Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lebukott a fiam, Nem tette be...

Lebukott a fiam, Nem tette be a lábát ma a suliba, lógott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az osztályfőnök most telefonált, én beteg vagyok jó hogy még otthon vagyok, Most várom az édes fiacskámat aki 17 éves... Kíváncsi vagyok mivel jön elő. Köszönöm a válaszokat.
2010. okt. 27. 11:56
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
54%

Hmmm én 17 éves koromban elég sokat lógtam, pedig lány vagyok, és mindig is jó tanuló voltam. Nem vagyok rá büszke, de szerintem szinte nincs olyan, aki még sosem lógott volna.

Bár nem tudom a fiad miért lógott, de szerintem ne vedd olyan szigorúan, persze csak ha nem viszi tulzásba, és ne csináljon rendszert belőle. Beszélj vele

2010. okt. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
54%

Hát ez nehéz kérdés. Én kb annyit lógtam a gimiből egy-egy év alatt, mint más négy év alatt sem, viszont így is mindig majdnem kitűnő voltam, és az érettségim is kitűnő lett.

A tanárok pont ezért el is nézték, hogy lógok, a végén már be sem írták.


De ettől még nem jó, hogy ilyen. Magamból kiindulva pl. a munkahelyemről is sokat "lógok", nem megyek be, amikor nincs kedvem, függetlenül attól, hogy beírtam magam előre. Szerencsém van, mert nálunk ezt tolerálják. De más ilyen helyet még nem láttam. Nem kéne a fiadnak is erre rászokni.


Mindenképpen ülj le és beszélj vele. Én nem értek egyet az előttem szólóval, hogy legyél partner, mert az csak felbátorítaná a gyereked.

Tudakold meg, miért lógott, még az is lehet, hogy elfogadható indoka volt rá. Ennek függvényében beszélj a fejével. Mondd meg, hogy ha van valami fontos, akkor szívesen igazolod neki a napját, de ne hazudjon neked és ne lógjon.

2010. okt. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem meg ne húzd csőbe, ne tégy úgy, mintha semmit nem tudnál!!! Mond meg neki már az elején, hogy tudsz az egészről...kérdezd meg miért tette. Én anno azért lógtam az iskolából, mert féltem pár sggfejtől, akik bántottak és a tanárok semmit nem segítettek nekem ebben. Aztán egyszer lebuktam, megbeszéltük anyuval, és másik iskolába iratott át. Ott semmi gond nem volt már.
2010. okt. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
72%

En is logtam tobbszor (event kb 100 orat), mivel bizonyos tanarok lehetetlenne tettek, hogy a gimit elvezzem. A tanarok felenel otos tanulo voltam, a masik felenel kettes. Pl a spanyol tanarom azt mondta, hogy nincs nyelverzekem tehat kar orara keszulnom, a fizika tanarom meg ugy adott nekem kettest, hogy a lanynak akit en keszitettem fel tobb oraig a dolgozat elotti napon otost kapott (pedig sokat nem konyitott a dologhoz) stb. Ehez kepest harom felsofoku es egy kozepfoku nyelvvizsgam van es ket MSc-m (kozgaz, foldrajz). Az hogy valaki nem megy be egyszer ketszer az iskolaba az semmit nem szamit. Sot, szerintem a legtobb gyerek es serdulo aki nem megy, annak altalaban nyomos oka van (es nem jopofasagbol nem megy, meg akkor is ha ugy tesz mintha igy lenne). Ergo, buntetni teljesen felesleges, mivel akkor az iskolat megjobban utalni fogja. Az hogy hazudni fog az teljesen normalis es automatikusan kovetkezik a megkovetelt tarsadalmi normakbol (pl csak a rossz emberek lognak). Tehat a csapdat allitasz neki (ugy teszel mintha nem tudnad), csak a bizalmat fogja megrengetni, a magatartast nem fogja meg valtoztatni. Szerintem beszeld meg vele normalisan, mivel nem elveszett ugy.


~Egy (volt) logos diak

2010. okt. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon sokan lógnak időnként. Én is lógtam (néha, nem szokás jelleggel), pedig a város elit gimnáziumába jártam, és jó tanuló voltam. De néha egyszerűen tele volt a tököm a napról napra tanulással, a mindennapos számonkéréssel, és kiírattam magam, vagy csak úgy nem mentem be. (Nem buktam le, vagy nem írtak be, mert tartani kellett az elit osztály presztízsét.)

