Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön tartandó esküvő...

Külföldön tartandó esküvő esetén mennyire szokás az utazás, illetve a szállás költségét a vendégekre hárítani?

Figyelt kérdés

Nagyon közeli rokonom Máltán szeretne esküvőt tartani, nagyobb családi körben. A szervezés során kiderült, hogy gyakorlatilag semmilyen költséget nem állnak az eseményen kívül, szállásról, odaútról, a vendégeknek kell gondoskodni. Nekem és gyerekeimnek ez nagyon megterhelő, (sajnos nem vet fel a pénz). Ugyanakkor félek, ha nem megyünk el, megromlik a viszonyunk.

Mennyire normális ilyen terhet a meghívottakra hárítani?



máj. 21. 09:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Semennyire, illene állni az utazást és a szállást, de kinek hogy, ne lepődjünk meg semmin :D
máj. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem vállalnék egy ekkora kiadást vendégként.
máj. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Ha a kedves rokon ennyire flancolni akar, akkor igenis fizesse az utazást és a szállást a vendégei részére.

Emellett gondolom a "pénzes borítékot" is elvárják.

Én így biztos, hogy nem mennék, még akkor sem, ha milliárdos lennék.

máj. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Nem kell elmenj egy ilyen esküvőre. Az is lehet, hogy nem is akarnak sok vendéget, azért rakták olyan messze. Csak olyan esetben van értelme külföldön esküvőt tartani, ha az egyik fél maga is külföldi. De gyakorlatilag nagyon sokszor úgy oldják meg, hogy két lagzit tartanak.
máj. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindegy, hogy másoknál ez hogy szokás, úgysincs hatással erre az esetre. Ha nem fér bele, akkor ne menjetek, teljesen érthető.

A "nagyon közeli" rokon gondolom tudja hogy álltok, meg fogja érteni.

máj. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy romlik meg a viszony. Szépen megmondod, nincs rá cash, nem mész. Nem lesz mérges emiatt, nem azért nem mész, mert szarsz a fejére. Amúgy meg valljuk be, aki így tart esküvőt, az tudja, hogy a nagyja nem fog eljönni, lehet kevés vendéget akar, csak nincs képe ahhoz, hogy kevésnek küldjön meghívót.
máj. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 L.. István ***** válasza:
77%
Lópikulát, azt, ha felvetne a pénz se mennék. Málta... miért nem Hawaii?
máj. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy nagyon örülsz a boldogságának, de te ezt a gyerekekkel nem tudod anyagilag megengedni magatoknak. Ha ezen megsértődik, akkor nem is kár érte.
máj. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

Nem magyarázkodnék, megmondanám, bocs, nincs fölös 300 ezrem, sziasztok.


Ugyanakkor félek, ha nem megyünk el, megromlik a viszonyunk. - ez meg ugye kit érdekel? Szrni rá. Felnőtt vagy, max elveszítesz egy embert. Nagy ügy, ilyenért mnodjuk nem is kár, őszintén.


Én is külföldön esküszöm, a tanúm magyar lesz, alap, hogy állom az útiköltséget, a szállását 2-3 napra, elvégre ÉN szeretném, hogy eljöjjön.

máj. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, mi országon belül fogjuk tartani, és nem mindenki van "messze" de aki az ország másik végéből jön pl. nekik intéztünk szállást, azt viszont nem engedték, hogy az utazást is fizessük.
máj. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!