Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? (bocsi, hogy hosszú lett)

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nem is tudom hol kezdjem de rövidre fogom a storyt. 20 éves lány vagyok nemrég lett vége egy majdnem 2 évig tartó párkapcsolatomnak. A szakítás napján megjelent egy régi "flörtkapcsolatom". 3 éve ismerem már a srácot régebben bulikban néha néha flörtölgettünk de semmi több. Anno volt róla szó, hogy esetleg több is lehetne köztünk gondolok itt a kapcsolatra, de végül nem lett mert visszament az akkori barátnőjéhez. Nos, azóta napi szinten beszélgetünk illetve megkérdezte, hogy nem találkoznánk-e. Belementem a találkákba, 5 napja találkozgatunk és nagyon jól érzem magam vele. A baj csak az, hogy 2 évvel fiatalabb nálam... Nem is ez lenne a legnagyobb problémám hanem elhivott hozzájuk bemutatott a szüleinek (pedig még nem is járunk) láttam, hogy milyen szép lakásuk van. Mi pedig nem vagyunk gazdagok sőt.. Ezért félek belemenni ebbe a kapcsolatba hiába gondolja komolyan és a szüleinek is szimpatikus vagyok de tartok attól mi lesz a véleménye ha lehozom ide? Tisztáztam vele, hogy ha netán komolyabbra is fordulna köztünk a dolog pár hónapig nem merném hazahozni, 2 hete hogy vége az előző párommal.. De ő ezt megérti. Szüleim isznak az ő szülei pedig egy rendes család.. :S És saját szobám sincs .. Tudom, hogy ciki de ez van. És félek, hogy teljesen megváltozna a véleménye ha megismerné a szüleim. A házunk két részre van bontva egyik felén szüleim laknak hugommal másik felén én mamával. A "mi részünk" szépen bevan rendezve modern dolgokkal szinte mint náluk ezt a részét nem is szégyelleném hanem anyámékét.. Pff hát arról ne is beszéljünk inkább.. Előző barátom elfogadta a helyzetet, megértő volt, nem tudom ő hogy reagálna erre.. Segitsetek, adjatok tippeket mit tehetnék?
2010. okt. 30. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:
A szerelem nem a házatokon fog múlni,az a legkevesebb. Ha ő látja,hogy rendes,talpraesett csajszi vagy,és a környezetedről nem te tehetsz,akkor biztosan el fogja fogadni. Amúgy meg sose széggyeld önmagad,és ha a ház azon része,ahol te élsz jól néz ki,akkor a másik nem is számít,hiszen az ember nem tudja kiválogatni,hogy kivel szeretne és kivel nem egy család lenni.Vagyis ez számít legkevésbé.
2010. okt. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

:) ne aggódj ezen :) Majd azon lesz, hogy minél jobban kárpótoljon téged az otthoni hiányért :) A fiatal fiúkat úgysem a családod érdekli, hanem te. Ha te tudsz viselkedni, márpedig ezek szerint igen, ha a szülei szimpatizálnak veled, akkor nincs gond. De nem baj, ha még egy darabig nem viszed haza. Hiszen nálad úgysem tudnátok kettesben is lenni, jópofizni meg nagyon fárasztó dolog.


32/N

2010. okt. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát mikor előző barátom nálunk volt akkor kettesben voltunk általába a szobában, ahol mamámmal vagyok együtt 20 évesen! Ő pedig kint aludt a konyhában tettünk oda egy kis ágyat meg felszereltünk a polcra egy tv-t. Exem ezt elfogadta valamennyire de ő is mondta már, h nem szeret itt lenni itt semmit sem lehet csinálni meg hasonlók :S
2010. okt. 30. 09:47
 4/8 Dijus19 válasza:

Szia!

