Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy kéne viszonyu...

Szerintetek hogy kéne viszonyulnom ahhoz, hogy mindig itthon maradok ?

Figyelt kérdés

Barátommal 5 éve vagyunk egy pár, 1,5 éve együtt is lakunk. Mind a ketten 22 évesek vagyunk.

Barátomnak van egy 20 évvel idősebb báttya, külföldön él és nagyon gazdag. Màr én is többször találkoztam vele, úgy tűnt, kedvel engem, jól elvoltunk. Egyszer voltam nála látogatóban, még 2020 nyarán, azóta nem hívott többé. Mindig akkor találkoztam vele, ha jött Magyarországra.

Barátom gyakran (kb 2 havonta) jár ki külföldre besegíteni a tesója cégében (vállalkozó) de sosem hívnak, merthogy "munkaügy" és kevés a szabadidejük, vagy máskor karácsony tájékán ment, mikor nekem vizsgák voltak. Persze minden láogatás alkalmával elmennek étterembe, iszogatni, moziba, múltkor nagy céges buli is volt, ahol egész este ittak, berúgtak stb. Szóval dolgoznak persze, de nem olyan "vészes".

Aztán tavaly tavasz óta úgy alakult, hogy az idősebb tesó nem jár már haza, így tehát több, mint 1 éve nem találkoztunk.

Barátom tesója még 2022ben kitalálta, hogy a barátomat, illetve a 3. fiútestvérüket elvinné ilyen "pasis nyaralásra" külföldre. Engem nem hívtak, mert csak így fiúk mennek, mindent az idősebb tesó fizet kb. Én igazából nem is tudtam volna kifizetni, ha hívtak volna sem, mert nagyon szép szállodában aludtak, nagyon drága clubokba jártak inni, bulizni.

Most ősszel Londonba is elmentek, aztán a héten Rómába is. Mondtam a barátomnak, hogy bevallom, irigykedek, mert oda én is mindig vágytam, de nem szerettem volna "piócának" tűnni, így próbáltam elengedni a témát, nem felhozni többé. Azzal vígasztaltam magam, hogy ez az ő családi, testvéres nyaralásuk, csak férfiak egymás közt, ez fontos dolog nekik.

Erre megtudtam, hogy a második napon csatlakozott hozzájuk az idősebb testvér friss barátnője, akivel kb fél éve vannak együtt. Tudom, hogy a nő jól él, van pénze, hogy fizesse magának az utat, szóval lehet ez is közrejátszott, hogy elment velük. Bevallom, irigy vagyok, és nem a nőre "haragszom" csak annyira értetlen vagyok, hogy akkor engem miért hagytak ki. Eddig azt hittem, hogy az a lényeg, hogy csak hárman vannak testvérek. Ha egy kicsit egyszerűbb hotelben szállnának meg, és kevesebbet járnának éttermekbe, én is össze tudnék rá spórolni, nem kellene mindent fizetni nekem, de ez egyszerűen fel sem merül.


Nem tudom hová tenni magamban az egészet, felmerült bennem, hogy az ok az, hogy az idősebb testvér nem kedvel. Sem magához nem hív el, sem a nyaralásra, làtogatóba se jön. A barátom azt mondta, mikor kérdeztem, hogy nincs semmi baja velem. Szerintetek beszélnem kéne erről a barátommal újra? Titeket zavarna ez? Nem szeretnék túl tapadós lenni, és az is benne van, hogy ez így tök normális, csak én agyalom túl és állok hozzá rosszul. Nem akarok "rossz barátnő" lenni, aki nem hagyja élni a másikat. Ti láttok valami furcsa a sztoriban?



jún. 2. 01:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem itt nem a testvérrel van a baj. Ő olyannak kezel mint amit a barátod mutat rólad.

Itt a pasiddal van a gond.

Az is baj, hogy ugye nem elvárható hogy neked is kifizesse, de te meg nyilván nem tudod fizetni.

A nagy tesó barátnője meg teljesen más. Ahhoz ne hasonlítsd magad. Annak vagy van pénze vagy kifizeti neki is.

Nem tudom, valahogy nem olyan komoly ez a kapcsolat mint amit az 5 év sugall. Lehet le is akar rázni a pasid.

Szerintem itt hamarosan vége lesz. A pasid bulizni akar stb… nem lekötni magát valaki mellett.

jún. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 anonim ***** válasza:
15%

Ha nekem a tesóm fizetné a részem( mondjuk ennyiszer már nem tetszene hogy más fizet akármilyen gazdag)

akkor ha a párom nem teheti meg akkor felajánlanám neki hogy fizetem felét a részének csak jöjjön.

jún. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 A kérdező kommentje:

1es: Úgy érzem, jóban vagyunk, szoktunk összejárni, mindig figyelmesek velem a szülei.


