Döbbenet, hogy úgy bunkó itt a többség, hogy fogalma sincs róla. És mivel valószínűleg ugyanolyan körökben forog, ezért nem is szembesíti senki.

jún. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
53%

Vendégségbe nem illik üres kézzel menni. De csak azon az alapon, hogy hazamész, miért járna bármi?

Én helyi nasit, meg olyasmit vinnék, ami otthon nem kapható, de nem játékot, meg ilyen marhaságokat. Nem nyári mikulás vagy, ne azért várjanak és szeressenek, mert "ingyen" kapják tőleg az ajándékokat.

Ők mellesleg mivel várnak, kényeztetnek, ha már hazajössz? Vagy ez csak egyoldalú elvárás lenne, hogy vigyél valamit?

jún. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
64%
Szintén külföld, szintén mostanában megyek haza. Testvérem 5 éves kislányának, meg amúgy senki másnak se sose viszek semmit, mert az anyámék mindig mindenféle szirszart megvesznek a kislánynak. Kiejti a száján mi kell, már meg is kell venni, mert hisztériaroham következik. Díszdobozos csoki? Ugyan minek
jún. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem kellene hogy baj legyen.

Nem kötelező venni ajándékot,nem elvárás.

Ha ebből problémát csinálnak az őket minősiti csak.

jún. 21. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
77%
Hát azért 8 hónap után üres kézzel beállítani a családhoz ritka bunkóság. Kb olyan, mintha ők még egy pohár vízzel se kínálnák meg
jún. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!