Én is 20 éves vagyok, igaz, most a barátommal élek a szüleinél. Nekem se volt külön szobám! 3 szobás panelben laknak szüleim. Egyik szobában a bátyám, a másikban anyám, apám és a hugom, harmadikban pedig a mamám és én! Így volt egészen addig, amíg el nem végeztem az iskolát, és a barátomékhoz költöztem. Sokszor felmegyünk az én szüleimhez, és ott is alszunk, de barátomat nem zavarja a mamám! :) SZóval, szerintem ne aggódj ilyenen! :)

2010. okt. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Figyi, ha nem fogadja el, akkor mit keresnél mellette? Egy szemlyébe szeretünk bele, és nem az élet körülményeibe. A szegénység soha nem lehetne szégyen. Az olyan megható tud lenni számomra, amikor egy házba belépve, ahol tudom, hogy nem állnak a helyzet magaslatán anyagilag példás tisztaság uralokdik.

Hidd el ez a kérdés csak neked fontos, ha a fiú szeret, nem is fog vele foglalkozni.

2010. okt. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi szegények vagyunk, egy kis albérletben lakunk apámmal, nem részletezem a dolgokat, de páromat nem zavarta. Ők nem szegények, és gyönyörű szép házban élnek, de neki nem az volt a fontos, hogy hol élek és milyen körülmények között. Már lassan 5 éve együtt vagyunk.

Próbáld megbeszélni vele, hogy ő, hogy áll ezekhez a dolgokhoz, én is kérdeztem, hogy zavarná-e, hogy mi nem élünk olyan jól, abszolút megértő volt. Persze nem örül neki (sajnál miatta, és állandóan benne van, hogy segítene), de nem ezen múlt a dolog.

Nekem apám iszik, ezt közöltem vele, ciki nekem is, de sehogy sem lehet leszoktatni (próbáltam millió módszerrel). A lakás ahol élünk hiányos, nem akarom részletezni, mert menne a beszólogatás itt néhány embertől, a lényeg az, hogy egy próbát megér, ha emiatt nem akarna tőled semmit, akkor kiderül, hogy nem megfelelő partner.


Anno volt egy próbálkozásom egy fiúval, ők se éltek valami jól, és mesélte, hogy milyen anyja volt, be is mutatott neki, hát még apámnál is nagyobb alkesz volt, és a pénz is csak úgy tűnt el nála, de ha lett is volna valami köztünk, nem zavart volna. (végül más miatt nem jöttünk össze)

21/L

2010. okt. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Előző barátommal is közöltem, h milyenek szüleim.. Elfogadta, de nem szivesen ment át hozzájuk.. Ha nem innának ugyanolyan szép lehetne az a lakásrész is mint ez ahol én élek. De ők inkább piára költik. Mindent mama csináltat és fizet ha ő nem lenne már kikötöttek volna náluk mindent..
2010. okt. 30. 11:05
 8/8 anonim ***** válasza:

na, akkor mesélek az exbarátnőmről. Apja otthagyta kiskorában az anyját, akinek az élettársa ki nem állhatta, Ezért inkább összeköltözött a nagyanyjával, egy lelakott putriban. Szal elég rossz körülmények között élt, és baromira nem érdekelt, hogy én ha nem is gazdag , de legalább normális családból jövök. a szerelem ugye mindent legyőz. valójában sokkalinkább azért romlott meg a kapcsolatunk, mert a családja miatt egy rakás pszichológiai problémája volt, és elviselhetetlenné vállt 2 év után.


Tipp: mond meg neki, hogy a szüleid alkeszek, és szégyenled őket elötte, mert ő viszont "normális" családdal rendelkezik. Ezért nem hívod meg magadhoz. Ez azért jó megoldás, mert ha ezt mondod, akkor kb az igazságot mondod neki. Ha nem ezt mondod, akkor Te fogsz sunnyogni a kapcsolatban, és az nem jó. Ha szeret, megértő lesz úgyis, ha meg emiatt szakít (nem fog), akkor veszett fejsze nyele.

2010. okt. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!