Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez illetlenseg lenne?

Ez illetlenseg lenne?

Figyelt kérdés

Június végén tervezem meglátogatni családot, mivel külföldön élek. Tavaly október óta nem voltam Mao-n.


A kérdésem az hogy illetlenseg lenne ha nem vennék testvéreim gyerekeinek játékot vagy valami ajándékot? Arra gondoltam hogy valami gyümölcsöt vinnék vagy finom csokit. Kettő testvéremnek van 2-2 gyereke. Egyikük sincs meg 5 éves és rengeteg játékuk van, tehát teljesen fölöslegesnek érzem hogy vegyek nekik. Faterom ha menni szokott hozzájuk, vagy ők mennek hozzá látogatóban, akkor mindig pénzt ad nekik pl.


Mi a véleményetek erről?



jún. 19. 15:17
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Rossz néven vennék a gyerekek szülei vajon? Pl egyik testvérem volt nem vett egyszer semmit mikor látogatóban volt naluk és Anyum meg tesóm felesége mondták: "hát, nagyot csalodtunk benne!"
jún. 19. 15:20
 2/38 A kérdező kommentje:
De nem látom értelmét egyaltalan a játéknak vagy hasonlónak.
jún. 19. 15:21
 3/38 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem illetlenség. Sőt, nem is muszáj mindig vinni valamit, elvárni sem szép dolog a többiektől, hogy vigyél. Ha viszel, akkor szép tőled, de ha nem, akkor sincs semmi. Plusz ha viszel gyümölcsöt/csokit, akkor viszel ajándékot, szóval egy szavuk sem lehet
jún. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
70%

Valamit vinni mindig illik! Ures kezzel beallitani soha!

Viszont felesleges dolgokkal odamenni nincs ertelme. Vigyel azt, amit jonak latsz! A szulok intelligenciaja a reakciojukon lesz lemerheto. De a gyerekek szeretik a jatekokat is, amiknek nem szukseges, hogy draga vagy nagy legyen, foleg ebben a korban nem. ;-)

jún. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
75%
Beszéld meg a testvéreiddel
jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
39%

"Valamit vinni mindig illik! Ures kezzel beallitani soha!"

A hasonló beállítottságú emberek miatt lett ennyire anyagias ez a világ.

jún. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
83%
Nem illetlenség. Az az illetlenség, ahogy anyád meg tesód felesége reagált arra az esetre. Ilyen viselkedéssel nem is érdemelnének semmit se. Elég baj ha a szeretet elvárásokon múlik.
jún. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a külföldi rokontól automatikusan elvárják az ajándékot, mert ott a kerítés is kolbászból van, megteheti, hogy a gyerekekre szórja a pénzét. Egyrészt egy a legtöbb esetben nem igaz, másrészt nem is kötelező engedni az effajta nyomásnak. Odaviszel egy díszdobozos csokit és ennyi. Aki többet követel, az vegye meg a vágyott játékot maga.
jún. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
83%
Engem úgy neveltek és a környezetemben is azt látom, hogy ha látogatóba megyek, viszek valamit. Nekem is hoznak. Alapvetően mindegy mit. Mondjuk külföldről nem gyümölcsöt vinnék ajándékba, hacsak nem spéci, csak ott kapható valami.
jún. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

7-es:

Feltételhez kötik a szeretet. Elég szomorú sajnos. Tudattalanul csinálják ezt a szülők.

jún. 19. 15:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!