8as: nálunk nem igazán vannak családi nyaralások. 2 éve voltunk együtt nyaralni utoljára: szüleim, tesóm a férjével és én a párommal közösen. Illetve az én idősebb tesóm is külföldön él, nála voltunk làtogatóban egy hónapja, oda is együtt mentünk.

jún. 2. 07:58
 14/84 anonim ***** válasza:
11%
Kérdező, akkor lehet az a helyzet hogy azt gondolja, ha a te családoddal nem mentek nyaralni, akkor ne menjetek az övével se.
jún. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 anonim ***** válasza:
86%
Miért, együtt nem utazgattok? Ha nem, ez a probléma, nem az, hogy ő a testvéreivel utazik. A tesó csaja mint írtad, tudja fizetni a részét, te nem. Azt elvárni, hogy utazzanak csóróbban miattad, nonszensz. Arra gondolok, hogy mivel a báty fizeti a két testvére minden költségét, ez valamiféle kompenzáció, mert besegítenek a vállalkozásában. Nem fogja még a barátnőket is utaztatni. Ha te is tudnád fizetni, te is mehetnél, gondolom. A másik csajt sem hívták szerintem, hanem megkérdezte, hogy mehet-e, ha fizeti a maga költségét.
jún. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/84 anonim ***** válasza:
33%

Nem értek egyet a válaszolók többségével. Szerintem nincs itt baj a pasival.

A bátyja 20 évvel idősebb. Testvérként nyilván van közös témájuk, de a barátnővel nehezen lesz. Meg ha valaki a testvérével akar lenni, akkor nem kell oda a baratno. 4 évvel ezelőtt találkoztak először és utoljára, miért kellene meghivnia? Miért kellene hogy ő fizesse a költségeit egy kb vadidegennek? Mert a kérdező vadidegen a számára.

Számomra is nevetséges az az elképzelés, hogy a férfiak menjenek olcsóbb szállodába meg ne menjenek annyit étterembe, meg szórakozni, valasszák a fapados nyaralás verziót, hogy a kérdezőnek talan sikerüljön össze sporolnia rá.

jún. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 A kérdező kommentje:
15ös: Baráti társasággal közösen szoktunk eljárni nyaralni minden nyáron, az lesz idén is. Régebben külföldi családtagot is látogattunk együtt, mint nyaralás. Kettesben eddig csak 1-1 napokat voltunk: tavaly nyàron egy 1 napos, buszos utazásra mentünk Velencébe, idén márciusban pedig kocsival mentünk ki Lengyelországba, egy éjszakát ott is aludtunk. Hosszabb nyaralásunk kettesben még nem volt, mert mindketten diákok vagyunk, albérletet fizetünk, nincs rá keret, de mindig tervezgetjük.
jún. 2. 08:36
 18/84 anonim ***** válasza:
91%

Most nyaralástól teljesen függetlenül.


Kettesben szoktatok programokat csinálni, randizni? (Ingyenes vagy nagyon olcsó programok is léteznek.)


Szoktatok beszélgetni a közös jövőről?


Hogyan bánik veled a barátod? Tisztelettel, kedvességgel, romantikával? Meghallgat? Néha meglep valamivel? A barátokkal közös nyaraláson veled is foglalkozik, vagy inkább a haverokkal, ivással, bulizással?

jún. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/84 anonim ***** válasza:
26%

Nem varnam el, hogy nekem fizessek az utam, es azt se , hogy csoro szallodaba menjenek mert csak azt tudom kifizetni.

A batty mint irtad gazdag, szeretne ezt megosztani a testvereivel. Biztis tisztaban van vele, hogy 22 evesen albi mellett diak melobol erre nem futja nekik.

De a testvereivel akarja megosztani nem az epp aktualis baratnovel.

A masik csaj mint irtad ki tudta maganak fizetni.

Itt nem az a lenyeg, hogy ki mennyi ideje van egyutt a masikkal , hanem , hogy a battynak ti gyakorlatilag idegdnek vagytok az megy nyaralni aki ki tudja fizetni.

Elhiszem, hogy irigykedsz, de nem tudsz mit tenni. Tanulj dolgozz es majd elobb utobb te is utazgathatsz. 🤷‍♀️

jún. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 anonim ***** válasza:
90%

"Mondtam a barátomnak, hogy bevallom, irigykedek, mert oda én is mindig vágytam, de nem szerettem volna "piócának" tűnni"


Erre a barátod hogyan reagált?

jún. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!