Még a legszorgalmasabb gyereknek is lehet rossz napja, rossz kedve, és ez a napról napra készülés kényszere kiakaszthatja.


Ha máskor nem csinált ilyet a fiad, én egyszer nem szedném le a fejét. Oké, elbeszélgetnék vele, de nem ölném meg :D Inkább megpróbálnám kideríteni, van-e valami iskolai konfliktus, vagy lelki probléma a háttérben. Lehet, egy tantárgy pl. fizika annyira nem megy neki, hogy stresszelik az órák - magántanárra, egyetemista segítségére lehet szüksége.

2010. okt. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
88%

Szervusz! Amikor hazaér kérd meg, hogy üljetek le együtt beszélgetni. Két felnőtt egyenrangú ember beszélget. Sok szülő ott rontja el, hogy alacsonyabb rendűként kezeli a gyereket, azon a "jogon", hogy én szültem, csináltam, neveltem, valamint amíg az én kenyerem eszed. Ez mind arra fog vezetni, hogy hazudjon.

Valami oka van annak, hogy ezt csinálta. Hidd el, ok nélkül még a gyerek sem tesz meg dolgokat.

A beszélgetés során a lehető legnagyobb türelmed vedd elő, mert csak így derülhet ki a lógás oka.

A nyegleség, a nem tudom szavak mögött óriási feszültség rejlik. A félelem mondat vele olyanokat amit soha senki sem akarna hallani a gyermekétől.

Végezetül szépen elmondod milyen következményei vannak a lógásnak.

Sok erőt hozzá!

2010. okt. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
27%
Gondolom van mobilja.Esetleg ugyan hívd már fel nem történ- e baja?????!!!!!
2010. okt. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
26%
Annak idején én is lógtam,de tudom h. most teljesen más a helyzet,mert most az igazolatlanok miatt nem kaphattok pénzt vagy nektek kell fizetni?Ezt már nem tudom.Szóval magyarázd el neki, h. most mi is van.Elöszőr kérdezz rá, aztán magyarázd meg neki h. miért nem lehet lógni.Köss vele egy egyességet, h. most ezt még igazolod,de többet nem lóghat, ha nincs kedve bemmenni,akkor kérjen az orvotól igazolást vagy végezzen diák munkát hétvégente.Sok diák nem szeret suliba járni,de most már elég nehéz az élet, szóval ha nem tanul+lóg is és hazudik vagy nem mondja el, akkor rövidpórázra fogod tenni.Időben érjen haza, hétvégén nem mehet sehová.AMint megváltozik visszkaphatja a szabadságát.És értse meg, h. manapság egy felnőttnek nehéz munkát találni és tanuljon,mert nem fog tundi dolgozni, lógni meg ne lógjon,mert kirughatják vagy nem kaptok állami pénzt.
2010. okt. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Semmiképpen ne kezdd számon kérő hangnemben,mert abból sosem sül ki semmi jó.Kérdezd meg tőle kedvesen,miért nem volt ma iskolában?Ha le akarja tagadni,mondd meg neki,hogy az osztályfőnöktől tudod.Mondd neki azt,hogy ez esetben eltekintesz a büntetéstől,amennyiben hajlandó szépen leülni és elmesélni,mi az oka annak,hogy nem ment suliba?Meg kell róla győződnöd,nincs-e valami konfliktusa a suliban,tényleg szereti-e az iskoláját.Ha nem,akkor jobb időben át iratni,mert további lógás várható.Figyelmeztesd arra is,hogy ha ez többször is megismétlődik,akkor veszélyben a családi és kevesebb pénz fog jutni arra,amit szeretne.
2010. okt. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
89%

nem azért,de mi van ha baja esett?

ennyi idősen anyám a föld alól is előkeritett volna,csak hogy tudja nincs bajom,hol vagyok...(nem,nem lecseszni,sose érdekelte hogy nem megyek be,amig kitűnő voltam,igazolt rengeteg órámat)

de ha nem tudta hol vagyok,és nem ért el mobilon,végighivta az összes helyet ahol lehettem...


majd irj azért

23/N

2010. okt. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!