Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy kéne viszonyu...

Szerintetek hogy kéne viszonyulnom ahhoz, hogy mindig itthon maradok ?

Figyelt kérdés

Barátommal 5 éve vagyunk egy pár, 1,5 éve együtt is lakunk. Mind a ketten 22 évesek vagyunk.

Barátomnak van egy 20 évvel idősebb báttya, külföldön él és nagyon gazdag. Màr én is többször találkoztam vele, úgy tűnt, kedvel engem, jól elvoltunk. Egyszer voltam nála látogatóban, még 2020 nyarán, azóta nem hívott többé. Mindig akkor találkoztam vele, ha jött Magyarországra.

Barátom gyakran (kb 2 havonta) jár ki külföldre besegíteni a tesója cégében (vállalkozó) de sosem hívnak, merthogy "munkaügy" és kevés a szabadidejük, vagy máskor karácsony tájékán ment, mikor nekem vizsgák voltak. Persze minden láogatás alkalmával elmennek étterembe, iszogatni, moziba, múltkor nagy céges buli is volt, ahol egész este ittak, berúgtak stb. Szóval dolgoznak persze, de nem olyan "vészes".

Aztán tavaly tavasz óta úgy alakult, hogy az idősebb tesó nem jár már haza, így tehát több, mint 1 éve nem találkoztunk.

Barátom tesója még 2022ben kitalálta, hogy a barátomat, illetve a 3. fiútestvérüket elvinné ilyen "pasis nyaralásra" külföldre. Engem nem hívtak, mert csak így fiúk mennek, mindent az idősebb tesó fizet kb. Én igazából nem is tudtam volna kifizetni, ha hívtak volna sem, mert nagyon szép szállodában aludtak, nagyon drága clubokba jártak inni, bulizni.

Most ősszel Londonba is elmentek, aztán a héten Rómába is. Mondtam a barátomnak, hogy bevallom, irigykedek, mert oda én is mindig vágytam, de nem szerettem volna "piócának" tűnni, így próbáltam elengedni a témát, nem felhozni többé. Azzal vígasztaltam magam, hogy ez az ő családi, testvéres nyaralásuk, csak férfiak egymás közt, ez fontos dolog nekik.

Erre megtudtam, hogy a második napon csatlakozott hozzájuk az idősebb testvér friss barátnője, akivel kb fél éve vannak együtt. Tudom, hogy a nő jól él, van pénze, hogy fizesse magának az utat, szóval lehet ez is közrejátszott, hogy elment velük. Bevallom, irigy vagyok, és nem a nőre "haragszom" csak annyira értetlen vagyok, hogy akkor engem miért hagytak ki. Eddig azt hittem, hogy az a lényeg, hogy csak hárman vannak testvérek. Ha egy kicsit egyszerűbb hotelben szállnának meg, és kevesebbet járnának éttermekbe, én is össze tudnék rá spórolni, nem kellene mindent fizetni nekem, de ez egyszerűen fel sem merül.


Nem tudom hová tenni magamban az egészet, felmerült bennem, hogy az ok az, hogy az idősebb testvér nem kedvel. Sem magához nem hív el, sem a nyaralásra, làtogatóba se jön. A barátom azt mondta, mikor kérdeztem, hogy nincs semmi baja velem. Szerintetek beszélnem kéne erről a barátommal újra? Titeket zavarna ez? Nem szeretnék túl tapadós lenni, és az is benne van, hogy ez így tök normális, csak én agyalom túl és állok hozzá rosszul. Nem akarok "rossz barátnő" lenni, aki nem hagyja élni a másikat. Ti láttok valami furcsa a sztoriban?



jún. 2. 01:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
75%

Szüleikkel milyen a kapcsolatod, öket ismered?


Nekem hirtelen csak ennyiből az jön le, hogy a barátod nem tervez veled hosszútávon, ezért nem is akar nagy költségekbe merülni veled kapcsolatban. Mintha csak ellene veled, míg megtalálja az igazit.


Én sem azt mondom, hogy fizessen mindent helyetted, de ha komolyan venné, akkor elgondolkodna, hogy olcsóbb szintén utazgasson, hogy vele mehess.



Meg esetleg mondhatja, hogy nem kell mindig egymás nyakán lógni, na de pont az utazgatásokról mellőzni a szetelmünket?!??? Hát furi.


Szerintem ne csukd be a füled, ha kedvesebb fiú bókol!!

jún. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
94%
Itt nem a bátty nem kedvel, hanem a pasidnak nem vagy igazán fontos. Nem adok még 2 évet ennek a kapcsolatnak és ha van eszed, te lépsz le minél előbb.
jún. 2. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
93%
A párod jól érzi magát nélküled. Na ez az aggasztó, nem az, hogy a bátyját régen láttad. Tök jó, hogy hagyod élni, de hogy a fenébe tud lelkiismeret nélkül ennyit utazgatni, miközben Téged itthon hagy. Figyu..egy fillért se spórolj ilyen utazásra, inkább mire hazajön a kedvesed egyik kiruccanásából Te már ne legyél ott.
jún. 2. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 anonim ***** válasza:
85%

A bátyó reakciója nyilván abból ered, hogy a pasidnak nem vagy fontos. Ha az lennél, akkor a bátyja irányába is ezt sugározná, és akkor ő is ekként kezelne: a testvéréhez tartozónak. 5 év után nem lenne kérdés. Ha nem is utaztat a pénzén Rómába, de az otthonában téged is megtűrhetne (legalább meghívás szintjén: más dolog, ha te utasítod el valami miatt, meg más, ha nem is hív); ehhez képest a pasid, kihasználva a lehetőséget, inkább csak szeret nélküled szórakozni, azt meg lesz---ja, hogy esetleg te is szeretnél.

Ha tudja, hogy mennyire szerettél volna te is menni, ráadásul nem zavarja, hogy ő volt ott akkor "szingliként", a másik tesó nője odament? NEm hiányzott, hogy akkor te is ott legyél? Együtt éltek, de feltehetőleg nem közös kassznán, ha TE spórolnád össze az árát, miért nem dobta be, hogy megodjátok, hogy te is menj? Nem bántja, hogy ő dorbézol más pénzén, a barátnője meg rágja csak otthon a küszöböt? Engem ez a szintű önzés, meg negligencia zavarna. Mi lesz a következő, majd beújít inkább egy jobb anyagi helyzetű nőt, akit nem kell szégyellni, meg aki tudja tartani a lépést? Vagy kiszervezi külföldre a barátodat, téged meg csak simán lekoptat, vagy még arra sem veszi a fáradságot, hanem várjad csak itthon, amíg le nem esik, hogy hiába várhatod?

jún. 2. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
89%
Tuti hogy most rögtön összecsomagolnék a helyedben. Ez egy pöcs, az ilyen akkor is ezt csinálja majd ha szülsz 2-3 gyereket neki, aztán végleg bezár a négy fal közé. Ha most nem visz magával, családdal pláne nem fog. Ezt nem akarod te sem remélem. Na, akkor elő a kisbőrönd és indulás, nem vagy te kiskutya hogy hűségesen várjad míg haza ér a gazdi.
jún. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 anonim ***** válasza:
43%
5ös, a kérdező leírta neki nincs pénze ilyen helyekre utazgatni. Azt meg önzőség elvárni bárkitől is, hogy ne olyan helyen legyen amit szeretne, csak hogy plusz egy fő csatlakozhasson (akit nem is hívtak)
jún. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 anonim ***** válasza:
91%
6! Oké, de vendégsébe sem hívja a kérdezőt, pedig már 5éve együtt vannak. Nem az utazás a legnagyobb gond, hanem hogy teljesen ki van rekesztve.
jún. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező a párod jár veled és a családoddal nyaralni?
jún. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 anonim ***** válasza:
89%

Nézd, a pároddal a jóba-rosszban most úgy néz ki, hogy a jóból ő kiveszi a részét, téged meg kirekesztenek. Ez a párod hibája, mert a rokona csak azért mer veled negligens módon bánni, mert a párod megengedi ezt. Egyszer meghívott, utána többet sem, mindig egyedül ment a párod. Szerinted miért?

A tesó friss abrátnője csatlakozott hozzájuk, szerinted miért? Mert téged nem akar oda, nem közösben gondolkodik, hanem ő él a lehetőséggel, te meg maradj csak otthon, jó az neked...Jó ez neked? Őt elérték lehetőségek, de nem törekszik arra, hogy megossza veled, inkább egyedül élvezi, mintsem kényelmetlenségekbe verje magát, netalántán anyagilag is kár érje azzal, ha jössz. Ennek azért nyilván vannak itthon, a mindennapokban is érezhető jelei....

jún. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 anonim ***** válasza:
89%

Nekem ez a felállás így ahogy van fura. Igazuk van a válaszolóknak abban, hogy a barátod nem vesz komolyan téged, nem tart fontosnak. Ha 5 év alatt nem alakult ki erős kötődés akkor már nem is fog. Nincs azzal baj, ha a testvéreivel elutaznak, nyaralnak, de hogy állandóan és mindig nélküled az már kicsit gyanús. Itt már nincs egyensúlyban ez a dolog. Ha együtt is éltek, akkor gazdaságilag is közös kasszán vagytok. Vagy hogy van ez? Mindent külön fizettek?

Én elgondolkodnék a kapcsolat jövőjéről...

Ha én lennék a helyedben én ehhez úgy viszonyulnék, hogy elmondanám a páromnak nekem ez így nem jó, mellőzve érzem magam, beszéljük meg hogyan tudunk változtatni ezen.

jún. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!